Jump to content

iOS 8 ile beraber iPhone 4S devri kapandı

Rate this topic

Tra4nce

Recommended Posts

Tam izlemedim ama bence cihaz otadan güncellendiği için bu derece kötü

Alakasi yok ip 5s in bile uygulamalari acma hizi ios 7 ye gore cok kotu hemen tepki vermiyor. Ama dier versiyonlarda duzelicektir. Suanda ip 5s ios 7.1.2 ile iphone 6 ios 8 hiz testi yapilsa ip 6 hiz olarak yerlerde olur. Tamamen versiyonla ilgili

İpad air ile gönderildi

• Like 1

Alakasi yok ip 5s in bile uygulamalari acma hizi ios 7 ye gore cok kotu hemen tepki vermiyor. Ama dier versiyonlarda duzelicektir. Suanda ip 5s ios 7.1.2 ile iphone 6 ios 8 hiz testi yapilsa ip 6 hiz olarak yerlerde olur. Tamamen versiyonla ilgili

İpad air ile gönderildi

Peki ne zaman düzeltecekler ? Yillardir hep  daha hizli bir sistem ,  hatasiz ve iyi sarj icin hep güncelleme bekledik o sürüm bir türlü cikmadi.. O sürüm sadece Yeni iPhone cikinca ona cikiyor...

Hersey ortada...

iPhone 4 icin ios 4 

iPhone 4 S icin iOS 5

iPhone 5 icin ios 6

iPhone 5S icin ios 7

ve iPhone 6 icin ios 8 en iyisidir...

iOS 8.1 bile iPhone 5S de iOS 7 gibi degil malesef. Artik kabullenin bu bir SABOTAJ dir. Ios cihazlarini hic zaman iyilestirecek mükemmelstirecek bir sürüm cikmayacak ve her yeni cihazda farkli farkli hatalar meydana gelecekdir..

Bunun güzel örnegi iPhone 5 dir. Yillarca süren WIFI ve Sinyal sorunundan sonra bu seferde cizilme ve yamulma sorunlari cikiyor..

Acaba apple ne tarz bir meteryal kullanirken bunlarin hic hesaplayamiyormuydu ? Onlarca mühendisin hic aklina gelmiyor mu  ? Eger Aluminyum kullanirsak boyasi kabak gibi soyulacagini boya dökecegini hic akil edemediler mi ? Tabiki ettiler cünkü herseyi bilerek yapiyorlardi. Soyulma sorununu iPhone 5S de cözdüler. Sonra al sana soyulmayan telefon diye pohpohladir. Sanki bundan 1 sene önce Iphone 5 i tasarlarken iPhone 5S de soyulmayan meteryali iPhone 5 zamaninda düsünmediler.

Ee simdiki yildimizda bükülüyor dimi. Yarin iPhone 6S ciktigin al sana bükülmeyen telefon diye sattiracaklar sana...

Edited by s3rh47
  • Like 10

Peki ne zaman düzeltecekler ? Yillardir hep  daha hizli bir sistem ,  hatasiz ve iyi sarj icin hep güncelleme bekledik o sürüm bir türlü cikmadi.. O sürüm sadece Yeni iPhone cikinca ona cikiyor...

Hersey ortada...

iPhone 4 icin ios 4 

iPhone 4 S icin iOS 5

iPhone 5 icin ios 6

iPhone 5S icin ios 7

iOS 8.1 bile iPhone 5S de iOS 7 gibi degil malesef. Artik kabullenin bu bir SABOTAJ dir. Ios cihazlarini hic zaman iyilestirecek mükemmelstirecek bir sürüm cikmayacak ve her yeni cihazda farkli farkli hatalar meydana gelecekdir..

Bunun güzel örnegi iPhone 5 dir. Yillarca süren WIFI ve Sinyal sorunundan sonra bu seferde cizilme ve yamulma sorunlari cikiyor..

