Jump to content

Şifre/Touch ID kullanılan Jailbreak'li iPhone'da Reboot Sorunu Çözümü

Rate this topic

iCagatay

Recommended Posts

Bildiğiniz üzere iOS 8 için çıkarılan jailbreakli iPhone, şifre konulunca reboot edilemiyor. Bu sorunu gidermek için önce cihazı restore edip (yedekli veya yedeksiz fark etmez) jailbreak işlemini uygulayın. Sonra aşağıdaki adımları takip edin;

1- Jailbreak yaptıktan sonra KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE Cydia'yı AÇMAYIN.

2- Bilgisayara WinSCP adlı programı kurun.

3- Telefondaki Pangu uygulamasını kullanarak "Open SSH"i yükleyin.

4- Telefon ve bilgisayarın aynı Wi-Fi'a bağlı olduğundan emin olun.

5- Ayarlar-Wi-Fi-(Bağlı olduğunuz ağın yanındaki "i" işaretine dokunun)-IP Adresini not edin.

6- WinSCP'yi açın ve Sunucu Adı'na not ettiğiniz IP Adresini girin.

7- Kapı Numarası'nda değişiklik yapmayın.

8- Kullanıcı Adı'na "root" ve Parola'ya "alpine" yazın ve Oturum Aç'a basın.

9- Çıkan uyarıya Update diyerek geçin.

10- Sağ tarafta bulunan bölümün en üstündeki ".." ya basın ve ana klasöre dönene kadar bu işlemi uygulayın.

11- "usr" klasörüne girin ve "libexec" klasörünü bularak "cydia" klasörüne girin.

12- "move.sh" dosyasını açın ve içindekileri silerek https://gist.githubusercontent.com/ClayFreeman/630b640733558877ccf8/raw/36e75577abc88671b33f3d6eabf59866df1d179b/move.sh linkindeki metni kopyalayıp yapıştırın.

13- Tekrar ana klasöre dönene kadar en üstteki ".." işaretine basın.

14- "User" klasöründe girin ve "Library" klasörünü açıp Caches klasörüne girin.

15- ".csstore" uzantısına sahip herhangi bir dosya bulunmadığından emin olun. Eğer varsa bu dosyayı silin.

16- Cihazı Reboot edin.

17- Şimdi Cydia'yı açın ve dosyaları hazırlamasını bekleyin.

18- Cydia dosyaları hazırlayıp yeniden başlattıktan sonra şifre ve Touch ID ekleyip kullanabilirsiniz.

Bizzat denedim ve çalıştı. Ancak herhangi bir olumsuz olayda sorumluluk size aittir.

Edited by iCagatay
  • Like 1

Daha Önce Jb yapmıştım dediğiniz yöntemi denedim Gayet başarılı teşekkür ederim .. Paylaşımınız için ... Diye Yazıyordum ama Erken davranmışım demek ki bunu ilk kurdugunuzda yapacakmısınız ..yoksa cihaz elmada kalıyor :))  iphone 5s de denendi cihaz elmada kaldı ....

• Like 1

Daha Önce Jb yapmıştım dediğiniz yöntemi denedim Gayet başarılı teşekkür ederim .. Paylaşımınız için ... Diye Yazıyordum ama Erken davranmışım demek ki bunu ilk kurdugunuzda yapacakmısınız ..yoksa cihaz elmada kalıyor :))  iphone 5s de denendi cihaz elmada kaldı ....

evet cydia dosyaları önceden hazırlamış olduğu için yeni dosyayı görmez ve çalışmaz. Jailbreak yaptıktan sonra cydia'nın hiç açılmamış olması gerekiyor başarılı olması için.

• Like 1

Ben de iPad Air da sıfırdan jb Yapıp pangunattım yukardaki gibi Cydia attım denilen işlemi Yaptım kapatıp açtım şifre koydum iPhone bulu açtım sıkıntımolmadı gayet düzgün Çalışıyor teşekkürler :)

rica ederim :)

• Like 1

Gayet başarılı teşekkür ederim .. Güzel bir paylaşım .. restore edip yeniden kurdum şuan sorunsuz .. Şifre ve parmak okuyucuyu kattım kapatım açtım sorun çıkmadı..

