Jump to content

iPhone 6 ve Plus da Renk Atma Sorunu

Rate this topic

Tra4nce

Recommended Posts

d57374a7c0be1e19c0c179622ba92f4f.jpg

bir yandan bükülme sorunu, bir yandan iOS 8 işletim sitemi ile gelen bug'lara, harici ve tamamen farklı bir sorun daha eklendi ve işin komik yanı, sorunu tetikleyen etken maddenin yine pantolonlar olması! Özellikle iPhone 6 Plus modeli kullanan kişilerin, pantolon ceplerine zor giren ve girse de zamanla kıvrılma yaşadıklarını beyan ettikleri şikayetlere bir de renk değiştirme eklendi.

Alinti

ios 8.1 yükledim telefon saçmalaya başladı daha sonra sıfırdan kurulum yaptım düzeldi gibi lakin rehber notlar anımsatıcılar eşitlenmiyor bir türlü. Rehber yedeği var tamam notlarımda macde var ama senkorinize olmuyor. Apple apple diyen ben bile nefret etmeye başladım artık. Önce yamulma sonra renk değişimi falan. Galaxy note 4 ve nexus 6 incelemelerine dalıp gitmeye başladım. Appstore kalitesi olsa google markette bir dakika düşünmicem sıkıldım artık. Apple nereye gidiyor anlamak zor.

i clouddan yüklemeyi denedin mi fteoman? 

ios 8.1 yükledim telefon saçmalaya başladı daha sonra sıfırdan kurulum yaptım düzeldi gibi lakin rehber notlar anımsatıcılar eşitlenmiyor bir türlü. Rehber yedeği var tamam notlarımda macde var ama senkorinize olmuyor. Apple apple diyen ben bile nefret etmeye başladım artık. Önce yamulma sonra renk değişimi falan. Galaxy note 4 ve nexus 6 incelemelerine dalıp gitmeye başladım. Appstore kalitesi olsa google markette bir dakika düşünmicem sıkıldım artık. Apple nereye gidiyor anlamak zor.

Resimdeki renk atma değil anten kısmı beyaz olduğu için doğal olarak hertür kiri çabucak belli eder eliniz bile kirli olsun tutun kiri gösterecektir bu resimden anladığım kadarı ile mavi kotun boyası oraya çıkmış nemli bez yada ıslak mendil ile silince çıkıyor.

Abartılacak bir durum değil gayet doğal birşey bu tarz takıntıları olanlar uzay grisi alsın onda renk koyu olduğu için bu kadar belli etmez.

Gold renk kullananlar cihazlarını temiz kullanmak zorundalar takıntı yapıyorlarsa.

Edited by Altar
  • Like 1

iPhone alan biri sanırım ucuz pantalon giymez. Nede olsa 3 asgari ücret maaşı ödüyoruz. :D

Ben 6+ kullanıyorum zengin biri değilim giyindiğim pantolonların en pahalısı 70 ₺ dir içinde 30 ₺ olanıda var.

iPhone kullanmak zenginlik göstergesi değildir zevk,tercih ve ihtiyaç meselesidir atın artık bu fikri kafanızdan.

• Like 2

Benim 5s'te de yandaki o beyaz şeritler kırmızı olmuş durumda. Üstüne boya atıp aa bu telefon boya da tutuyomuş diye sorun çıkarır hale geldik, büyütülecek bişey değil bence.

Edited by serjuinho
  • Like 1

Merhaba, hayırlı akşamlar.

Cihazda renk atması gibi bir durum söz konusu değil, cihazın sinyal kesintisini önlemek için konulan silikon şeritleri, herhangi renk çıkaran bir kumaş yada nesneye sürttüğünüzde o nesnenin rengi silikona geçmektedir.

Bu sadece iPhone cihazlarda yaşanan bir durum değildir, daha önce bu tarz etkiye karşı tepkisi, yani sürtünmeye karşı direnç gösteren her silikon maddede karşılaşılan bir durumdur, elinizle basit bir silme hamlesiyle ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Daha ileri safa da basit bir silgiyle bu durum ortadan kalkıyor, bundan önce bir çok elektronik cihazda karşılaştığım bir durumdu.

• Like 5

o kısım zaten boyamadır beyaz renklisinin bu tarz bır sıkıntı olması ıhtımaller ıcındeydı mantıken space grey almak mantıklı bükülme sorunu olmasaydı tabı bu durumda apple buna onlem alana kadar 5s e devam he bırde sureklı kılıfla kullanmak lazım tabıkıde lakin bükülme sorunu sıkıntı cozum bulunması gerek.

o kısım zaten boyamadır beyaz renklisinin bu tarz bır sıkıntı olması ıhtımaller ıcındeydı mantıken space grey almak mantıklı bükülme sorunu olmasaydı tabı bu durumda apple buna onlem alana kadar 5s e devam he bırde sureklı kılıfla kullanmak lazım tabıkıde lakin bükülme sorunu sıkıntı cozum bulunması gerek.

Nasıl bir cümledir bu :) :) :)

• Like 1

1 ay oldu cihazı alalı ne bükülme ne renk atması yeter ya karalamadan vaz geçsinler artık.. alın kullanın sorun yok cihazda bu kadar basit :) ayrıca bükülme yaşayan biri mutlaka telefona güç uygulamıştır zorlanmıştır cihaz.. arkadaşımda 5s vardı ve telefonu yamulmuştu üstüne oturmuştu telefonun.. dikkatli kullanırsanız hiçbir sorun yok cihazda.. ben yüzde yüz çok memnunum sevgiler

• Like 3