Jump to content

iCloud Drive çalışmıyor

Rate this topic

MacBook

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, OSX Yosemite beta kullanıyordum tam sürüm çıkınca format atıp geçtim ve 200GB yer satın aldım. Finder'da iCloud Drive'a tıklayınca tepki vermiyor bilgisayar, ayarlardan iCloud Drive açık, beta kullanırken yüklediklerimi Windows PC ve OSX üzerinden safari ile girdiğimde görebiliyorum, çözemedim sorunu yardımcı olacak var mı?

Özet: Finder'dan iCloud Drive'a tıklayınca tepki vermiyor.

iCloud Drive büyük kazık. Zaten iCloud vardı ve iWork uygulamalarında Eş zamanlı senkronizasyon yapıyordu. iOS 8.1 ile iCloud Drive'a Geçmek zorunda kaldık. Geçmek sorun değilde bilgisayarım mid 2010 ve Yosemite kastığı için Mavericks'e döndüm. Dolayısı ile bilgisayarla telefon Arasında belgeleri Senkronize edemiyorum...

Edited by prolab
  • Like 1

iCloud Drive büyük kazık. Zaten iCloud vardı ve iWork uygulamalarında Eş zamanlı senkronizasyon yapıyordu. iOS 8.1 ile iCloud Drive'a Geçmek zorunda kaldık. Geçmek sorun değilse bilgisayarım mid 2010 ve Yosemite kastığı için Mavericks'e döndüm. Dolayısı ile bilgisayarla telefon Arasında belgeleri Senkronize edemiyorum...

Gerçekten kazık sizi bilgisayarı değiştirmeye zorluyor. Aslında böyle söyleyince de biraz haksızlık etmiş olurmuyuz bu durum Windowsta da aynı değil mi? Aslında cevap hem evet hem hayır o yüzden ben bilemedim ne desem :)

• Like 1

Gerçekten kazık sizi bilgisayarı değiştirmeye zorluyor. Aslında böyle söyleyince de biraz haksızlık etmiş olurmuyuz bu durum Windowsta da aynı değil mi? Aslında cevap hem evet hem hayır o yüzden ben bilemedim ne desem :)

Bilgisayarım 2010 model ama i5 yani. Bir i5 seviyesindeki bilgisayarın, üreticisinin çıkarttığı işletim sisteminden kaynaklanan sebeple 3-4 yılda bu kadar performansının düşmesi haksızlık. Bu gün iyi seviyede bir 15'' MacBook Pro 4-5 bin tl. den aşağı değil, 4-5 bin lira verip aldığınız bilgisayarın 3-4 yıl sonra zayıf performansla çalışması çok kötü bir durum.

Ben böyle düşünüyorum...

• Like 1

iCloud Drive büyük kazık. Zaten iCloud vardı ve iWork uygulamalarında Eş zamanlı senkronizasyon yapıyordu. iOS 8.1 ile iCloud Drive'a Geçmek zorunda kaldık. Geçmek sorun değilde bilgisayarım mid 2010 ve Yosemite kastığı için Mavericks'e döndüm. Dolayısı ile bilgisayarla telefon Arasında belgeleri Senkronize edemiyorum...

Keske kurulumda açıklamayı okuyup cloud drive aktif etmeseydiniz

Sizin adınıza üzüldüm benimde bi ton belgem var eğer cloud drive kabul etseydim suan hepsi gidecekti ama neyseki lion devam eszamanlama devam : )

• Like 2

Keske kurulumda açıklamayı okuyup cloud drive aktif etmeseydiniz

Sizin adınıza üzüldüm benimde bi ton belgem var eğer cloud drive kabul etseydim suan hepsi gidecekti ama neyseki lion devam eszamanlama devam : )

Lion'da safari güncelleme mümkün mü ? Ben güncelleyemedim...

Şöyle bir çözüm bulmuşlar akşam deneyip bilgilendirme yaparım... Yada şuan deneyecek arkadaş deneyip bilgi verirse süper olur...

I found another thread about this and a fix. This is what worked for me: Reboot into safe mode, go to sys prefs, go into iCloud sign out of iCloud then sign back into iCloud turn on the items you want.  Do a Normal restart and everything works and nothing was lost in the cloud.

Açılış sesini duyunca shift tuşuna basılı tutuyorsun logo yada yükleme ekranı gelince bırakıyorsun cihaz güvenli modda açılıyor ve sonrasında ayarlara girip oradan icloud a girip çıkış yapıyorsun. Çıkış yaptıkdan sonra tekrar giriş yapıp ayarlamalarını yapıp bilgisayarı kapatıp açıyorsun ve sorun düzeliyor...

Arkadaşlar Status durumunu araştırdım fakat ne yazıkki yüklü dosya yüklemelerinde karışık yüklediği için takip zor gözüküyor ve aşağıda verdiğim komut ile terminal e yazdığınız da bir nebze de olsa aktarıp aktarmadığına yada o an ne aktarıyor görebiliyorsunuz...

brctl log --wait --shorten