Jump to content

128GB'lık iPhone'larda yeni sorun gündemde !

Rate this topic


Tra4nce

Recommended Posts

İnternetteki şikayetler, 128GB'lık modellerde "kendi kendine yeniden başlama" sorunu olduğunu gösteriyor olabilir.


 


Eylül ayından bu yana bazı kullanıcıların Apple forumlarında paylaştığı sorun, özellikle iPhone'un eski bir yedeklemeden geri yüklendiğinde sorun yaşadığını gösteriyor. Apple'ın yayınladığı yazılım güncellemeleri ise sorunu her zaman çözmeyebiliyor. Sorunun yaygın olup olmadığını anlamak henüz pek mümkün değil, ancak görünen o ki sorun şu an sadece 128GB'lık, çok sayıda (yüzlerce) uygulama yüklü yeni iPhone'larda yaşanıyor. Bu kadar uygulamayı kimin, neden yükleyeceğini soruyor olabilirsiniz, ancak 128GB'lık modeli satın almalarının sebebi bu olabilir.


 


Apple forumundaki şu gönderi, yaşanan sorunu iyi biçimde özetliyor: "Bazen uygulamalar kilitleniyor (hem Apple'ın uygulamaları, hem de üçüncü parti uygulamalar), bazen kırmızı ekran çıkıyor. Bazense telefon Apple logosuyla baştan başlıyor ve açılması uzun sürebiliyor."


 


Business Korea, bu tür bir sorunun kaynağı Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta kullandığı, daha düşük kapasitelere göre farklı bir teknolojiye sahip Samsung üretimi 128GB'lık bellek denetimi olabilir. Ancak şu an itibariyle bu iddiayı destekleyecek veya sorunun donanımsal olduğunu ispat edecek herhangi bir kanıt bulunmuyor.


 


alıntıdır..


Edited by Tra4nce
Link to comment
Share on other sites

arkadaslar bende iphone 6 var konusmalarda ses yankılanıyor diye geri verdim yenisini aldım bundada oluyor...sizdede böyle bir sorun warmı acaba


 


buarada bi arkadasımda daha var onunkıde aynı sekilde o farkına varmamış mesela acaba ben mi abartıyorum


Link to comment
Share on other sites

Samsung bilerek koymuştur o bellek kontrolcülerini oraya eskiden Garanti süresi biten HDD'leri ertesi gün patlıyordu zaten çok yabancı değiller böyle şeylere Koreli dostlarımız.  :D


 


Şaka bir yana kırmızı ekran sorunu 16GB belleğe sahip olan bir arkadaşımın iPhone 6'sında da oldu recovery moda alıp restore ederek sorunu çözmüştü. 


Edited by Deagles48
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.