Aqaba apple ne tar meteryal kullanirken bunlarin hic hesaplayamiyor mu ? Onlarca mühendisin hic aklina gelmiyor mu  ? Eger Aluminyum kullanirsak boyasi kabak gibi soyulacagini boya dökecegini hic akil edemediler mi ? Tabiki ettiler cünkü herseyi bilerek yapiyorlar di. Soyulma sorununu iPhone 5S de cözdüler. Sonra al sana soyulmayan telefon diye pohpohladir. Sanki bundan 1 sene önce Iphone 5 i tasarlarken iPhone 5S de soyulmayan meteryali iPhone 5 zamaninda düsünmediler.

Ee simdiki yildimizda bükülüyor dimi. Yarin iPhone 6S ciktigin al sana bükülmeyen telefon diye sattiracaklar sana...

Like..

• Like 1

Apple i simdiye kadar cok seviyordum ama artik yavas yavas sogumaya basliyorum ondan... Sabotaj yapmasini hic yakistiramadim. Sobataj yaptiracagina hic güncelleme vermesin daha iyi. Biraksin insanlar hangi sürümü kullaniyorsa onu kullansinlar. Ozaman Apple hakli derim. Ama güncelleme yaparak cihazi öldürecekse apple burda hic kimsenin yapmadigini yapiyor. Hemde cok yanlis yapiyor. Kendi paramizla rezil oluyoruz.. Bence bundan herkes tepkisini ortaya koymalidir.  Apple eski sürümlere izin vermelidir. Yoksa bu gidisle müsterileri teker teker kacirir.  

• Like 5

Apple eski surumlere izin vermelidir buna kesinlikle katiliyorum isteyen istedigi surumde kalmali. Bence bi iphone in omru 2 senedir yani iphone 5s ios 8 surumu son olmalidir ios 9 dan performans beklemek bence hata olur. Bu butun cihazlar icin gecerli yillardir boyle oldu zaten 3. Buyuk versiyonu cihazlar kaldirmiyor bunu bile bile cihaza kurmak bence basli baslina bi hata zaten. Aslinda butun ios surumleri X.1.X den sonra duzeliyor ama bu dedigim gibi sadece en son cikan 2 cihaz icin oluyor.

Edited by Buzadam

Düşünebiliyor musunuz arkadaşlar. iPhone 6 ya 5.1.1 yüklediğimizi? Herhalde cihaz hızdan kafayı yerdi. Tepkime süresi acaba ne kadar olurdu? yada hangi cihaz iPhone ile yarışabilirdi?. Kafadan Jailbreak bile yüklerdik ve kullanırdık. Bunların hepsi kötü birer politika, paramla rezil oluyorum. Özgürlükler Ülkesinin ürettiği telefonu görüyoruz. Güney Kore bile daha özgür kalır bunların yanında. Resmen adamlar bizi T....k oğlanına çevirmişler, bizde koyun gibi binlerce lira vererek güdülüyoruz. :((((((((

• Like 2

walla videoda o kadar da kötü durmuyor 4s.

iphone 4 un ios 7 deki durumu daha kötü gibi geldi gozume :)

- bende şöyle bir şey buldum:

>http://www.youtube.com/watch?v=ofn_w6gSgbk

- video da diyor ki iphone4s'te 8.1, 8.0.2 ye göre az biraz daha hızlıdır... :) 

Edited by onderak
  • Like 2

Peki ne zaman düzeltecekler ? Yillardir hep daha hizli bir sistem , hatasiz ve iyi sarj icin hep güncelleme bekledik o sürüm bir türlü cikmadi.. O sürüm sadece Yeni iPhone cikinca ona cikiyor...

