Jump to content

Rehber 3-4 Ay öncesine Döndü

Rate this topic

sys123

Recommended Posts

Dün MyWi 7 yükleyim derken ifile ile eski kalıntı MyWi leri sildim (ifile ile arama yapıp bütün klasörlerdeki ne varsa hepsini sildim). Sonra telefon kafayı yedi. cydia safari açılmamaya başladı. Reset vs derken safari geldi, Cydia yıda deb dosyası ile yeniden kurdum. Bu gün baktım telefon rehberindeki bazı kişiler gitmiş. 3-4 ay önceye dönmüş. İtunes a baktım dünkü ve şubattaki yedeklemem var. Dünkü eksik rehberli yedekleme. Şubat çok eski. Ayarlar-İcloud da dün 18.05 gözüküyor son yedekleme ( bu saatteki yedekleme işime yarar- sıkıntı olduğu saatten önceki yedekleme) . İtunes taki icloud yedeklemesi bugün 01.04. Yani işime yaramayan yedekleme. Dünkü 18.05 veya daha önceki bir tarihli icloud yedeğine ulaşma imkanı var mıdır?  Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları sil yapmak içinde sıfırlama şifresini bilmiyorum. Bunu bilsem sıfırlama yapıp icloud dan geçmişe dönük bir yedekleme seçeceğim. 

iTools yardımı ile yedeklere ulaşıp burdaki 'Restore from Backup' tıuşundan istediğn yedeklemeden geri yükleme yapabilirsin. Tabi yedekleme sayısını itunesten her cihazdan 1 yedekleme tutma olarak ayarladıysan bi önceki yedeklemenin üzerine yazılacağından hep en son yedek çıkacaktır burda. Bu pencereye sagdaki Tools sekmesinden iTunes Backups lara girerek ulaşabilirsin.

post-16133-1413752497,0965_thumb.jpg

Edited by Sheiben

Dün MyWi 7 yükleyim derken ifile ile eski kalıntı MyWi leri sildim (ifile ile arama yapıp bütün klasörlerdeki ne varsa hepsini sildim). Sonra telefon kafayı yedi. cydia safari açılmamaya başladı. Reset vs derken safari geldi, Cydia yıda deb dosyası ile yeniden kurdum. Bu gün baktım telefon rehberindeki bazı kişiler gitmiş. 3-4 ay önceye dönmüş. İtunes a baktım dünkü ve şubattaki yedeklemem var. Dünkü eksik rehberli yedekleme. Şubat çok eski. Ayarlar-İcloud da dün 18.05 gözüküyor son yedekleme ( bu saatteki yedekleme işime yarar- sıkıntı olduğu saatten önceki yedekleme) . İtunes taki icloud yedeklemesi bugün 01.04. Yani işime yaramayan yedekleme. Dünkü 18.05 veya daha önceki bir tarihli icloud yedeğine ulaşma imkanı var mıdır? Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları sil yapmak içinde sıfırlama şifresini bilmiyorum. Bunu bilsem sıfırlama yapıp icloud dan geçmişe dönük bir yedekleme seçeceğim.

Merhaba,

iCloud şifresini biliyor musunuz ?

Hızlı yanıt için "Alıntı yapın"

Ev

Merhaba,

iCloud şifresini biliyor musunuz ?

Evet icloud şirfesini biliyorum. Sıfırlama şifresini bilmiyorum. Sıfırlama şifresi koyduğumu da hatırlamıyorum

iTools yardımı ile yedeklere ulaşıp burdaki 'Restore from Backup' tıuşundan istediğn yedeklemeden geri yükleme yapabilirsin. Tabi yedekleme sayısını itunesten her cihazdan 1 yedekleme tutma olarak ayarladıysan bi önceki yedeklemenin üzerine yazılacağından hep en son yedek çıkacaktır burda. Bu pencereye sagdaki Tools sekmesinden iTunes Backups lara girerek ulaşabilirsin.

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1413752493.718847.jpg

Ayın 18 saat 19.24 e ait bir yedek gözüküyor. Bendeki sıkıntı ayın 18 inde 23.30 gibi oldu. Bu yedek işimi görür mü denemek istiyorum. bu yedeği nasıl geri yüklerim. 

Ayın 18 saat 19.24 e ait bir yedek gözüküyor. Bendeki sıkıntı ayın 18 inde 23.30 gibi oldu. Bu yedek işimi görür mü denemek istiyorum. bu yedeği nasıl geri yüklerim.

Restore from Backupa bas yüklemeyi dene. Ancak aynı seri numaralı yedeklerden kaç tane var? Eğer şuan işlem yapacağın telle ilgili 1 yedek görünüyorsa muhtemelen üstne yazdı eski yedeğin. Ama yinede bir dene bakalım

Restore from Backupa bas yüklemeyi dene. Ancak aynı seri numaralı yedeklerden kaç tane var? Eğer şuan işlem yapacağın telle ilgili 1 yedek görünüyorsa muhtemelen üstne yazdı eski yedeğin. Ama yinede bir dene bakalım

İki yedek var. Biri şubata ait biri iki gün önceye. İtunes tada iki yedek var. Şubat ve dün geceye ait. 

