Jump to content

Uyku tusu degisim programi ile ilgili

Rate this topic

Recommended Posts

iPhone5 sahibiyim. Ocak/2013'te Amerika'dan geldi. Pasaport kayitli. Hatta beyazini da esime getirdim. Esimdeki cihaz geldiginden beri sorunsuz.

A) Benimki geldiginden beri ekranin dort kosesinde boydan boya milimetrik olcude sarilik barindiriyordu. Cok dikkatli bakinca ancak ibooks falan kullanirken farkediliyordu.

Son bir kac aydir sarilik artmis durumda. Yaklasik 2mmlik bir sararma dusunun. Ekranin kenarlarinda ikinci bir dikdortgen var gibi.

B) Telefonun kasasinda malum iPhone5 problemi var. Kasanin koselerinde cizikler ezilmeler var. Arka tarafin koseleri adeta ezik buzuk ve rengi atik vaziyette. Bu kullanim kaynakli kabul ediyorum. Neticede esimin telefonunda cizik dahi yok. O cok dikkatli kullaniyor.

C) Pil. Artik aksami bile gormuyor. Oyle asiri yogun da kullanmiyorum. Gunde 3 kere sark ediyorum. iPhone6'ya gececektim ancak slo-mo disinda beni pek cezbetmedi. Oyle ekstrem bir kullanici da degilim.

D) Telefonun 3G performansi esimin telefonuna gore bariz dusuk. Ayni surum, temiz kurulum, ayni operator, ayni yerde deneme yapiyoruz; o full cekip hizli bir internet baglantisi kurarken benimki neredeyse yari yariya kayba ugruyor.

E) Kamerasi esimin telefona gore bariz kotu. Ben iyi cektigini saniyorum ama ayni fotoyu cekip yanyana tutuyoruz fark belli. Zaten esim farketti senin tel kotu cekiyor diye. İlk baslarda sana oyle geliyodur falan dedim ama gozle gorulur fark var.

Simdi sadede geliyorum. Yukaridaki ekran sorunu haric diyelim ki benim kullanimimdan kaynaklaniyor olabilir. (Orijinal sark kullanmamak, zirt pirt sarj edip cekmek, hor kullanmak, defalarca dusurmek vs)

Fakat az once https://www.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/ adresinden seri numarami kontrol ettim. Telefonum degisime uygunmus. Ancak benim power tusunda herhangi bir bozukluk yok.

Sorularim geliyor.

1- Tusta bozukluk olmamasina ragmen degisim programina gondereyim mi? Yukarida saydigim problemler ortada.

2- Diyelim gonderdim, bunun tusu calisiyo diyip geri mi gonderirler yoksa degisim yaparlar mi?

3- Telefonu Amerika'dan aldim. Degisim icin Amerika'ya mi gondermek gerek yoksa TR'de yapiliyor mu?

4- Bursa'da yasiyorum. Diyelim ki TR'de degisim yapilacak. İstanbul'da mi degistirmeliy yoksa Bursa'daki bi Genpa vs'ye mi goturmek lazim?

5- Bu isler ne kadar suruyor?

Dostum pil degistirme programina uyuyormu onu sorgula once o telefon degisimi icin daha saglam bir neden ayrica tusunda sikinti yoksa bile ya cikacaktir yada vardir teste sokucaklar goturdugunde basicaklar sagindan solundan ince bir igneyle tr de bunu yapmiyorlar neyazikki ya avrupada bir apple store yada amerikadakilerde degisimi yaptirabilirsin. Ust tus degisim programinda telefonunun 2 yil garantisi bittiyse sikinti cikarabiliolarmis bazen onuda ekliyeyim

Bu program iPhone 5 modellerini kapsar ve ürünün ilk satılışından sonraki 2 yıl boyunca geçerlidir. Yaziyor tus degistirme programinin en altinda ama degistirenlerde varmis gectigi halde konusmana baskina bakiyorlar herhalde.Pil degistirme programina giriyorsa garantin bittiyse bile 1 mart 2015 e kadar hakkin varmis bunlar apple musteri hizmetlerinden aldigim bilgilerdir.

https://www.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/ Tus degistirme

https://www.apple.com/tr/support/iphone5-battery/ Pil degistirme

Urunu birinin goturmesi lazim kargoyla kabul edilmiyormus onuda ekliyeyim ayrica faturasi kutusu olmasa bile degisim yapiliyormus ama varsa goturmekte fayda var tabi.

Edited by emirhan35