Hersey ortada...

iPhone 4 icin ios 4

iPhone 4 S icin iOS 5

iPhone 5 icin ios 6

iPhone 5S icin ios 7

Acaba apple ne tarz bir meteryal kullanirken bunlarin hic hesaplayamiyormuydu ? Onlarca mühendisin hic aklina gelmiyor mu ? Eger Aluminyum kullanirsak boyasi kabak gibi soyulacagini boya dökecegini hic akil edemediler mi ? Tabiki ettiler cünkü herseyi bilerek yapiyorlardi. Soyulma sorununu iPhone 5S de cözdüler. Sonra al sana soyulmayan telefon diye pohpohladir. Sanki bundan 1 sene önce Iphone 5 i tasarlarken iPhone 5S de soyulmayan meteryali iPhone 5 zamaninda düsünmediler.

guya destek veriyor apple

Peki ne zaman düzeltecekler ? Yillardir hep daha hizli bir sistem , hatasiz ve iyi sarj icin hep güncelleme bekledik o sürüm bir türlü cikmadi.. O sürüm sadece Yeni iPhone cikinca ona cikiyor...

Hersey ortada...

iPhone 4 icin ios 4

iPhone 4 S icin iOS 5

iPhone 5 icin ios 6

iPhone 5S icin ios 7

Acaba apple ne tarz bir meteryal kullanirken bunlarin hic hesaplayamiyormuydu ? Onlarca mühendisin hic aklina gelmiyor mu ? Eger Aluminyum kullanirsak boyasi kabak gibi soyulacagini boya dökecegini hic akil edemediler mi ? Tabiki ettiler cünkü herseyi bilerek yapiyorlardi. Soyulma sorununu iPhone 5S de cözdüler. Sonra al sana soyulmayan telefon diye pohpohladir. Sanki bundan 1 sene önce Iphone 5 i tasarlarken iPhone 5S de soyulmayan meteryali iPhone 5 zamaninda düsünmediler.

Kesinlikle katiliyorum. Ama hayatta hersey paraya baglanmis durumda apple olsun samsung olsun hepsi para icin yapiyor bunlari sizce isteseler yapmaz mi apple daha guclu bir batarya veya isletim sistemi. Evladiyelik bir telefon yapsa yada cihaz bir daha almiycaksin ki o adamin seni kendine baglamasi lazim oyle yada boyle olucak bu. dogru durust sirf musteri memnuniyeti icin uretim yapacak biri cikarsa ona ilerde allah razi olsun kardesim deriz. Yada gercekten daha az kalite ve para bagimliligi yerine bu sirketleri hizaya getircek birsey olmasi lazim. Ama ne?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by osmanfdk_38

Kesinlikle katiliyorum. Ama hayatta hersey paraya baglanmis durumda apple olsun samsung olsun hepsi para icin yapiyor bunlari sizce isteseler yapmaz mi apple daha guclu bir batarya veya isleyim sistemi. Evladiyelik bir telefon yapsa yada cihaz bir daha almiycaksin ki o adamin seni kendine baglamasi lazim oyle yada boyle olucak bu. dogru durust sirf musteri memnuniyeti icin uretim yapacak biri cikarsa ona ilerde allah razi olsun kardesim deriz. Yada gercekten daha az kalite ve para bagimliligi yerine bu sirketleri hizaya getircek birsey olmasi lazim. Ama ne?

O zaman lg g2,kit kat Aldı ve cihaz hala amiral gemisi gibi,fiyatı 1400.Apple'ın yanlış yaptığı nokta bu.Sadece ama sadece tableti apple ALın derim ben.Tabletler gerçekten iyi.Apple onuda batırır ama... Edited by themaxioser

Bana androidi ovmeyin abi. Gider windows phone alirim daha iyi. Uygulama cesitliligi vs kotu onunda ama cok surmez duzelir.

Android telefonlardada aldiginda iyiler tamam kullaniyorsun ucuyor kaciyor ama asagi yukari 1 sene geciyor ne bir guncelleme oluyor ne bir stabilite.

Appleda kullandim andoridde symbianda windows phoneda simdiden soyleyim kullanmadin bilmiyorsun demeyin.

