Jump to content

iphone 5 şarj etme sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır böyle bir sıkıntım var araştırdım ama bulamadım. Bir yerde okuduğuma göre restore sırasında tarifi belirsiz bazı hatalar oluşabiliyormuş tabi bunu deneyebilmem için restore yapmam lazm ama jb yi riske etmek istemiyorum, yeni sürümde jb yapabilsem bile istediğim tweakler çalışmıyor. Sizce ne yapmalıyım?
 https://vimeo.com/110084369

şarja takınca telefon açılmaya programlı olduğu için ( her iphone gibi ) açılıyor fakat şarja takın ibaresi çıkıyor, kısaca şarj olmuyor. ne yapabilirim ?

Merhaba sorununa baktığımızda cihaz ekranındaki kablo işaretinin gitmediği görülmekte. Yani o şekilde 10 saatte dursa cihaz açılmayacaktır. Nedenine gelirsek orjinal olmayan şarj kablosundan kaynaklanabilir (şahsen ben 3gs'de orjinal olmayan kablo yüzünden çok çektim bu dertten). Varsa yakınlarında orjinal kablo ile 10dk bağlı tut açılacaktır veya orjinal bir kablo alman hepsiburadada indirimde şuan

1d5da2c0d0e75fb405556ed37c018578.jpg

iPhone 5S 16GB iOS 7.1.2 Pangu JB'den Selamlar.

Merhaba sorununa baktığımızda cihaz ekranındaki kablo işaretinin gitmediği görülmekte. Yani o şekilde 10 saatte dursa cihaz açılmayacaktır. Nedenine gelirsek orjinal olmayan şarj kablosundan kaynaklanabilir (şahsen ben 3gs'de orjinal olmayan kablo yüzünden çok çektim bu dertten). Varsa yakınlarında orjinal kablo ile 10dk bağlı tut açılacaktır veya orjinal bir kablo alman hepsiburadada indirimde şuan

1d5da2c0d0e75fb405556ed37c018578.jpg

Orijinal ile de denedim çakma ile de denedim sonuc ayniydi. Baska forumda bir arkadas sarj soketini temizlememi önerdi ise yaramaz diye düşünüyordum ama icinden bu kadar cop cikti ve simdi calisiyor 8be16717a17b1d80c3869fb397333b1b.jpg

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Orijinal ile de denedim çakma ile de denedim sonuc ayniydi. Baska forumda bir arkadas sarj soketini temizlememi önerdi ise yaramaz diye düşünüyordum ama icinden bu kadar cop cikti ve simdi calisiyor 8be16717a17b1d80c3869fb397333b1b.jpg

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Orjinal kabloyla denedim dediğiniz zaman benim söyleyeceğim ikinci çözümde bu olacaktı. Diş fırcası yardımıyla soketi temizlemeniz. Umarım diş fırçası gibi yumuşak birşeyle temizlediniz aksi taktirde sivri sert cisimler sokmak sokete zarar verebilir