Jump to content

MacBook Bellek Ve Hafıza yükseltme ile ilgili soru

Rate this topic


ismoooo5

Recommended Posts

Yaklaşık 2 yıl önce macbook pro aldım 15" Early 2011,


Darty den aldım cihazı aslında cokta kullandığım söylenemez dizi izlemek internette dolaşmak ara sıra office kullanmak için açıyorum haftada 6 saatten fazla kullanıyorum denemez,


OsX son versiyona güncelleme yapmayı düşünüyorum ama korkularım var aynı iphone daki gibi bi üst versiyonda biraz daha kasılma yaparmı diye, ne kadar az kullansamada takılmaları pek haz etmiyorum,


herneyse bilgisayarımda 2x2 toplam 4 gb ram ve 500 gb hdd var;


 


Apple max 8 gb ram kaldırabiliceğini yazmış sitesinde ben takmışken 16 takıyım diyorum kaldırma durumu nedir birde üstüne ssd yapsam benim gibi bir kullanıcı için 2-3 yıl daha rahatlıkla idare edermi bilgisayar bunu sormak istedim sonuçta ssd 250 gb lık bile taksam toplamda 1000 tl lik bir yatırım olucak kullanma durumuma göre sizce çok gereklimi bu yukseltme yoksa hiç ellemeyede bilirim, ellemesemde çok bi kasılma olmaz diyebilirmisiniz birde sadece ram yada sadece ssd gibi bir düşünceyede girebilirim bilgisayarımda hissedilir rahatlama ne olur?


 


Teşekkur ederim iyi forumlar.


Link to comment
Share on other sites

benim ram 6 gb sizinkiyle aynı yıl üretimi, 500 gb hdd var, hiç takılma, kasılma görmedim ve yosemite kullanıyorum şu an. hdd ye gerek yok rami biraz yükseltirseniz baya faydalı olur. hatta eşimin 2009 üretimi macbooku var 2gb rami var onda bile takılma görmedim..


Edited by *Nadir*
Link to comment
Share on other sites

Mountain liondan sonraki sürümlerde kasıyor mountain lion kurarım dıyorsanız rahat 5 sene kullanırsınız ama yosemite icin 16 ram ve ssd sart

Mac book ait 2011 Yosemite kullanıyorum.. 2 gb ram var üstünde.. Kasma falan yok. Photoshop Essentials bile kullanıyorum. Yanlış yönlendirme yapmayalım .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

mid 2012 4gb ramli MB Prodada kasma yok. Ancak yeni arayüzden memnun değilim. Maverickse geri dönmeye çalışıyorum. Önce bi deneyin sonra ona göre güncelleyin.


Ram olayına gelincede 8GB Ram hayli yeter. 16GB ram renderda almadığına göre gereksiz olur ki ben 4gb ramli MB Pro'da Photoshopda ve AutoCAD'de render alıyorum sıkıntı yok. Fazlaca yatırım olur. 8GB 1600Mhzlik takın rahat edin.


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.