Uygulamalar desen reklamlardan gecilmiyor veya surekli bir virus olmak pesindeler. Kimsenin apple'a samsung'a besigi kertilmedi ya.

Suan apple kullaniyorum iphone 4s 8.1 ile ben memnunun arkadas bi batarya sıkıntım var onuda yakinda degistircem. Yavas evet ios 5 deki halini hatirliyorum. Nasil hosuma giderdi. Suan o gune gore yavas. Ama hala galaxy w yada ace 2 tarzi cihazlara gore hizli. Galaxy w ile 4s in cikis tarihleri arasinda 2 ay yok. İkiside 512 mb ram ile calisiyor. 4s 800 mhz islemci ile wonder ise 1400 mhz. Wonderin andorid os surumu 2.3.6 4s inki ios 8.1. Suan andoriod kac cikti? Haberiniz vardir zaten. 2.3.6 andoriod surumune sahip olmasina ragmen suanki yavasligi akil almaz derecede. Ornek olsun diye dedim.

2-3 yasindaki telefona bile iyi kotu guncelleme yapip servis sunan kaliteli kasada stabil bir sistem ile bir cihaz getirsinler apple babamin oglu olsa bakmam gider onu alirim.

• Like 2

Bana androidi ovmeyin abi. Gider windows phone alirim daha iyi. Uygulama cesitliligi vs kotu onunda ama cok surmez duzelir.

Android telefonlardada aldiginda iyiler tamam kullaniyorsun ucuyor kaciyor ama asagi yukari 1 sene geciyor ne bir guncelleme oluyor ne bir stabilite.

Appleda kullandim andoridde symbianda windows phoneda simdiden soyleyim kullanmadin bilmiyorsun demeyin.

Uygulamalar desen reklamlardan gecilmiyor veya surekli bir virus olmak pesindeler. Kimsenin apple'a samsung'a besigi kertilmedi ya.

Suan apple kullaniyorum iphone 4s 8.1 ile ben memnunun arkadas bi batarya sıkıntım var onuda yakinda degistircem. Yavas evet ios 5 deki halini hatirliyorum. Nasil hosuma giderdi. Suan o gune gore yavas. Ama hala galaxy w yada ace 2 tarzi cihazlara gore hizli. Galaxy w ile 4s in cikis tarihleri arasinda 2 ay yok. İkiside 512 mb ram ile calisiyor. 4s 800 mhz islemci ile wonder ise 1400 mhz. Wonderin andorid os surumu 2.3.6 4s inki ios 8.1. Suan andoriod kac cikti? Haberiniz vardir zaten. 2.3.6 andoriod surumune sahip olmasina ragmen suanki yavasligi akil almaz derecede. Ornek olsun diye dedim.

2-3 yasindaki telefona bile iyi kotu guncelleme yapip servis sunan kaliteli kasada stabil bir sistem ile bir cihaz getirsinler apple babamin oglu olsa bakmam gider onu alirim.

Android telefonlar samsungtan mı ibaret acaba sen eline hiç bir nexus aldın mı bence ondan sonra konuş herkesin dilinde samsung dolanıyo ama sorsan kimse saf android kullanmamış arkadaşım ilk önce bir nexus cihaz kullanın ve hakkında bilgi sahibi olun ondan sonra androidi eleştirin çünkü iki sene önce çıkan nexus 4 bile senin dediğin gibi herkesin bildiği android lollipop güncellemesini alacak demek istediğim android denince aklınıza samsung gelmesin eğer nexus gelseydi zaten onların hiçbirini yazamazdınız çünkü hepsi iphonedan iyi cihazlar ayrıca reklam olayınıda kolay bir işlemle halledebilirsiniz bu kadar takılmaya gerek yok bence hakkında düşüncelerini paylaşıcağınız komu hakkında bilginiz olsun derim ben

