Jump to content
Sign in to follow this  
KERO1planet

iloome iPhone 6 Temperli Cam Koruyucu

Rate this topic

Recommended Posts

Kardeşim 80 tl para neden verdin buna eminönünde bunlar 15-20 tl arası :D :D 10 da bana verseydın 5 de kargo desen 35 e falan sana gonderırdım. :D

• Like 1

Alana hayırlı olsun diyecem gerçekten ama ben zaten telefonu aldığım yerden para vermeden kaplattırdım.Valla 3000 cash saydıktan sonra bırak film kaplamayı film çevrmesi lazım zaten telefonu satanın

En iyisi kilifsiz kullanmak aslinda telefon daha havali duruyor

Hizli cevap almak icin alinti yaparak yanitlayin

Size katılıyorum kılıf ve filmler cihazın albenisini götürüyor.

6 plus kullanıyorum ekranda film kullanmıyorum heves edip apple orjinal silikon case aldım onuda 1 gün takıyorum 3 gün takmıyorum taktığım zaman azda olsa rahatsız ediyor ama genelde filmsiz ve kılıfsız kullanıyorum şuan için problemim yok.

Aynen arkadaşın dediği gibi, eğer bombeli kısımları kaplamıyorsa görüntü kötü oluyor. Ben bu sebeple taa Amerika'dan iloome aldım. Diğer cam koruyucular bombeli kısımı değil sadece ekranın aktif kısmını kaplıyor. Ekranın etrafı boşluk kalıyor ve bu durum görüntüyü bozuyor. İki kat üst üste cam varmış gibi bir görüntü oluşuyor. iloome ise bombeli kısımları da kapladığı için görüntüyü bozmuyor ve ön yüzeyi de tamamen korumuş oluyor.

Ustat bu camdan var bende ama bombe kısımları oturmadığı için kötü gözüküyor haberin olsun

umarım burada denilenleri yaşamam ip4 ü 4 yıl filmsiz kullandım sonunda cam patladı bunada olmasından korkuyorum.

olmadı bizde bunlardan birini alırız

En güzeli kılıfsız ve filmsiz kullanmak elbette

ama insan kıyamıyor o kadar para verip çizilmesine yada başına bir iş gelmesine

Kavisli bir yapısı var, Apple kılıfı bilmem ama Spigen NeoHybrid kılıf ile sorun çıkarmadı. Ben kesinlikle sorun çıkarır diye bekliyordum, çünkü neohybrid iki aşamalı bir kılıf. Önce TPU kauçuk kılıfın içine telefonu oturtuyorum, sonra kenar çerçevesini takıyorum. Beni düşündüren nokta kılıfın ekranın kenarlarını kaplayan kısımdı, ama bir sorun çıkmadı. Örnek yeni 2 fotoyu aşağıda veriyorum.

IMG_3363.jpg

IMG_3364.jpg

NOT: Fotolar çok yakından çekildi, telefon biraz kabalaşmış gibi gelebilir. Ama ince ve telefona çok düzgün oturuyor, benim içime kesinlikle sindi. Kalitesi ve hassaslığı çok hoşuma gitti.

bende spingen neohybrid kullanıyorum iloome 6 plus için sipariş ettim bugün geldi sen kılıfı çıkarıp öyle mi yapıstırdın tamperli camı yoksa kılıfı çıkarıp mı yapıştırdın

bende spingen neohybrid kullanıyorum iloome 6 plus için sipariş ettim bugün geldi sen kılıfı çıkarıp öyle mi yapıstırdın tamperli camı yoksa kılıfı çıkarıp mı yapıştırdın

Telefonu kılıftan çıkardım, alkollu mendiliyle ekranı temizledim. Daha sonra mikrofiber beziyle güzelce kuruladım. Ekranda toz ve leke kalmadığından emin olunca, alttan ve üstten hizalayarak camı oturttum. 3-4 noktadan bastırınca kendiliğinden yapıştı. Spigen neohybrid tpu kılıfa oturtup, son olarak çerçeveyi taktım.

Arkadaşlar, ben bu konu içerisinde çok kez yazdım. Ama son kez bi tekrar yapmak istiyorum, defalarca yazmama rağmen hala Tahtakale'de 10 lira Sultanbeyli'de 15 lira abi ekran koruyucular diyenler var. Defalarca yazdım, son kez tekrar edip konuyu kapatacağım.

1. Benim bizzat bu işleri yapan tanıdıklarım var, 5-10-15 liraya satılan cam koruyucuları çok gördük. Ekran kalitesini öldürüyor ve kenarlardan alttan üstten kesik şekilde üretiliyorlar. Ön paneli tamamen kaplamıyorlar. Hepsini geçtim tasarımları sebebiyle telefonun ekranı iki kat gibi görünüyor.

