Jump to content

Yosemite TimeMachine sorunu

Rate this topic

Sinan3

Recommended Posts

Yosemite yi tekrar kurup bi 3-5 gün kullanmayı düşündüm ve kurdum. Fakat timemachine yedeklerime ulaşamıyorum. Yeni yedekeleme yapıyor. Hatta sağ daki bardan eski yedeklerimi ve tarihlerini görüyorum ama tıklayamıyorum.

Bununla birlikte yosemite ı kuruken time machine yedeklerini seçerek kurulum yapın kurulumdan sonra yedeklemeeyi denemeyin yani.Çünkü öyle yaptığınız da cihazı yeni bir mac olarak kaydetmek istiyor. Kurulumda time machine yedeğini seçin.

Temiz kurulum yapmak istedim. Yoksa şuan da geçiş yardımcısını açıp eski yedeğimi yükleyebiliyorum. Ancak önceki macos geçişlerinde böyle bir sorun olmazdı. Hep temiz kurulum yaptım. Ve time machine yedeklerine ulaşabildim. Evet her defasında ilk olarak 50-60gb lık bir yedekleme yapardı ama daha sonra bütün yedeklerime erişmeme izin verirdi. 

Temiz kurulum yapmak istedim. Yoksa şuan da geçiş yardımcısını açıp eski yedeğimi yükleyebiliyorum. Ancak önceki macos geçişlerinde böyle bir sorun olmazdı. Hep temiz kurulum yaptım. Ve time machine yedeklerine ulaşabildim. Evet her defasında ilk olarak 50-60gb lık bir yedekleme yapardı ama daha sonra bütün yedeklerime erişmeme izin verirdi.

En son Durum itibari ile, şu an sorun nedir.

time machine yedeğiniz usb demi yoksa bir server üzerinde mi (afp paylaşımıyla)

Harici bir hard diskte.

Yosemite üzerinde maveriks time machine yedeklerim açılmıyor :D. Ancak temiz kurulum ile tekrar mavericks yüklersem bütün yedeklere ulaşabiliyorum.

M.lion dan mavericks e veya lion dan m.lion a geçerken böyle bir sorun olmamıştı.

Demek istediğmi şuydu. Sağdaki barda yedeklerin zamanları gözüküyor. Ama sanki o harddisk bağlı değilmiş gibi renkleri sönük ve onlara erişemiyorum. Sadece yosemite de alınan yedeklere erişebiliyorum.

EkranResmi2014-11-0120.10.03.png

Network üzerinde apple protokolü ile oluşturulmuş paylaşım klasörü. Apple networ aracılığıyla yaptığı time machine yedeklerini afp protokolü ile yapar ve hfs formatıyla kaydeder. Apple mavericks ile afp yi bitirip smb ye geçiş yaptı fakat yinede afp fallback olarak osx de mevcut. Henüz yosemite ı denemeşm belki yosemite da tamamen kaldırmış olabilirler.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Açılmış olarak arka arkaya görülen klasörlerin arka taraflardakine tıklayarak önceki güncellemelere ulaşabiliyor olman lazım.

Hayır o şekilde de ulaşamıyorum. Anladığım kadarıyla yosemite ile ilgili bir sorun. 

Çözemezsem ya eski yedekleri silicem yada mavericks geri dönücem.