• Like 1

Android telefonlar samsungtan mı ibaret acaba sen eline hiç bir nexus aldın mı bence ondan sonra konuş herkesin dilinde samsung dolanıyo ama sorsan kimse saf android kullanmamış arkadaşım ilk önce bir nexus cihaz kullanın ve hakkında bilgi sahibi olun ondan sonra androidi eleştirin çünkü iki sene önce çıkan nexus 4 bile senin dediğin gibi herkesin bildiği android lollipop güncellemesini alacak demek istediğim android denince aklınıza samsung gelmesin eğer nexus gelseydi zaten onların hiçbirini yazamazdınız çünkü hepsi iphonedan iyi cihazlar ayrıca reklam olayınıda kolay bir işlemle halledebilirsiniz bu kadar takılmaya gerek yok bence hakkında düşüncelerini paylaşıcağınız komu hakkında bilginiz olsun derim ben

Herkes bildigi kadariyla elestirip karar verir sizce bu dogal degil mi? Samsung gelmesinin sebebi ise herkesin samsung propagandasi yapmasi. Yoksa bende htc kullandim andorid olarak. Samsung kullanmadim hic. Ama kardesim kullaniyor biliyorum.

Dedigim gibi bakabildigin aci kadar konusursun derim ben hep. Nexus daha iyiymis sayende ogrenmis olduk bakar bir gorururuz seversek kullaniriz. Sagol bize nexusu tanistirdigin icin. İgneleyici konusmaya hic gerek yok. Simdide biri cikar siz hic general mobile kullanmamissiniz der ornegin sana alda sonra konus der seninde hosuna gitmez. Dikkat ederek tartisalim lutfen. Fikir ve gorus birligi olmak zorunda degil. Herkes baskasinin gorusune yanlis bile olsa saygi gosterip dogrusunu nazikce ifade etmeli.

Herkes bildigi kadariyla elestirip karar verir sizce bu dogal degil mi? Samsung gelmesinin sebebi ise herkesin samsung propagandasi yapmasi. Yoksa bende htc kullandim andorid olarak. Samsung kullanmadim hic. Ama kardesim kullaniyor biliyorum.

Dedigim gibi bakabildigin aci kadar konusursun derim ben hep. Nexus daha iyiymis sayende ogrenmis olduk bakar bir gorururuz seversek kullaniriz. Sagol bize nexusu tanistirdigin icin. İgneleyici konusmaya hic gerek yok. Simdide biri cikar siz hic general mobile kullanmamissiniz der ornegin sana alda sonra konus der seninde hosuna gitmez. Dikkat ederek tartisalim lutfen. Fikir ve gorus birligi olmak zorunda degil. Herkes baskasinin gorusune yanlis bile olsa saygi gosterip dogrusunu nazikce ifade etmeli.

Görüşünüze saygı duyarım ancak belirttiğim gibi eleştirdiğim bir nokta var o da androidi samsungdan ibaret gibi göstermeniz

Görüşünüze saygı duyarım ancak belirttiğim gibi eleştirdiğim bir nokta var o da androidi samsungdan ibaret gibi göstermeniz

Kesinlikle ben onu ifade etmek istemedim. Yanlis anlasilmis ozur dilerim.

Ben sadece sizin dediginiz gibi android=samsung yanilgisini sevmiyorum. Dedigim gibi htc kullandim ve yine andoriod telefon kullancak olsam samsung almam lg g3 alirim.

Hatirlarsa insanlar symbianli nokialarin tavan oldugu gunlerde samsungun kullandigi isletim sistemini. O gunlerden beri sevmem samsungu zaten. Samsungu adam yapan andoriod oldu.

ios 8.1 i iphone 4s için bir kuralım bakalım dedik (7.1.2 shsh kaydı aldım geri dönmek için) kurdum icloud rehber,takvim felan eşzamanlanmadı rehber görünmedi. 7.1.2 ye döneyim dedim hata verdi. 3 çocukla ortada kalmış gibiyim şu an

Edited by incidenbiri
  • Like 1

Kesinlikle ben onu ifade etmek istemedim. Yanlis anlasilmis ozur dilerim.

