Jump to content

iphone 4 ajtivasyon hatası

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. 

İphone 4 model telefona yazılım güncelledikten sonra kurum aşamasını geçemedim. ekranda itunes a bağlayın uyarısı alıyorum ancak itunes a bağladıgımda windows ta Ex8000003 hatası alıyorum macbook ta ise 0xe8000002d hatası alıyorum itunes eski versiyonlarından itibaren denedim ancak sadece itunes son versiyonun da hata alıyorum dıger versiyonlarında direk itunes kapanıyor yanıt vermediğinden dolayı. 

Konu ile alakalı cihaza tekrar recovery moda alarak yazılım yüklemeyi denedim yine aynı durum la karsı karsıyayım internetten bu hataları arattıgım da da bir sonuc bulamadım acıkcası ingilizce bilgim yetersiz olduğu ve google çeviri fayda sağlayamadıgı için bulamadım çözüm. Cihaza yüklediğim versiyon ios 7.1.2 yani orjinal versiyonu herhangi bir sürüm düşürme vb işlem denemedim ios 7.1 den 7.1.2 ye güncelledikten sonra bu sorunla karsılastım. garantisi sona erdiği için servise iletemiyorum. 

hem macbook hem windows pc seceneğim var konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Telefonda sim kilit yok ama ssh kaydim da bulunmuyor yinede surum dusurebilirmiyim peki ?

SHSH kaydın yok ise Tethered Downgrade işlemi var.

1 tane orjinal ipsw , 1 tane custom ipsw , 1 tanede Vanilla SKY(iOS 6.x sürümüne geçiceksen buda gerekiyor. Diğer adı iOS 6.0).

Patched iTunes x64 yada x86(x32)

Ayrıca geri dönüş yaptıktan sonra "Tethered" olarak kullanabiliyorsun. Semi-Tethered yada Untethered'e geçiş olmuyor.

Türk kaynak olarak bu konu bu forumda yok. DH Forumda bulabilirsin(SHSH KAYITSIZ DOWNGRADE olarak google'da arat).

İmkanın varsa sanal makine kurup onda dene. İş biraz uzun ve zorlu :)

Hemen hemen bendede aynı sorun var bende 7.1.2 ye güncelledim 0xe8000002 bu hata kodunu alıyorum dfu moda almadan itunes teli görmüyor surekli bu hatayı veriyo aktivasyon ekranını geçmeyi buldum bu seferde sebeke gelmiyo jb yapılmıyo normal sıkıntısız cihazı kullanırken güncelliyim dedim olan oldu telin ekranında itunese bagla diyo baglayınca görmüyo.

Edited by Kukurre