Jump to content

Bu iPhone 5'i kaça satabilirim ?

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba. Elimde aşağıda belirttiğim durumda bir iPhone 5 var. Sizce bunu en az kaça satabilirim ? Fiyat aralığı ne olmalıdır ?

-garantisi yok (2014 martta bitti. arabistandan alındı, pasaport kaydı var.)
-kameranın olduğu arka üst tarafta kamerayla birleşen bir çatlak var (2 santimlik bi çatlak. iki tane de kılcal çatlak var, ana çatlaktan dallanan. çok ince ve 1 cm bile yoklar)
-kameraya ufak biz toz kaçmış, dikkatli bakılırsa ufak bi buğu varmış gibi görünüyor fotoğraflarda. (bütün fotoda değil, fotonun sol tarafında 1 cm çaplı bi buğu dairesi var.)
-üstteki kilit tuşu çalışmıyor (bir ara üretilen iphone'lardaki genel sorun. apple "getirin, değiştiriyoruz." dedi ama uğraşmadım)
-önde ve arkada herhangi bir çizik yok, jelatinle kullanıldı. köşeler biraz hırpalanmış. (5 kullanıcıları anlamışlardır, böyle nokta halinde, toz gibi duruyor ama toz değiller.)
-usb kablosu yok
-kulaklık var ama vermem
-yazılımsal bir problem de yok

Bir de merak ettiğim bir şey var; ben bu iphone'u apple store'a gidip değiştirebilir miyim kilit tuşu üretim hatası olduğu için ?

telefon değiştirmeyi düşünüyorum. iphone 5s ve 6'daki parmak izi olayı beni çok cezbediyor. kamerası da geride kaldı 5'in. ne alsam ? 5s ya da 6'ya geçsem mi ? parmak izi olayının olduğu başka telefon var mı ? hiç android kullanmadım. bir süre ip4 ardından 5e geçtim. lg g3 kullanıyor arkadaşım, telefon cidden harika ama biraz incelemem sonrasında bi süre kullanım sonrası yine klasik android hantallığıyla karşılaşıyoruz. napsam ? parmak izi olayı çok hoşuma gidiyor. bütün şifreli uygulamalar da parmak izine adapte oluyor. karmaşık şifreleri olan ve bu şifreleri gün içinde sık sık yazmak durumunda olan biri olarak parmak izimi kullanabileceğim bir şey arıyorum. iphone dışında ne var ? g3'üm kamerası harika mesela, kamera da güzel olsun istiyorum.

götüren tüm tanıdıklarıma yeni cihaz verdiler

başka sorunlar da sunmuşlardır tanıdıkların. benim bildiğim Apple in o çağrısı sadece tuş onarımı yapıp geri vermekti.. Yanlış hatırlıyorda olabilirim..

başka sorunlar da sunmuşlardır tanıdıkların. benim bildiğim Apple in o çağrısı sadece tuş onarımı yapıp geri vermekti.. Yanlış hatırlıyorda olabilirim..

bir apple çalışanı forumdaki birine uğraşmamak için yeni cihaz veriyoruz demişti

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler lakin asıl soruma hala cevap alamadım, böyle satmak istesem kaça satmalıyım ?

Bir de kilit tuşu için Apple'ın sayfasından satın alındıktan sonraki iki yıl için geçerlidir diyor, benimki geçti. Bitti mi şansım yani ?

İlgili sayfa: https://www.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

En altta dediğim yer.

Edit: Seri numaramı girince bu programa uygundur diyor ama hala değiştirebilir miyim bilmiyorum.

Edited by BastardogiC

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler lakin asıl soruma hala cevap alamadım, böyle satmak istesem kaça satmalıyım ?

Bir de kilit tuşu için Apple'ın sayfasından satın alındıktan sonraki iki yıl için geçerlidir diyor, benimki geçti. Bitti mi şansım yani ?