İki yedek var. Biri şubata ait biri iki gün önceye. İtunes tada iki yedek var. Şubat ve dün geceye ait.

O zaman üstüne yazdı büyük ihtimal bu arada yedeklerin üzerine tıklayıp içerdiğ dosyalarıda göreblirsin. Rehber dosyalarnın yerini altta gösterdim. Manul olarak da atıp reboot edebilirsin cihazı

feecbc93eb54e52c02ec1cce4de2bd56.jpg

Evet tahmin ettiğim gibi 

O zaman üstüne yazdı büyük ihtimal bu arada yedeklerin üzerine tıklayıp içerdiğ dosyalarıda göreblirsin. Rehber dosyalarnın yerini altta gösterdim. Manul olarak da atıp reboot edebilirsin cihazı

Son yedeği kurdum, Tahmin ettiğim gibi sorun olduktan sonraki yedekleme, itools taki saat yanlış büyük ihtimal. 

İcloudda üstüne yazan bi sisteme sahip itunes yedek sayısını ise itunesin ayarlarından belirliyorsun

Edit: bir kaç version önce yedek sayısı olayı kaldırıldı. Artık kurulduğu hafuza dolana kadar yedek silmiyor hafıza dolmaya başlayınca sondan silmye başlıyor. Senin orda yedekleme çıkmamasının nedeni itınesle yedek almamandan kaynaklanıyor.

Edited by Sheiben

İtunes tan her bir yedeklemeyi ayrı ayrı yedeklemesini nasıl yapıyoruz. İkinci sorum icloud yedekleri devamlı alınıyor. Onda istediğimiz tarihli yedeği seçme imkanımız yok mu?

iCloud.com a giriş yapın. Rehberinizi bir kontrol edin. Belki tüm numaralarınız duruyordur.

iCloud.com a giriş yapın. Rehberinizi bir kontrol edin. Belki tüm numaralarınız duruyordur.

Yok dün sorun olduktan sonra telefon kafayı yiyince son halini yedekledim. Bilgisayarada icloud ada. İcloud.com da sıkıntılı rehber var. 

İtunes veya icloud yedeğini kullanmadan temiz bir restore yapsam tekrar

1- Rehberi ( rehber kişilerde notlar almıştım notlar dahil ) yedekleyecek program varmı

2- Diğer proğramlardaki bilgileri nasıl geri tek tek atarım sıfır kurulum yapılmış iphone. Mesela USB Sharp pro içerisinde pdf, word belgelerim vs var. Bunun gibi bütün programlardaki verilerimi tek tek yedeklemek yerine, bir kere yedek alıp oradan geri nasıl alırım. 

3- Başka ne yapmam lazım. 

Edited by sys123

İtunes veya icloud yedeğini kullanmadan temiz bir restore yapsam tekrar

1- Rehberi ( rehber kişilerde notlar almıştım notlar dahil ) yedekleyecek program varmı

2- Diğer proğramlardaki bilgileri nasıl geri tek tek atarım sıfır kurulum yapılmış iphone. Mesela USB Sharp pro içerisinde pdf, word belgelerim vs var. Bunun gibi bütün programlardaki verilerimi tek tek yedeklemek yerine, bir kere yedek alıp oradan geri nasıl alırım.

3- Başka ne yapmam lazım.

1 - o tarz programlar app storeda mevcut ama bana sorarsan icloud harici rehber ve not yedeğini kendin itoolsla al. En temizi. İcloud çıkmadan önce hep bu şekilde yedeklerdim

2- uygulamaların kullanıcı dosyaları genelde uygulamaların 'Documents' klasöründe birikir. Yine aynı şekilde bunları itoolsla alıpsonra tekrar atabilirsin

Edited by Sheiben

1 - o tarz programlar app storeda mevcut ama bana sorarsan icloud harici rehber ve not yedeğini kendin itoolsla al. En temizi. İcloud çıkmadan önce hep bu şekilde yedeklerdim

2- uygulamaların kullanıcı dosyaları genelde uygulamaların 'Documents' klasöründe birikir. Yine aynı şekilde bunları itoolsla alıpsonra tekrar atabilirsin

İtoolsta backup yaptığımda bunlar yedeklenmiş oluyormu, whatsapp mesajları, usb sharp taki dosyalar vs. Bunları geri nasıl atıyoruz. İtools ta JB olmadan klasörlere ulaşabiliyormuyuz. Ulaşıyorsak atma işlemi nasıl. Her bir programdaki aynı addaki klasöremi atacağız. Bu konuyla ilgili daha önce açılmış konu varsa daha kolay olur, oraya bakarım.

İtoolsta backup yaptığımda bunlar yedeklenmiş oluyormu, whatsapp mesajları, usb sharp taki dosyalar vs. Bunları geri nasıl atıyoruz. İtools ta JB olmadan klasörlere ulaşabiliyormuyuz. Ulaşıyorsak atma işlemi nasıl. Her bir programdaki aynı addaki klasöremi atacağız. Bu konuyla ilgili daha önce açılmış konu varsa daha kolay olur, oraya bakarım.

whatsappta işe yaramayalir yani ucu iclouda dokunanlarda sorun çıkarabilir