Jump to content

macbook a Mavericks kurmak

Rate this topic

mfurkanyazici

Recommended Posts

resim büyük olduğu için yüklemedi ama çıkan yazıyı söyliyim size "bu disk GUID bölüntü tablosu düzenini kullanmıyor.bölüntü düzenini değiştirmek için disk izlencesini kullanın diski seçin bölüntü sekmesini seçin disk bölümü düzenini seçin ve daha sonra seçenekleri tıklayın."

dediklerini yapıp bölüntü sekmesini tıkladım yalnız disk bölümü düzeni diye bişey bulamadım

resim büyük olduğu için yüklemedi ama çıkan yazıyı söyliyim size "bu disk GUID bölüntü tablosu düzenini kullanmıyor.bölüntü düzenini değiştirmek için disk izlencesini kullanın diski seçin bölüntü sekmesini seçin disk bölümü düzenini seçin ve daha sonra seçenekleri tıklayın."

dediklerini yapıp bölüntü sekmesini tıkladım yalnız disk bölümü düzeni diye bişey bulamadım

Disk izlencesi sayfasından seçeneklerden guid bölüntü tablosu seçin, Genişletilmiş günlüklü diyerek diski formatlayın.

Formattan sonra kuruluma başlayabilirsiniz.

• Like 1

App Store dan indirmeye calisiyorum yanliz hata veriyo Apple sitesinden yazilim icin gereksinimlere baktim hepsi uyuyo ama indirirken hata veriyo neden kaynaklanabilir acaba ?

Ne hatası veriyor. Apple id ile indirebilmen gerekir. Zaten bedava sürümdü

Bende de aynı sıkıntı var. Yosemiteyi  yükledim daha sonrasıda takılmalar olduğu için elimde  10.5.8 cd si vardı onu yükledim ve şu anda disk izlencesinde denerken hata alıyorum.

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz dostlar?

Bende de aynı sıkıntı var. Yosemiteyi yükledim daha sonrasıda takılmalar olduğu için elimde 10.5.8 cd si vardı onu yükledim ve şu anda disk izlencesinde denerken hata alıyorum.

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz dostlar?

Discinde yeterli alan mı yok acaba...

disk de yeterli alan mevcut hatta disk tamamen boş.

aşağıdaki sistemi uyguluyorum.

USB Belleğin Hazırlanması

1. USB diski Mac’imize takıyoruz.

2. Disk Utility uygulamasını çalıştırıyoruz. (/Applications/Utilities klasörü içerisinde)

3. Disk Utility penceresinin sol tarafından, USB belleğimizi seçiyoruz. (Belleğin kendisini seçmeye dikkat ediyoruz, bir alt satırındaki ismi değil.)

Partition sekmesini seçiyoruz ve Options butonuna tıklıyoruz.

5. Karşımıza çıkan pencerede GUID Partition Table’ı seçiyoruz ve OK butonuna tıklıyoruz.

Yeni bölümün ayarlarını şöyle yapıyoruz:

6. “Volume Scheme” bölümünden “1 Partition”ı seçiyoruz.

7. USB belleğimize anlamlı bir isim veriyoruz, örneğin: “Mac OS X 10.6″, “Mac OS X Install Disk”

8. Format kısmında ise “Mac OS X Extended (Journaled)”ı seçiyoruz.

9. Apply butonuna tıklıyoruz.

Önemli: Bu aşamada USB belleğimizin içerisindeki tüm bilgiler siliniyor!

Snow Leopard Yükleme Bilgilerini USB Belleğe Kopyalamak

USB belleğimizi uygun bir şekilde biçimlendirdikten sonra, şimdi de Snow Leopard’ı yüklemek için gereken bilgilerin kopyalanması gerekiyor. Bunun için şu adımları izliyoruz:

10. Disk Utility’den Restore sekmesini seçiyoruz.

11. Bu sekmede 2 önemli alan mevcut: Source (Kaynak) ve Destination (Hedef).

• Source (Kaynak), bilgilerin okunacağı diski işaret ediyor olmalı.
  • Destination (Hedef), ise bilgilerin yazılacağı diski işaret ediyor olmalı.

12. Sol tarafta yer alan, Snow Leopard yükleme DVD’mizi tutup Source kısmına sürükleyip bırakıyoruz.

13. Yine sol tarafta yer alan, biraz önce isim verdiğimiz diskimizi tutup Destination kısmına sürükleyip bırakıyoruz.

14. “Erase Destination” kutucuğunu işaretliyoruz.

15. Restore butonuna tıklıyoruz.

Fakat sonunda aşağıdaki hatayı alıyorum.

UyYNV9.png