Jump to content

Yosemite de Telefonla arama yapma?

Rate this topic

defjam

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni işletim sistemi yosemite de bir türlü herhangi bir telefonu arayamadım. Aynı wifi ağında iphone ve mac cihazım ve aynı kullanıcı adlarıyla icloud da bağlıyım. Böle bir sorunla karşılaşan var mı çözümü nedir?

Telefon desteğinin çalışması için Mac` inizin aşağıdaki modellerden biri olması gerekiyor; Malesef sizin Maciniz bu listede yer almıyor. :(

Requirements for Continuity features

Obviously the Continuity features require OS X Yosemite for Macs and iOS 8 for iOS devices, but most of them also use Bluetooth LE (Low Energy), so your Mac must also support this. Although this is not 100% clear at the moment, it should support the following devices:

• mid-2012 MacBook Air or later
  • mid-2012 MacBook Pro or later
  • any MacBook Pro with Retina display
  • late-2012 iMac or later
  • mid-2011 Mac mini
  • late-2013 Mac Pro

Kaynak: http://www.macstories.net/tutorials/os-x-yosemite-ios-8-continuity-explained-handoff-instant-hotspot-sms-phone-relay/

Arkadaşlar yeni işletim sistemi yosemite de bir türlü herhangi bir telefonu arayamadım. Aynı wifi ağında iphone ve mac cihazım ve aynı kullanıcı adlarıyla icloud da bağlıyım. Böle bir sorunla karşılaşan var mı çözümü nedir?

Aynı sorun bendede var araştırdım ama çözüm yok

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Şimdi şöyle birşey denedim, gelen aramalar macbook'ta görünüyor ama arama yapılamıyor.

Nasıl birşey denediniz,nerede gözüküyor? Belki gelcek yeni güncellemelerde kullanılabilir bizler için ama bir hack veya uygulamayla bu durum çözüleceğine inanıyorum.

Aramaları Facetime üzerinden Sesli arama seçeneği ile yapabiliyoruz. Hatta web sitelerindeki Telefon numaralarına tıklayarak da arama yapılabiliyor. SMS gönderme ve alma ise iOS 8.1 ile gelecek.

Hocam icloud hesabı telefonda da macbook'ta da aynı fakat arama yapmıyor..

Hocam icloud hesabı telefonda da macbook'ta da aynı fakat arama yapmıyor..

Gelen aramaları görebiliyor musunuz? Göremiyorsanız Mac'iniz desteklemiyor olabilir. Görebiliyorsanız Facetime'ı açın, kişilerinizden birisini seçin ya da herhangi bir numara çevirin. Araması gerekir. Ben herhangi bir ayar yapmadım, herşey kendiliğinden hazır haldeydi.

Edited by abdeg33

Arkadaslar Çözümü buldum.

Telefondan FaceTime a girip çıkış yapıyorsunuz hesabınızdan. Sonra tekrar giriyorsunuz. Ayrıca icloud ve AppStore hesaplarımızdanda tekrar çıkış yapıp girmemiz gerekiyor. Böyle olunca bilgisayarda bi uyarı çıkıyor telefondan Tarafından cart curt onaylıyoruz. Artık bilgisayardan arama yapabiliriz iyi günler :))

• Like 3

Mac bookpro mid 2010 cihazın bluetooth versiyonundan dolayı bu sistemi kullanamıyorum. Herhangi bir 4.0 adaptör alsam sorun çözülürmü deneyen varmı acaba.

http://www.macrumors.com/2014/06/18/bluetooth-le-adapters-handoff-no/

Burada sanırım olabileceği Yazılmış.