Jump to content

hiç bi yerde cozum bulamıyorum

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaslar yaklasık 1,5 haftadır bununla ugrasıyorum cozemedım bı turlu sorunu. anlatıyım sımdı sorunu:

iphone 5 ios 7.0.4 jailbreakli kullanıyorum. telefonda 4 haneli kilit kodumu girdigim anda telefon kendıne reset atıyor. ama kilidi acmadan gelen aramaları cevaplayabılıyorum, fotograf cekebılıyorum, voice control ile arama bile yapabılıyorum. safe moda aldıgımda da aynı sorun devam ediyor. restore etmek istiyorum, restore dosyasını ındırıp itunesdan shifte basarak secıp yuklemek ıstıyorum, ama yeterli hafıza yok dıyor restore etmek için. telefondan bıseyler sılemıyorum cunku kilitli telefon surekli, kilidi kaldırdıgım an kapanıp acılıyor zaten. itools itunes ve bırcok benzerı program denedım dosyalara erişmek için ama kilit kodunu gırmeden hıc bırı erısemıyor telefonun ıcındekilere. semi-restore yapmayı denedım ama o da telefonu gormuyor kilit kodunu kaldıramadıgım ıcın.

durum bu arkadaslar arada sıkıstım kaldım bı cozum bulamıyorum. yardım edebilecek deneyımlı bı arkadas var mı?

Edited by restinbariiis

teli kapat ses açma yada kısma tusu ile birlikte powerba bas teln açılana kadar ses den cekme elini

cydia bağlı uygulamaları iptal edip açılacaktır sonra cydia dan diledigini kaldır

ses açma yada kısma biri olmazsa diğerini dene

Edited by clients

arkadaşlar ilk mesajı okumuyor musunuz. safe modda actıgımda sorun devam edıyor telefon resetlıyor yıne kendını tus kılıdını actıgımda. dfu moda zaten alabılıyorum, dfu moda alıp restore denedıgımde hafıza yetersiz diyor... dfu modda da telefon ıcınden veri silemiyorum.

arkadaşlar ilk mesajı okumuyor musunuz. safe modda actıgımda sorun devam edıyor telefon resetlıyor yıne kendını tus kılıdını actıgımda. dfu moda zaten alabılıyorum, dfu moda alıp restore denedıgımde hafıza yetersiz diyor... dfu modda da telefon ıcınden veri silemiyorum.

iOS 8.1 e hoşgeldin. Cihazına uygun ipsw indir. Cihazı DFU moda alıp iTunes yardımı ile shift+geri yükle de, indirdiğin ipsw yi seçerek cihazı restore et. Yedeksiz kurulum yap.

Geçmiş olsun.

Hızlı yanıt için "Alıntı yapın"

itools ile telefonun içindekilere ulaşamıyorum dıyorum tuş kilidini acamadıgım için. dedıgınız butun cozumlerı denedıgımı baslıkta belirttim zaten yok mu yardımcı olabilecek :(

Hayır bildiğim kadarıyla eğer önceden bağladığınız itunesin yüklü olduğu bir pcde itools yada ifunbox kullanırsanız uygulamaları silip yer açabilirsiniz. Ama denedim dediğinize göre dfu moda alıp ituneste shifte basarak geri yükle diyin. Ama onuda yapmadan önce eğer bağlanabilirseniz cydia dosyasının içinden son yüklediğiniz bi kaç tweakin dosyasını silin

Alıntı yap hemen cevaplayayım ;) Tapatalk

su an telefon internete baglı ama cevrımdısı gozukuyor icloudda. acaba tus kilidiyle ilgisi olabilir mi bunun da....

bu arada ipsw ile shift ile tıklayarak kurulumda hafıza yetersiz hatası alıyorum. duz restore denemedım hıc jailbreakli sorun cıkabılır dıye

edit: iphone umu bul cok umut vericiydi ama maalesef olmadı bi 5dk internete bekledim cihazı online gormedi tus kilidiyle ilgili sanırım. yeniden sil komutu vermek için iptal ettiğimde cihazlarımın arasından kayboldu. yeniden sil komutu veremiyorum su an

Edited by restinbariiis

yetersiz hafıza bana da verdi bir ara ama dfu moduyla düzelmiştim dfu yada recovery modunu karıştırmış olabilşrmisin dfu modu siyah ekran recovery modunda itunes simgeş vardır birde ipaw göstermeden de kendi indirsin ipsw belki sendeki dosya farklu bi modele aittir

dfu modla çözemiyorsan tek çaren servis kalıyor garantin varsa apple store dan randevu al eger yoksa 700 liraya apple sana sıfır cihaz verecektir 

ama benim fikrim bence sen cihazını dfu moda alamıyorsun dfu modda hafıza ile ilgli bir hata veremez çünkü adı üstünde kurtarma modu hafızayla bir işi yok zaten herşeyi silip cihazını ilk aldıgın güne çevirmek dfu moda alan programlar var onları dene bence 

sen manuel indirme en büyük yanlısı orda yapıyorsun. itunes indirsin. sen geri yükle de sadece. o indirsin

jb telefona ne gibi birşey olsun telefon sıfırlanacak sorun olmaz

Edited by clients