Ben sadece sizin dediginiz gibi android=samsung yanilgisini sevmiyorum. Dedigim gibi htc kullandim ve yine andoriod telefon kullancak olsam samsung almam lg g3 alirim.

Hatirlarsa insanlar symbianli nokialarin tavan oldugu gunlerde samsungun kullandigi isletim sistemini. O gunlerden beri sevmem samsungu zaten. Samsungu adam yapan andoriod oldu.

Ne demek hocam özüre gerek yok bende aşırı tepkiden dolayı özür dilerim asıl haklısınız aslında bende samsungu hiç sevmem ve çevremdekilerede aldırtmamaya çalışırım android alacaksan nexus alacaksın bence bu kadar

• Like 1

ios 8.1 i iphone 4s için bir kuralım bakalım dedik (7.1.2 shsh kaydı aldım geri dönmek için) kurdum icloud rehber,takvim felan eşzamanlanmadı rehber görünmedi. 7.1.2 ye döneyim dedim hata verdi. 3 çocukla ortada kalmış gibiyim şu an

Allah allah bende 4s 8.1 kullaniyorum. Ve sifirdan kurulum yapmadim. Hicbir sorun yok calismayan en ufak birsey yok otadan guncelledim. Tek sorun ios 5-6-7 ye gore olan yavasligi

ios 8.1 i iphone 4s için bir kuralım bakalım dedik (7.1.2 shsh kaydı aldım geri dönmek için) kurdum icloud rehber,takvim felan eşzamanlanmadı rehber görünmedi. 7.1.2 ye döneyim dedim hata verdi. 3 çocukla ortada kalmış gibiyim şu an

4S de geriye dönüş hiç bir zaman olmadı olamaz

epeydir iphone kullanıyordum, vay şarj düzelecek, vay şu sürümde hızlanacak yok şu sürümde destek kesilecek valla bıktım hemşo.  sony xperia aldım şarjı abartısız 3 gün gidiyor. paralısıydı, cracklısıydı her programı kurabiliyorum. çok rahatım inan.

epeydir iphone kullanıyordum, vay şarj düzelecek, vay şu sürümde hızlanacak yok şu sürümde destek kesilecek valla bıktım hemşo. sony xperia aldım şarjı abartısız 3 gün gidiyor. paralısıydı, cracklısıydı her programı kurabiliyorum. çok rahatım inan.

Xperia z mi aldin?

Apple cihazlari cokertme politikasi izliyor halbuki ayni donanimda iPad2 de bu takilmalar olmuyor nedense bence Firmwareyi yazarken hizli calismasini istemedigi cihazlari kasitli olarak frame dusuklugu yaparak bunu yapiyor, yoksa ios7 de kasilmayan i4s ios8 de niye kassin nedense hep son surumlerde oluyor, yani bak aletin eskidi artik yenisini al gazi veya psikolojik baskisi yapiyor birgun birileri bu yuzden Applea dava acarak basini fena agritacak cunku bu bir baskidir elinizdeki cihazi firmware cikartip yavaslTiyor ve size eski surume donme sansi yada hakki vermiyor iki sene once bilmem su kadar daha hizli diye aldiginiz cihazlar yetersiz rami olan bir androide benziyor. Her cikardigi yeni urundede birseyleri eksik yaparak bu politikasini onceden belirliyor ornegin i6 yada i6+ ta niye RAM 1GB? cunku 2GB yapsalar kolay yavaslatamazlar...

Elma kendine ceki duzen vermese sonu iyi degil hem cikardillari surumler sorunlu hemde urunler, ios7 den beri gelen aramada iki saniye ses gelmiyor yada hoparloru acinca ilk uc saniye hoparlor acma tusu basilamiyor ve hala da duzeltemediler. Guzel bir Alternatifi ciktigi anda kaybedecekler.

• Like 4