Jump to content

Filesystem klasörünü bozmuş olabilirim yardım lazım.

Rate this topic

prozac

Recommended Posts

Arkadaşlar tuxera yı sildikten sonra library/filesystems den tuxera ile ilgili plist dosyalarını sildim (uninstallden sonra zaten bir tane kalmıştı) o andan sonra afp ve smb ye bağlanamız oldum. Sunucuya bağlan dediğimde URL desteklenmiyor diyor hem afp için hem smb için. Fakat ağdaki cihazları problemsiz görüyorum. Ve ağdaki diğer Macler paylaşımı açtığımda benim Mac ime bağlanabiliyor.

Bu durumda bozuk olan nedir bilgisi olan var mı?

Birazdan size filesystems klasörünün içeriğini paylaşacağım.

Mavericks kullananlar bir bakabilirler mi bende eksik bir şey var mı?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bozmamaışım Apple kendi protokolü olan AFP yi de artık kullanmama kararı almış.

SMB2 ye geçiş yapmışlar. Fakat fallback olarak mavericks te yinede AFP desteği var ama default olarak çalışmıyor smd çalışıyor paylaşımlarda.

https://www.afp548.com/2013/06/11/smb2-and-you-saying-goodbye-to-afp-in-os-x-mavericks/

Fakat bu yine de benim bağlanamamam sorununu çözmüyor :)

Sisteminde ki problemi bizim anlamamız zor ne yaptığını da bilemeyiz. Tekrardan kurulum yapman günlerdir cevap peşinde koşturmandan daha kolay üstelik problemin 30 dakikada çözülür. Format atmadan üzerine kurulum yap. Yada atmışken sıfırdan kurulum yap temiz temiz kullan hatta yosemite'a bile geciş yapabilirsin.

Edited by mgoktepe80

Birincisi bir şeye bakmak için sadece zahmet edip bahsettiğim klasörü açmak yeterli sizden sistem analizi yapmanızı beklemiyorum zaten.

Sisteminde ki problemi bizim anlamamız zor ne yaptığını da bilemeyiz. 

Birazdan size filesystems klasörünün içeriğini paylaşacağım.
Mavericks kullananlar bir bakabilirler mi bende eksik bir şey var mı?

İkincisi eğer üstüne kurulum yapmayı isteseydim yapardım zaten ben problemi çözmeyi yolunu arıyordum ve ayrıca bir yerlere koşturduğum yok. Ek olarak; öğrendiğim bilgiyi paylaşıyorum.

yosemite RC olmadan kurmayı düşünmüyorum.

Son olarak sizi forumda gözlemliyorum ilgili ve katılımcasınız destek olmak istiyorsunuz herkese, bu konuda ben kendi adıma teşekkür ederim.

Fakat dikkatimi çeken şey şuki; yorum mesajlarınız çok sivri bu da tepki çekmenize neden oluyor.

Saygılar,

Teşekkürler