Jump to content

2. AppleStore Akasya AVM

Rate this topic

Tra4nce

Recommended Posts

Akasya avm de olacagi belli ulasım acısından cok uygun bir yer metro metrobüs ve otobus duraklarının tam karsısında

Turkiye'nin hem medya,hem gosteri dunyasi,hem kendi vatandasimiz hemde tum dunyanin Istanbul'dan ibaret oldugunu dusunuyor olmasi ne aci...

Peki metrobus Afyon'dan da gecermi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 3

Benim anlamadığım birsürü büyükşehir dururken Istanbula ikinci yatırım niye..

Akasya AVM ile Zorlu Avm nin arası metrobüsle 4-5 durak..Bu kadar birbirine yakın iki mağazanın tek esprisi biri avrupa diğeri asya kıtasında olması...

• Like 1

Benim anlamadığım birsürü büyükşehir dururken Istanbula ikinci yatırım niye..

Akasya AVM ile Zorlu Avm nin arası metrobüsle 4-5 durak..Bu kadar birbirine yakın iki mağazanın tek esprisi biri avrupa diğeri asya kıtasında olması...

Sevgili Tavelli daha önce yaşanan birkaç olay var muhtemelen kendilerini sağlama almak istemişlerdir. Best buy izmirde çok alakasız şehir dışında otobana bağlanan bir noktada açılmıştı hatta ilk gördüşüğümde çok şaşırmıştım. zaten sonra da kapandı. Markalar istanbul gibi 17 milyon kişinin yaşadığı bir pazar varken önce orayı fethedip sonra diğer yerlere açmayı öngörüyorlar artık. Anadolu yakasında zaten dişe dokunur 3-4 avm var bunlar palladium akasya nautilus ve meydan. Bunlardan birine açmak kendi pazarını genişletmek istedi. palladium ve meydan da apple ın premium reseller mağazaları olduğundan (nautilus'a baya zamandır gitmedim varmı bilmiyorum) ve akasya şu anda revaçta olduğundan o noktaya gittiklerini düşünüyorum. Bu tabiki benim düşüncem...

• Like 2

Sevgili Tavelli daha önce yaşanan birkaç olay var muhtemelen kendilerini sağlama almak istemişlerdir. Best buy izmirde çok alakasız şehir dışında otobana bağlanan bir noktada açılmıştı hatta ilk gördüşüğümde çok şaşırmıştım. zaten sonra da kapandı. Markalar istanbul gibi 17 milyon kişinin yaşadığı bir pazar varken önce orayı fethedip sonra diğer yerlere açmayı öngörüyorlar artık. Anadolu yakasında zaten dişe dokunur 3-4 avm var bunlar palladium akasya nautilus ve meydan. Bunlardan birine açmak kendi pazarını genişletmek istedi. palladium ve meydan da apple ın premium reseller mağazaları olduğundan (nautilus'a baya zamandır gitmedim varmı bilmiyorum) ve akasya şu anda revaçta olduğundan o noktaya gittiklerini düşünüyorum. Bu tabiki benim düşüncem...

Best Buy'ın yerini görmüştüm kim karar verdiyse orası olmasına hayatının hatasıydı herhalde...

Ancak ben olsam ikinci mağazamı Ankaraya açardım sonra yine istanbula aç sıkıntı değil ama ikinci adım olarak yanlış geldi bana..

Rakamları sallıyorum

Diyelimki 

ilk mağaza ile 5 milyon kişiye ulaştı ve aylık 500 milyon kar etti

ikinci mağazayı actığında 10 milyona ulaşamayacak varolan 5 milyon iki mağazaya bölünecek ...

Fakat mağazayı Ankaraya açsa ikinci bir 5 milyonu yakalayacak rakamlarını ikiye katlayacak...

Hatta eminim Ankaraya yakın birçok ilden müşteri çekecek..

Ama Apple bu prestiji ön planda tuttuğu için belki üçüncüyü bile yine Istanbula açacaktır..

Zaten tarihi bina konseptinde bir mağaza yapmaları lazım artık AVM AVM AVM nereye kadar :)

Ankara da nerde açılabilir sizce, Ankamall bakımda şuan benki onu bekliyorlardır, en merkezisi Ankamall veya Armada da olabilir. Gimatın orada Podium yapılyor inşaat halinde nasıl bir şey olur bilmiyorum.

Cepa,Kentpark,Atlantis,A-City,Antares,Optimum,Panora,Forum vs.vs...

Sizce nereye açılmalı Ankara da...

Ankara da nerde açılabilir sizce, Ankamall bakımda şuan benki onu bekliyorlardır, en merkezisi Ankamall veya Armada da olabilir. Gimatın orada Podium yapılyor inşaat halinde nasıl bir şey olur bilmiyorum.

next Level en uygun yer

Ankaraya açarsaki başkent yani açmalı gerçekten pazarını genişleticek sonuçta türkiyenin göbeği ankara çevre illerden telefon almaya ziyarete servise sürekli müşteri gelicek bunu düşünmeleri lazım ve apple store un en çok yakışıcağı avm bence next level dır ama orada da premium reseller var işte :) :)

Ankara da en uygun yer CEPA. Hem çok kalabalık hemde hemen yanında Kentpark AVM var. Next Level'ın geleceği yok bence. Açılacaksa  Ankara için ilk seçenek CEPA, Kentpark ve Ankamall olabilir.

İkinci mağaza bencede Ankara da olmalıydı, en azından üçüncü mağaza Ankara da açılmalı.

• Like 1

İstanbul varken kusura bakmayin ama baska sehir dusunulemez bir tane daha acilir istanbula snr diger sehirlere sira gelir

Evet haklısınız istanbuldan başka bir şehir düşünülemez her ilçesine 1 tane apple store şart :) :) ankarada neymiş istanbul varken ;) 

• Like 2

Ankara'nın göbeğindeki Kızılay AVM'de veya benim işyerime yakın Next Level'da olabilir :)

buarada 2. Appstore'da 27 Ekimde açılıyormuş şimdiden hayırlı olsun 3.'de Ankara'ya olsun ;)

Edited by ScHL@FLoS
  • Like 2

Ankara'nın göbeğindeki Kızılay AVM'de veya benim işyerime yakın Next Level'da olabilir :)buarada 2. Appstore'da 27 Ekimde açılıyormuş şimdiden hayırlı olsun 3.'de Ankara'ya olsun ;)

Kizilaya imkani yok acmaz apple, elit bir yer diil Next level olurdu ancak orda suan bos yer yok.

Suan icin en mantiklisi panoranin yanina yapilan yeni avm, One Tower. Acarsa oraya acar diye dusunuyorum