Jump to content

İos otomatik güncellemeleri nasıl silebilirim ? (soru cevap bölümüne konu açamadım )

Rate this topic

Kskmert

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar ben iphone 5s imde şuanda aktif olarak ios 7.1.1 kullanmaktayım ancak bu sırada telefonum ios 8.0 ve 8.1 i otomatik olarak yüklemiş ( sanırım setup dosyasını ) bu yüzden 5 gb kadar daha boş yeri olan telefonum şuanda full olarak gözüküyor apps yüklemesi yapamıyorum.Ayrıca telefon hafızasında ki Diğer kısmı 6.05 Gb olarak gözüküyor . Bu konu hakkında ne yapabilirim telefonumda Jb vs yok ve fazlada anlamam . Yardımlarınız için teşekkür eder iyi forumlar dilerim. 

Ayrıca soru cevap bölümüne konu açamadım .( Bu bölüme konu açamazsınız uyarısı aldım) Yardımcı olursanız sevinirim.

Edited by Kskmert

Jailbreak kullanmıyorsanız silemezsiniz.(Jb olan cihazlarda zaten inmez jb engeller). Apple yapıyor bunu dosya iniyor ama yükleme komutunu size bırakıyor, indiği zamanda böyle yer kaplıyor yani güncellemeyi mecbur kılıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jailbreak kullanmıyorsanız silemezsiniz.(Jb olan cihazlarda zaten inmez jb engeller). Apple yapıyor bunu dosya iniyor ama yükleme komutunu size bırakıyor, indiği zamanda böyle yer kaplıyor yani güncellemeyi mecbur kılıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yokmudur peki jb olmadan bir çözümü ? O işlerden fazla anlamıyorum açıkcası girmeye çekiniyorum.

İndirdiği dosyayı JBsiz iPad'imden Ayarlar>Genel>Kullanım içersinden iOS Güncellemesi(en üsttedir)>Uygulamayı Sil...diyerek silebiliyorum. Ama tekrar yüklemesine engel olamıyorum. Sanırım JB yapmam gerekecek.

Uzayın derinliklerinden Teleport ile gönderildi.

Kullanım içerisinde İos Güncellemesi diye bir seçenek gözükmüyor.

O zaman indirmemiştir dosyayı diye düşünüyorum. Çünkü benim iPad'i bızzıklayanlar ayarlarda balonun içinde 1 yazısını görünce hemen girip güncellemeyi aktif ediyorlar. Sonra ben de dediğim yerden inen dosyayı siliyorum. Ki daha bu sabah sildim :)

O zaman indirmemiştir dosyayı diye düşünüyorum. Çünkü benim iPad'i bızzıklayanlar ayarlarda balonun içinde 1 yazısını görünce hemen girip güncellemeyi aktif ediyorlar. Sonra ben de dediğim yerden inen dosyayı siliyorum. Ki daha bu sabah sildim :)

sanırım ios 8 güncellemesini yüklemiş ama telefon şuan7.1.1 ve ios 8.1 için yeterli alan yok diyor.

sanırım ios 8 güncellemesini yüklemiş ama telefon şuan7.1.1 ve ios 8.1 için yeterli alan yok diyor.

Yüklediyse böyle bir şey demez,kullanım kısmındaki en üstteki seçenekleri atar mısınız?Şu şekilde;

1159ab85cbe5e6e2247d1a944b9c66fe.jpg

Alıntı yaparak yanıtlarsan sana daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilirim