Jump to content

Iphone 6 & 6 plus veya Note 4

Rate this topic

Recommended Posts

Selamlar,

Uzun suredir iphone ve apple urunleri hastasiyim. Genelde s serisini atlayip sonraki modeli aliyorum. 4, 5 ve simdi de 6 almayi dusunuyorum. Ilk ciktiginda forumda 6 plus in 2 gb ram oldugunu duydugumda tamam demistim olay bu. Fakat en son cikan makalede 6 ve 6 plusin ram , islemci lerinin ayni oldugunu ogrendim. Sorum su 6 ve 6 plus arasinda sadece ekran ve batarya farki mi var yoksa baska teknik farkliliklar varmi? Yoksa sadece ekran buyuklugu icin 100 dolar fazla verilirmi ( egilme sorunu)

Bir de dun Note4 un ozellikerine baktim ve epey kafam karisti cunku fiyati 6 plusdan ucuz ve hardware super(16m pixel, parmak izi, 3gb ram). Bugune kadar androide pek kanim isinmadi yavasliyor falan diye ama bu alet epey asmis gibi. Ne dersiniz ?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler..

Edited by lemifranko

Biri android biri iOS..

Note 4 ü inceleme fırsatım oldu. Biraz göz gezdirdim gerçekten güzel. Ama iOS dan sonra Android cihaz kullanmak zulüm.. Ben yapamam.

Ram, parmak izi gibi şeylere takılmayın.

Parmak izi apple da çok daha iyi. Ram deseniz iOS için zaten çok çok yeterli.

Stabilite der geçerim. Tavsiyem 6+ olur.

Hızlı yanıt için "Alıntı yapın"

Arkadaşım Android gibi bir yazılıma 6gb ram koysalar yetmez. İlk 1-2 ay düzgün kullanırsın sonra başlar takılmalar kasılmalar. Bi düşün neden Android kullanan cihazlar sürekli donanım yükseltiyor çünkü yetmiyor. iOS için 1gb ram yeter de artar bile.

• Like 2

O zaman Iphone'a devam diyorsunuz.

O zaman olay ilk soruya geliyor 6 mi 6 plus mi? Arada sadece ekran farki icin 100 kusur dolar fazla verilirmi. Cunku zaten 6 da yeterince buyuk ekran.

2 cihazıda elinize alıp inceleyin, 6+ büyük gelmezse alın, yoksa 6 alırsınız.

Hızlı yanıt için "Alıntı yapın"

Bende sizin gibi düşündüm parama yazık dedim dedim sadece ekran farkı için gerek yok dedim bu benim Şahsi fikrim size kalmış ekran ve pil farkı plus a gidipte küçük Mah li pil koyacak halleri yok sonuçta mecburen büyütecekler ekran ise size kalmış hocam

Bende 2 side var.Hem Plus Hem Note 4..Yeminn ederim elma ile armut kadar fark arasında..Note 4 çöktü birkere 1 günde zor toparladım.Görüntü güzel ekranın albenisi vs güzel ama 6+ nın yerini tutamaz.Ha büyük diyosanız ozaman Note 4 alabilirsiniz ama aralarında 1-1.5 cm fark var

• Like 1

Ben bir kac gun icinde iPhone'umu satip note 3 ya da note 4 alacagim

Sarj konusunda cidden artik beynim yanmaya basladi. 3g acik sadece twitter whatsapp ile iPhone 5 cihazim 2 saatte %30'a dusuyor. Ayni sekilde kiz arkadasimin note 3'unde 3g acik whatsapp twitter facebook swarm vs vs girdigi halde 6 saatte %70'e dusuyor sarji. İllallah ettirdi iphone'dan resmen sogudum sarj konusunda artik ben. Note 4 inceleyecegim simdi begenirsem bunu sattigim

Gibi note 4 alacagim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben bir kac gun icinde iPhone'umu satip note 3 ya da note 4 alacagim

Sarj konusunda cidden artik beynim yanmaya basladi. 3g acik sadece twitter whatsapp ile iPhone 5 cihazim 2 saatte %30'a dusuyor. Ayni sekilde kiz arkadasimin note 3'unde 3g acik whatsapp twitter facebook swarm vs vs girdigi halde 6 saatte %70'e dusuyor sarji. İllallah ettirdi iphone'dan resmen sogudum sarj konusunda artik ben. Note 4 inceleyecegim simdi begenirsem bunu sattigim

Gibi note 4 alacagim

Sent from my iPhone using Tapatalk

6+ ın şarjı en az 1.5 gün gidiyor..