2. Kutularında paketlerinde yazan şeyler kesinlikle yalan. 9H tempered glass yazan ürünü denedim, bildiğiniz cd kutularının kapağındaki plastik gibi çat diye kırıldı. Temperli camın darbede nasıl kırıldığına iyi bakın.

3. Dokunmatik hassasiyetini kesinlikle düşürüyorlar, ayrıca benim kullandığım 2 farklı cam koruyucuda da çok fazla leke oluşuyordu.

4. Ben 1 kere alıp kaliteli almaktan yanayım, 15-20 tl ye 2-3 kılıf alan arkadaşlarım var. Ben Spigen kılıfımı bir kere alıp, telefonu satana kadar kullanıyorum. Kaliteli, sağlam, koruyucu ve çok şık bir kılıf. 

5. iloome markasını bulana kadar 2 tane cam koruyucu taktım, toplamda 30 tl verdim. Birini 2. gün telefondan söktüm, çünkü ölçüleri ekranı bile tam kapatmıyordu. Ortalasam bile ekranın her iki tarafından dar kalıyordu. Diğer aldığım cam koruyucu ise iPhone' un bombeli ön yüzü sebebiyle alttan üstten ve kenarlardan kesik olarak geldi. Onu geçtim, cam yüzey çok kalitesizdi. Parmak lekelerim çok belli oluyordu ve bezle iyice ovalamadan çıkmıyordu. 

6. iloome evet pahalıya geliyor, çünkü Türkiye'ye gelirken 14-15 dolarlık kargo bedeli ekleniyor. Bu rakam 30 küsür tl yapıyor. Aslında 45tl civarı olan ürüne 80tl vermiş oluyoruz.

7. Abi telefonu kalasa çevirmişsin diyen arkadaşlar, Allah aşkına bi kalas alın da ne olduğunu görün. Kafadan yorum yazmayın, telefonu eline alan tüm arkadaşlarım hem kılıfa hem de iloome koruyucuya bayıldı. 2 tane sipariş geçildi, kargo bekleniyor. Bir arkadaşım 6 plus için siyah, diğeri de 6 için beyaz renk olanı alıyorlar. 

8. Kılıfsız ve ekran koruyucusuz daha güzel diyen arkadaşlara sözüm yok. Kendi tercihleri, kimse karışamaz. Ama bu konuda önceki mesajlarda yazdığım gibi, arkadaşımın elinden düşürüp camını tuz buz ettiği telefonu gördüm. Zaten o gün, ekran için film değil temperli cam koruyucu almaya karar verdim.

SON OLARAK: Günlerdir kullanıyorum, ben çok ama çok memnunum. 5 liraya kılıf 5 liraya ekran filmi var, bende biliyorum fiyatlarını arkadaşlar. Sürekli gelip, abi kılıf 10 lira cam 10-15 lira demenize gerek yok. Fiyatı konusunda bilemem, herkesin kesesi kendine göre. Ama bana kalitesini soruyorsanız 10 numara diyorum. Dokunmatik hassasiyeti, telefonun ön yüzünü tamamen kaplaması, görüntüyü yansıtma kalitesi kusursuz. Bu işler sonuçta biraz da zevk meselesi, bir insan aldığı üründen memnunsa gerisi önemsiz. Ben aldığım üründen çok memnunum. 

Edited by KERO1planet

selamlar öncelikle bende cihazıma ekran koruyucu arıyordum konuyu görmeden verdigim için pişman oldum sizinle de paylassayim ürünü ürün hakkın da bilgisi olup yorum yapan olursa cok sevinirim ürün bu http://www.ebay.com/itm/191391796176?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=490502115574&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Merhaba, ben olsam bu ürünü almam. Markasız olmasını geçtim, ürünün özellikleri sağlıklı bir şekilde anlatılmamış. Ayrıca dikkatinizi çekti mi bilmem, ürünün fotoları gerçek değil. Yani gerçek bir iPhone üzerine takılıp fotosu çekilmemiş. Ürünün gerçek kendi uygulanmış fotosu yok. Bence bu ürünü seçmeyin.

ben 10.98 dolara 

http://www.aliexpress.com/item/5-5-inch-for-Apple-iPhone-6-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-with-Retail-Package-for/2046152143.html

bu ekran koruyucuyu sipariş ettim bekliyorum 

geldiği zaman tekrardan görüşlerimi yazarım. şimdilik ürün açıklamalarından gördüğüm kadarı ile burada belirtilen camdan pek bir farkı yok gibi

alternatif olması için bu yorumu yaptım

evet arkadaşlar 35 gün sonra geldi ekran koruyucu 

kötü değil ama kenarlarda boşluk kaldı ön camı tamamen kaplamadı yani isteyenler arkadaşın önerisini dikkate alsın ben bu jelatinden sonrada gördüm ki ben kullanamıyorum kap ve koruyucu olmadan kullanacağım. umarım buda 4 yıl kırılmadan götürür.

