Jump to content

iWork'un Microsoft Office'ten tam olarak farkı nedir? Office yerine tam olarak iWork kullanılabilir mi?

Rate this topic

sirkumsali

Recommended Posts

Sadece kendiniz kullanacaksınız ufak tefek sıkıntılarla idare edersiniz. Ancak öğrencilerin ödevleri, öğretmen arkadaşlarınızın çizelgeleri, projeleri, çalışmalarını vs. alıp kullanacaksınız MS Office olmadan yapamazsınız. Bende her ikisi de kurulu. Excel başlı başına çaresiz kendisine mahkum ediyor kullanıcıyı.

Macbook kullanıyorum, ama içinde office kullanmak istemiyorum çünkü ağırlaştırıyor makineyi. Öğretmenim word ile işim çok oluyor. office yerine pages numbers keynotes kullansam tam olarak işimi görür mü? iwork office in yerini tutar mı tam olarak?

Office Mac Sürümü Performansı çok zayıf. Sırf Office Yüzünden BootCamp Windows kurulu.

Office kurarsam bootcamp kısmına kurmak istemiyorum. Aç kapat geçiş yap vs uğraşılmıyor. Napalım o zaman mecburen kuracaz yine office macbooka. Bende office ingilizce, türkçe yaması var mı acaba bunun? Sıkıntı yok da türkçe olsa daha iyi olur tabi ki.

Excel ve powerpoint ile çok işim olmuyor ama çoğu işim word ile. Çizelgeler tablolar resimler eklemeler çok oluyor

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Office Mac Sürümü Performansı çok zayıf. Sırf Office Yüzünden BootCamp Windows kurulu.

Ben Office de hiç bir performans sorunu yaşamadım bugüne kadar. Exchange serverda bir güncelleme olduğunda veya Outlook Exchange ilk kez bağlanıp kurulum yaptığında sırada Outlook ta 30-35 saniye takılma olurdu o da dediğim gibi Exchange Serverdan kaynaklanırdı. Günlük ortalama 4000 maili handle eden starter seviye bir servera kurulu Exchange`inde bunu Outlook`a yaşatması çok normal. Aslında yine Outlook un suçu yok :)

Office kurarsam bootcamp kısmına kurmak istemiyorum. Aç kapat geçiş yap vs uğraşılmıyor. Napalım o zaman mecburen kuracaz yine office macbooka. Bende office ingilizce, türkçe yaması var mı acaba bunun? Sıkıntı yok da türkçe olsa daha iyi olur tabi ki.

Excel ve powerpoint ile çok işim olmuyor ama çoğu işim word ile. Çizelgeler tablolar resimler eklemeler çok oluyor

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

iWork kurabilirsin. "Pages" işini görecektir...