Jump to content

İphone 5c Saat Tarih Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar,

İphone 5c kullanıyorum.. Saat tarih ile ilgili sorunum var ne yaptıysam düzeltemedim. Saat ve tarih sürekli kayıyor.. Elle ayarladım, otomatik al dedim, cihazı sıfırladım olmuyor.. Yardımcı olur musunuz?

Kaymaktan kastınız nedir? Ekran görüntüsü alarak kaymış şeklini gösterir misiniz ?

Hızlı yanıt için "Alıntı yapın"

Kaymaktan kastınız nedir? Ekran görüntüsü alarak kaymış şeklini gösterir misiniz ?

Şunu farkettim telefon açıkken yani kullanırken saat ve tarih düzgün gidiyor ama ne zaman uyku moduna girse garip birşekilde geriye doğru gitmeye başlıyor. Yani ileri gidecekken geri geri gitmeye başlıyor.. Ve tarihi ne zamana ayarladıysam o zamana kadar geri gelip duruyor. Uyku moduna girmediği sürece düzgün.. Çok garip internette okadar araştırdım herhangi bir yanıt ya da benzer sorun yaşayanı görmedim.. Birkaç haber var ama çözüm yok..

• Like 1

Şunu farkettim telefon açıkken yani kullanırken saat ve tarih düzgün gidiyor ama ne zaman uyku moduna girse garip birşekilde geriye doğru gitmeye başlıyor. Yani ileri gidecekken geri geri gitmeye başlıyor.. Ve tarihi ne zamana ayarladıysam o zamana kadar geri gelip duruyor. Uyku moduna girmediği sürece düzgün.. Çok garip internette okadar araştırdım herhangi bir yanıt ya da benzer sorun yaşayanı görmedim.. Birkaç haber var ama çözüm yok..

JB kullanıyor musunuz ?

bataryadan muhtemelen peki şarz nasıl gidiyor batarya durumu iyimi ?

İyi gidiyor yani 1 gün gidiyor.. İşin garibi şarjdayken de aynı durum sözkonusu...

Çok garip..

Restore yaptığınızı söylemişsiniz. Peki temiz restore denediniz mi ? Yedeksiz yani?

Temiz ve yedeksiz..

İyi gidiyor yani 1 gün gidiyor.. İşin garibi şarjdayken de aynı durum sözkonusu...

Temiz ve yedeksiz..

iphonlarda bataryayı çıkartığınızda tarih i sıfırlar var  bi süre (wifi yada şebeke gelene kadar tarih  düzelmez o yüzden  size batarya dedim bence başka bi batarya le deneme fırsatınız var ise deneyin )

iphonlarda bataryayı çıkartığınızda tarih i sıfırlar var  bi süre (wifi yada şebeke gelene kadar tarih  düzelmez o yüzden  size batarya dedim bence başka bi batarya le deneme fırsatınız var ise deneyin )

Başka batarya yok ancak bataryayı çıkartıp taksam herhangi bir etkisi olur mu dersiniz?

Bu gibi bir sorun benimde arkadaşımın kullandığı beyaz 5c de olmuştu cihaz arızalandı diye düşündük çözümü olmamıştı hiçbir şekilde ikinci kez size rastladım ve arkadaşımın cihazı tertemizdi darbesiz bir cihaz. Kronik sorun olabilir bu 5c lerde saat durmadan kafasına göre değişiyordu cihazından garantiyede gitti ama bi çözüm bulamadılar en sonunda değiltirdiler cihazını