Anadolu yakasında nerde bulabilirim iloome bilen var mı?

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de iloome ürünleri yok. Amerika'daki kendi sitesinden veya ebay'daki resmi iloome hesabından alabilirsiniz. 

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de iloome ürünleri yok. Amerika'daki kendi sitesinden veya ebay'daki resmi iloome hesabından alabilirsiniz.

İlk mesajlarda arkadaş istinyepark vodafone da var demiş o yüzden sordum

farklı bir markanın daha aynı özellikte ekran koruma filmi denk geldi

gerçi fiyatı kargoyla iloomeden daha pahalıya geliyor

http://www.amzer.co.uk/Amzer-Kristal-Tempered-Glass-HD-Edge2Edge-White-Screen-Protector-P97380.htm

>http://www.youtube.com/watch?v=7ilm7w5wSGw

Edited by mcankaya

arkadaşlar tahtakalede 20 tlye alırsınız aynı malı uğraşmayın boşuna..

aklıma recep ivedik filminde dalış sahnesi (balık sayısı)  geldi :)

• Like 1

Hala bulamadım şunu ya :) tahtakale tarafına yolum düşmedi bir türlü başka yerlerde bulan yazsın lütfen

arkadaşlar bunu nerden bulabiliriz çok çok hoşuma gitti mükemmel tasarım valla, ben aluminyum bumper aldım arka tarafada mat jelatin kapladım fakat aluminyum bumper kamera çıkıntısından daha ince yapıda oldugu için masaya koyunca yine kamera temas ediyor bu videodaki minnacık şeyler tam aradığım şey valla

>http://www.youtube.com/watch?v=JCAywFF3fYM

Aynı ürün istanbul tahtakale de 5$.. Sizin için tecrübe olmuş olur :)

arkadaş hala ülke sınırları içinde full ekran koruyan tempered gelmedimi piyasada leş leş ekranın 3/2sini anca kaplayan iğrenç camlar dolanıo dafoniymiş spigen glasstrrmiş saçma sapan isimlerinde hayır yok  :D

arkadaşlar bunu nerden bulabiliriz çok çok hoşuma gitti mükemmel tasarım valla, ben aluminyum bumper aldım arka tarafada mat jelatin kapladım fakat aluminyum bumper kamera çıkıntısından daha ince yapıda oldugu için masaya koyunca yine kamera temas ediyor bu videodaki minnacık şeyler tam aradığım şey valla

çok iyimiş ama kullanışlı gerćekten

Bende iloome kullanıyorum fakat kılıfla kullanımı zor..devamlı kılıfın değdiği yerlerden özellikle köşelerden kalkıyor..çok memnun kalmadım..Keşke wrapsol olsaydı, süperdi..

Bende iloome kullanıyorum fakat kılıfla kullanımı zor..devamlı kılıfın değdiği yerlerden özellikle köşelerden kalkıyor..çok memnun kalmadım..Keşke wrapsol olsaydı, süperdi..

Hangi kılıfla kullanıyorsunuz? 

Bu kılıflı almayı düşünüyorum, sorun yaratacaksa ikinci linkteki ekran koruyucuyu alacağım.

http://www.gold.com.tr/spigen-sgp-iphone-6-4-7-neo-hybrid-reventon-sari-kilif_u

http://www.gold.com.tr/spigen-sgp-iphone-6-glas-tr-slim-4-7inc-ekran-koruyucu_u

Hangi kılıfla kullanıyorsunuz?

Bu kılıflı almayı düşünüyorum, sorun yaratacaksa ikinci linkteki ekran koruyucuyu alacağım.

http://www.gold.com.tr/spigen-sgp-iphone-6-4-7-neo-hybrid-reventon-sari-kilif_u

Bence fiğer ekran koruyucuyu alın. İloomeyi hem appleın kendi kılıfıyla kullandım hem de daha ince şeffaf bir kılıfla kullandım daha doğrusu kullanamadım. Bende iloomeyi çıkardım Turkcellden başka birşey aldım.
  • Like 1

Bence fiğer ekran koruyucuyu alın. İloomeyi hem appleın kendi kılıfıyla kullandım hem de daha ince şeffaf bir kılıfla kullandım daha doğrusu kullanamadım. Bende iloomeyi çıkardım Turkcellden başka birşey aldım.

Fiber dediğiniz nedir hocam?

Bu da oldukça sağlam bir ürün, önceki iphonelerimde kullanmıştım. Ama kenarları oval olduğu için cihazı tam kapatır mı bilemiyorum.

Telefon eğer düşerse dik olarak temper hiçbir işe yaramaz. Alttan baskı olacağı için kasa ekrana monte olduğu için. temper cam cizik almaz ama ekran temperli camın altından tuz buz olacaktır.