Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ahmethan

OS X Yosemite 10.10 Şu Andan İtibaren App Store 'dan Ücretsiz İndirilebilir

Rate this topic

Recommended Posts

Osx-yosemite-logo.png

29e18js.jpg

Daha hızlı indirmek için Google Drive 'ı deneyebilirsiniz.

voaOGp.png

Edited by ahmethan
googledrive link ekledim
  • Like 4

Hayirli olsun

Aynen Sefacım hepimize. Çabuk geldi :)

Suan hata veriyor yogunluktan galiba

Evet bende de aynısı oluyor birazdan başlarız indirmeye. İnsin vakit kaybetmeden hemen upgrade edeceğim : :)

Mountain Lion ile yola devam ediyorum ben :) 16GB ram'li mac alirsam o zaman kuracam bunu.

• Like 1

hayırlı uğurlu olsun yeni bir bela daha ........

• Like 3

Benda başladımda 500 mb oldu daha.. yavaş sanki

VPN versa VPN veya proxy ile denemenizi tavsiye ederim.

Kurabilen arkadaşlar varsa ilk izlenimlerini yazabilirler mi? Yavaşlama oldu mu yoksa Mavericks ile aynnı performansta mı?

Liondan vazgeçtin indiriyor musun? :)

Suan MountainLion kullaniyorum pil omrumde artis oldu ve hizda da artis oldu.

indirmeyi kenarda dursun diye yapiyorum :) 16gb lik i7 mac alirsam kurarim

• Like 1

şu an geçtim arkadaşlar.. anca bitti yükleme.. hızda bi sorun yok.. pili deneme şansım yok tabiki.. ama ilk izlenim güzel.. gerisin yarın kurcalıcam.. ama yüklicek arkadaşları uyarmak lazım indirmeyle beraber biraz zaman alıyo :)

şu an geçtim arkadaşlar.. anca bitti yükleme.. hızda bi sorun yok.. pili deneme şansım yok tabiki.. ama ilk izlenim güzel.. gerisin yarın kurcalıcam.. ama yüklicek arkadaşları uyarmak lazım indirmeyle beraber biraz zaman alıyo :)

Mavericks aynı mı açılma süresi uygulamaların açılma süresi, başladığında kullandığı RAM miktarı falan?

açılma süresi neredeyse aynı.. dikkatimi çeken bi fark göremedim.. mavericksten daha akıcı gibi geldi bana ama sadece göz kararı söylüyorum bunu.. kullanıcı hesapları arasında geçişte ana hesaba geçerken eskisi gibi ekran dönüyo.. ama ikinci hesaba geçerken direk geçiyo ekran.. bide ikinci hesapta yukarda saatin orda bluetooth ve time machine simgeleri yok.. şimdilik dikkatimi çekenler bunlar.. yeni bi mac kullanıcısı olarak pek bilgi veremiyorum kusura bakmayın :)

• Like 1

yosemite kurulu bende güncelleme 10.10 gelmiş güncellesim yeniden yosemiteyi indirip kurmak gerekmiyor sanırım

ahmethan konuya googledrive linkide ekledim isteyen indirebilir seni biryerden tanıyor

Edited by -MaTaDoR-
  • Like 1

Mountain Lion ile yola devam ediyorum ben :) 16GB ram'li mac alirsam o zaman kuracam bunu.

Mountion Lion hızlı demiştin geçenlerde, harici HDD ye kurdum valla hakkın var Bayağı hızlı.

• Like 1

Şöyle detaylı bir review çıkmadı hem internette hem de bizde. En çok merak ettiğim performansı.

Netteki her video özelliklerinden bahsetmiş ve videolardan gördüğüm kadarıyla makinalarda yavaşlama olmuş ama ondan hiç bahsetmiyorlar :)

10% civarında bir yavaşlama olsa bile geçmem yosemite` a.

Şöyle detaylı bir review çıkmadı hem internette hem de bizde. En çok merak ettiğim performansı.

Netteki her video özelliklerinden bahsetmiş ve videolardan gördüğüm kadarıyla makinalarda yavaşlama olmuş ama ondan hiç bahsetmiyorlar :)

10% civarında bir yavaşlama olsa bile geçmem yosemite` a.

Yakında zaman içerisinde çıkar. Ben Yosemite Beta denemelerinde gayet hızlı verim aldım ki HDD 'ye yüklediğim halde. İnternetim o kadar yavaş ki daha indirip kurmak nasip olmadı hemen SSD 'de deneme yapacağım. Bana göre Mavericks 'ten daha hızlı olacak gibi geliyor.

• Like 1

Yakında zaman içerisinde çıkar. Ben Yosemite Beta denemelerinde gayet hızlı verim aldım ki HDD 'ye yüklediğim halde. İnternetim o kadar yavaş ki daha indirip kurmak nasip olmadı hemen SSD 'de deneme yapacağım. Bana göre Mavericks 'ten daha hızlı olacak gibi geliyor.

Bende şöyle adam akıllı bir Review çıkmasını bekliyorum yüklemek için. Fakat Kullananlar bir yavaşlama olmadı diyor ama yine de benchmarklarda belli olacak kesin sonuç sanırım.

Macime(Macbook pro 2011 early 13 i7 2.7ghz 16gb ram) bugün itibariyle mavericksten güncelledim.Daha tam inceleyemedim ama ilk izlenimim bana biraz yavaş geldi.Transparan tasarım intel hd 3000 ü zorlayacağını zannetmiyorum ama bildirim ekranı açılırken ve açılır menülerde hafif titremeler söz konusu.Gelecek güncellemelerle düzeltileceğini düşünüyorum daha detaylı inceledkten sonra tekrar düşüncelerimi yazarım.Bu arada güncelleyebilecek macler listesinde çok sonradan gelen bi mac için bu tip yavaşlamalar canımı sıkmadı değil.

Edited by prometheus_
  • Like 2

MacBook Pro (13-inch, Late 2011) sabah yükledim herhangi bir sorun yok gayet güzel stabil çalışıyor yalnız ilk yükledikten sonra iwork ve diğer programların epey güncellenmesi gerekti, arka planda güncelleme yaparken epey kastı bilgisayar güncelleme bitince disk doğrulama ve izinleri onarma yapıp tekrar başlatınca sorun kalmadı. telefon aramaları gayet güzel çalışıyor sms gönderip almıyor...

MacBook Pro (13-inch, Late 2011) sabah yükledim herhangi bir sorun yok gayet güzel stabil çalışıyor yalnız ilk yükledikten sonra iwork ve diğer programların epey güncellenmesi gerekti, arka planda güncelleme yaparken epey kastı bilgisayar güncelleme bitince disk doğrulama ve izinleri onarma yapıp tekrar başlatınca sorun kalmadı. telefon aramaları gayet güzel çalışıyor sms gönderip almıyor...

merhaba 0 dan mı kurulum yaptınız yoksa mavericks üzerine mi yüklendiniz ayrıca sms,telefon görüşmesi ve iphonedaki uygulamaya mac de devam etme durumlarının test edebildiniz mi apple'ın duyurusunda bu özellikler 2012 ve sonrası maclere gelecek diye okumuştum sanırsam o yüzden merak ettim ek olarak iphonedan airdrop ile macle dosya alışverişi yapabiliyor musunuz teşekkürler.

Mid 2010 15'4 Pro 8gb ram cihazıma kurdum ama biraz ağır olacak gibi. Mavericks'e dönüş görünüyor.

Ufukta Yeni versiyon bir Mac görünmüyor benim için

Yosemite icin en stabil cihaz

Retina MacBook Pro i7 Extreme + SSD + 16GB Ram

Geri kalan cihazlarin hepsinde illaki benim cihazimda sorunsuz calisiyor diyenler olacaktir ama stabilite acisindan yukardaki cihazlar disindakilere ben onermiyorum 

Bilginize.

• Like 2

macbook air 2010 1.4 core 2 duo 2gb ram.

kurdum hiçbir sıkıntı yok.

güncellemeler bitince hiç bir yavaşlama yok.

tebrikler..