İlgili sayfa: https://www.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

En altta dediğim yer.

Edit: Seri numaramı girince bu programa uygundur diyor ama hala değiştirebilir miyim bilmiyorum.

Bu olayin garantinle alakasi yok o yuzden degisim yapabilirsin ancak yurt disi oldugu icin yurtdisindaki bir apple storedan.

Apple tr yi ara iletisime gec benimde gecti garantim ancak degisiricekler cihazi ancak dedigim gibi ya avrupa yada usa apple storelardan birinde degisim yapabilicem.

Edited by emirhan35

Bu olayin garantinle alakasi yok o yuzden degisim yapabilirsin ancak yurt disi oldugu icin yurtdisindaki bir apple storedan.

Apple tr yi ara iletisime gec benimde gecti garantim ancak degisiricekler cihazi ancak dedigim gibi ya avrupa yada usa apple storelardan birinde degisim yapabilicem.

Teşekkürler. Benimkisi Arabistan'dan geldiği için Arabistan'a dönmesi mi gerek ? 

Teşekkürler. Benimkisi Arabistan'dan geldiği için Arabistan'a dönmesi mi gerek ?

Belki birlesik arap emirliklerindeki cihazlar tr dekileroe aynidir ve degistiriolardir apple musteri hizmetlerini ara sana yardimci olacaklardir.

Simdi birsey ogrendim home tusu problemi icin 2 yil garantin bittiyse degisim yapmiyorlarmis ancak pil degistirme programi 1 mayis 2015 e kadar devam ediyoemus o programa uygunsan o sureye kadar degistirebilirsin

Edited by emirhan35

Belki birlesik arap emirliklerindeki cihazlar tr dekileroe aynidir ve degistiriolardir apple musteri hizmetlerini ara sana yardimci olacaklardir.

Simdi birsey ogrendim home tusu problemi icin 2 yil garantin bittiyse degisim yapmiyorlarmis ancak pil degistirme programi 1 mayis 2015 e kadar devam ediyoemus o programa uygunsan o sureye kadar degistirebilirsin

Benimkisi home tuşu değil kilit/lock tuşu. Pilimde bi problem yok genel olarak ama hızlı bitiyor diyebilirim. Ona uygun olup olmadığını nasıl anlarım ?

Şimdi baktım pil değiştirme programına ama benimkisi uygun değilmiş. Neyse yarın ben bir arayayım teknik servisi. Teşekkürler cevabınız için.

Bu arada ilk postta belirttiğim özelliklere sahip telefonumu bu haliyle en az kaça satabilirim sizce ?

Edited by BastardogiC

Benimkisi home tuşu değil kilit/lock tuşu. Pilimde bi problem yok genel olarak ama hızlı bitiyor diyebilirim. Ona uygun olup olmadığını nasıl anlarım ?

Şimdi baktım pil değiştirme programına ama benimkisi uygun değilmiş. Neyse yarın ben bir arayayım teknik servisi. Teşekkürler cevabınız için.

Bu arada ilk postta belirttiğim özelliklere sahip telefonumu bu haliyle en az kaça satabilirim sizce ?

https://www.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ Burdan kontrol edebilirsin pili zaten bulmussunuz :)

Disinda cok deformasyon yoksa 800-900 tl aralarina satin derim sarji kutusu kulakligiyla.

Kamerada catlak falan var demissiniz bunlar fiyatu assagiya ceker ne yazikki :(

Edited by emirhan35

https://www.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ Burdan kontrol edebilirsin pili zaten bulmussunuz :)

Disinda cok deformasyon yoksa 800-900 tl aralarina satin derim sarji kutusu kulakligiyla.

Kamerada catlak falan var demissiniz bunlar fiyatu assagiya ceker ne yazikki :(

O yüzden merak ettim işte çatlaklar ne kadar aşağıya çeker ? 600'e satsam yeter bana.

Dışta çizik yok, köşelerde ufak halde deformasyon var.