Jump to content

Steve Jobs'suz 3. Yıl

Rate this topic

Tra4nce

Recommended Posts

Apple in sitesinde niye anma ile ilgili bi yazı vs yok

Hizli cevap almak icin alinti yaparak yanitlayin

Çünkü Steve Jobs bunu istememiştir. Geçen seneler de oldumu ki bu sene olsun? Böyle değerli insanların 100 yılda bir geldiğini düşünenlerdenim. Allah Rahmet Eylesin.

• Like 1

Çünkü Steve Jobs bunu istememiştir. Geçen seneler de oldumu ki bu sene olsun? Böyle değerli insanların 100 yılda bir geldiğini düşünenlerdenim. Allah Rahmet Eylesin.

Oldu tabi. Ilk öldüğü sene video falan hazırlamışlardı sonraki senede steve wozniak ile ilk mac yaptığı zamanlardaki resimleri vardı. Bu sene satece bi yazı yazmışlar şimdi gördüm

Apple in sitesinde niye anma ile ilgili bi yazı vs yok

http://www.apple.com/stevejobs/

ek olarak Tim Cook tüm apple çalışanlarına mail attı :

Takım,

Pazar günü Steve’in aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümü. Eminim o gün bir çoğunuz, benim gibi, onu düşünüyor olacaksınız.

Umarım biraz zaman ayırıp Steve’in dünyamızı daha iyi hale getirmek için yaptılarını takdir edersiniz. Çocuklar, onun hayal ettiği ürünler sayesinde bugün yeni yollarla eğitim alıyorlar. Dünyanın en yaratıcı insanları onları kullanarak senfoniler ve pop şarkıları yazıyorlar. Hikayeler, şiirler, mesajlar yazıyorlar. Steve’in hayatının ürünü sanatçıların şaheserlerini oluşturdukları bir tuval oldu.

Steve’in görüşü yaşadığı yılların çok daha ötesindeydi ve bu değerler üzerine kurduğumuz Apple her zaman bizimle olacak. Bugün üzerinde çalıştığımız bir çok proje ve fikir o aramızdan ayrıldıktan sonra başladı ama onun ilhamı bunların içinde, hepimizin içinde bu yadsınamaz.

İyi bir hafta sonu dilerim ve Steve’in efsanesini geleceğe taşımamıza yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

Tim

Arkadaşlar siz de benim gibi Steve Jobs'un yani böyle bir dahinin bu yüzyıla damga vurduğunu düşünüyorsunuz. Böyle bir kişiliğin herşeyi öngörme yeteneğine sahip birinin(teknoloji için en azından) neden öldüğünü biliyorsunuz. Pankreas kanseri. Ancak o pankreas kanserinin onlarca yıl yaşama şansı olan formuna yakalanmıştı. Birtakım şanssızlıklarla beraber bu kadar öngörüsü yüksek bir kişinin teşhis konduktan sonraki değerli zamanını alternatif tıpta araması onun için sonun başlangıcı oldu. Gerçek tıbba yöneldi yönelmesine ama, artık iş işten geçmişti. Demem o ki, Steve'in yaşanacak zamanı bu kadarmış. Hayatının son döneminde bize ve teknolojiye kattıkları için teşekkür ederim kendi adıma. Huzur içinde yat Steve

• Like 4

sadece Apple olarak düşünmeyelim akıllı cihazlarda çığır açan biriydi

bilgisayarlarda mause kullanılmasını sağlayan ve IPhone - 1 ile sadece Apple değil tüm dünya teknolojisini kapsayan bir devrimin liderini saygıyla anıyoruz...

YAĞMUR KOMÜNİSTTİR HER YERE EŞİT YAĞAR 

RÜZGAR İSE KAPİTALİSTTİR ZAYIF OLANI YIKAR...

Edited by l3ilal
  • Like 1

sadece Apple olarak düşünmeyelim akıllı cihazlarda çığır açan biriydi

bilgisayarlarda mause kullanılmasını sağlayan, pencere üstü pencere özelliği ve IPhone - 1 ile sadece Apple değil tüm dünya teknolojisini kapsayan bir devrimin liderini saygıyla anıyoruz...

YAĞMUR KOMÜNİSTTİR HER YERE EŞİT YAĞAR

RÜZGAR İSE KAPİTALİSTTİR ZAYIF OLANI YIKAR...

Pencere üstü pencere konusu çok ilginç. Steve ile bir yazılım mühendisi gördüklerini sanarak girişmişler pencere üstüne pencere konusuna. Gördüklerini sandıkları marka da xerox'un piyasaya sürmeyi düşündüğü bilgisayarın işletim sistemi.

iPhone 5s

Ios 7.1.2

• Like 1