Rica ederim. Bu konuya değinen tek bir kaynak buldum o da ayrıntısız ve İngilizce idi. Kendi deneyimlerimi katarak Türkçe'ye çevirdim ve bunu herkesle paylaşma gereği duydum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D

Bildiğiniz üzere iOS 8 için çıkarılan jailbreakli iPhone, şifre konulunca reboot edilemiyor. Bu sorunu gidermek için önce cihazı restore edip (yedekli veya yedeksiz fark etmez) jailbreak işlemini uygulayın. Sonra aşağıdaki adımları takip edin;

1- Jailbreak yaptıktan sonra KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE Cydia'yı AÇMAYIN.

2- Bilgisayara WinSCP adlı programı kurun.

3- Telefondaki Pangu uygulamasını kullanarak "Open SSH"i yükleyin.

4- Telefon ve bilgisayarın aynı Wi-Fi'a bağlı olduğundan emin olun.

5- Ayarlar-Wi-Fi-(Bağlı olduğunuz ağın yanındaki "i" işaretine dokunun)-IP Adresini not edin.

6- WinSCP'yi açın ve Sunucu Adı'na not ettiğiniz IP Adresini girin.

7- Kapı Numarası'nda değişiklik yapmayın.

8- Kullanıcı Adı'na "root" ve Parola'ya "alpine" yazın ve Oturum Aç'a basın.

9- Çıkan uyarıya Update diyerek geçin.

10- Sağ tarafta bulunan bölümün en üstündeki ".." ya basın ve ana klasöre dönene kadar bu işlemi uygulayın.

11- "usr" klasörüne girin ve "libexec" klasörünü bularak "cydia" klasörüne girin.

12- "move.sh" dosyasını açın ve içindekileri silerek https://gist.githubusercontent.com/ClayFreeman/630b640733558877ccf8/raw/36e75577abc88671b33f3d6eabf59866df1d179b/move.sh linkindeki metni kopyalayıp yapıştırın.

13- Tekrar ana klasöre dönene kadar en üstteki ".." işaretine basın.

14- "User" klasöründe girin ve "Library" klasörünü açıp Caches klasörüne girin.

15- ".csstore" uzantısına sahip herhangi bir dosya bulunmadığından emin olun. Eğer varsa bu dosyayı silin.

16- Cihazı Reboot edin.

17- Şimdi Cydia'yı açın ve dosyaları hazırlamasını bekleyin.

18- Cydia dosyaları hazırlayıp yeniden başlattıktan sonra şifre ve Touch ID ekleyip kullanabilirsiniz.

Bizzat denedim ve çalıştı. Ancak herhangi bir olumsuz olayda sorumluluk size aittir.

Not: Jailbreak bölümüne konu açılamadığından buraya açmak zorunda kaldım konuyu.

Sen birtanesin reis kılavyene sağlık.tşk.ler.iyi bayramlar :)

Edited by iphone67

iNstall cydia for after jb Pangu8_v11 ile jb yaptıktan sonra sizin dediklerinizi yapsam sorun düzelirmi acaba :S

daha önceden cydia atmışsanız olmuyor en baştan temiz bir kurulum gerekiyor ama yine de denemek isterseniz siz bilirsiniz... Edited by salihbicak

daha önceden cydia atmışsanız olmuyor en baştan temiz bir kurulum gerekiyor ama yine de denemek isterseniz siz bilirsiniz...

şuan cydia felan yok jb yapmadım sadece bir program var otomotik kurulum yapıyor yani onunla yapsam olmazmı :S

şuan cydia felan yok jb yapmadım sadece bir program var otomotik kurulum yapıyor yani onunla yapsam olmazmı :S

Bunu winscp ile yapsanız kesin olur ama otomatik cydia atanlar ile olur mu bilmiyorum formun birinde olmuyor diye okumuştum

Edited by salihbicak

Arkadaslar iphone 6 sorunduz jb yaptım touch ıd acmadım henuz...touch ıd acıp reboot yaprasam %100 elmadamı kalıcak??

Eğer adımları eksiksiz uyguladıysanız elmada kalmaz ancak adımları uygulamadıysanız sakın cydia'yı açmayın ve adımları uygulayın. Yoksa elmada kalır ve tek çare restore olur.