Jump to content

macbook u tekrar yüklemek istiyorum

Rate this topic

sswiss

Recommended Posts

slm arkadaslar benim macbook pro da Mavericks yüklüydü bir degisiklik olsun diye yosemite yükledim sonra  recovery yaparken  Macintosh HD yi formatladim  sonra yeniden kurmak isterken kurmadi  galiba yedegi yok macbookta simdi ben bunu tekrardan yükleyebilirim macbook u eski haline getirebilirim  hatta mavericks i yüklemek istiyorum tekrardan  yardimci olursaniz sevinirim arkadasalr

öncelikle yorum yazdigin icin tskler ancak olmadi bunlari denemistim  olmamisti  alt cmd R tusu bastigimda mac yeni baslatilirken  önce bir dowloand oluyor sonra  normal islem yapma hani  yeniden yükleme  Kücük pencere orasi aciliyor  ben orada  Safari online bölümünden apple ye giriyorum ve oradan Mavericks i yüklemek istiyorum ama  olmuyor safariden bunu yükliyemezsizin gibi bir yanit cikiyor

arkadaslar beni bu dertten kurtaracak bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslardan rica ediyorum

Nayiiirrr anlamadin cmd alt r ile baslattiginda dunya doner 5 dakika falan ondan sonra disk izlencesi acilir orda os x i geri yukle diyeyeceksin ve arkana yaslanip bekleyeceksin

Mac i ilk aldiginda ne yukluyse onu yukler aldiginda lion varsa onu yukler sonra sen appstore dan guncellersin

• Like 1

os x i geri yukle tikliyorum ilerliyor yosemite var yükle diyorum ilerliyor apple ID ve sifre istiyor veriyorum ancak  yüklemek istediginiz mevcut degil diyor  ya bunu usb veya bir DVD ye yakip yükleme olmazmi acaba

os x i geri yukle tikliyorum ilerliyor yosemite var yükle diyorum ilerliyor apple ID ve sifre istiyor veriyorum ancak yüklemek istediginiz mevcut degil diyor ya bunu usb veya bir DVD ye yakip yükleme olmazmi acaba

Cmd r ile baslatirsan tekrar Yosemite yuklemeye calisir yuklemez

Alt cmd r ile baslat ordan os x i geri yukle de

• Like 1

ya hocam alem adamsin :))) kusura bakma gercektende özür bir saattir Alt tusu yerine baska tusa basiyormusum  :) tamam kardes alt  cmd ve R tusuna bastim internetten baglandi su an bir ilerleme oluyor gelismeyi ve sorun cikarsa buradan yazarim tekrardanda bu saatte basini agrittigim icin kusura bakma

ya hocam alem adamsin :))) kusura bakma gercektende özür bir saattir Alt tusu yerine baska tusa basiyormusum :) tamam kardes alt cmd ve R tusuna bastim internetten baglandi su an bir ilerleme oluyor gelismeyi ve sorun cikarsa buradan yazarim tekrardanda bu saatte basini agrittigim icin kusura bakma

disk izlencesi ekrani geldiginde yukari sagda wifi ye tiklayip baglan ve klavye dilini de ayarla
  • Like 2

Slm bendedw aynı sorun var osx yüklemesine gelıyorum apple ID giriyorum

Fakat icerik bulunamadı diye uyarı gelıyor alt cmd r basılı tutum recovery

Moda gecirdim ne yapmam gerekıyor yardım ederseniz cok sevirim