Jump to content

ForceGoodFit (Upscale Yardımcısı)

Rate this topic

ecergokmen

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ,

Son zamanların bence en güzel tweak i olan Upscale de genel olarak yaşanan sorun apple ın stock uygulamalarının ve bir çok kullanıcı uygulamalarının (whatsapp, tapatalk vb.) ayarlanan çözünürlüğe göre çalışmaması.. Bende bu konudan fazlasıyla rahatsız olan bir kullanıcı olarak reddit üzerinde biraz araştırma yaparak, upscale uygulamasının developer'ı olan Bryce Dougherty (BD452) 'nin kendisinin tavsiyesi olan bir tweak buldum.. Ve deneyerek sonucun harika olduğunu gördüm

Upscale kullananların mutlaka kullanmasını tavsiye ederim.. Bir kaç ekran görüntüsünü de ekledim..

Tweak adı : ForceGoodFit
Repo : Bigboss
Ücret : Ücretsiz

post-7661-1415713055,1316_thumb.jpg

Edited by aciidjxi

Ben me işe yaradığını tam anlamadım :)

Kısaca şöyle anlatayım

Upscale ile i6 çözünürlüğüne getirdiğiniz cihazınızda bazı uygulamalar hala i5 çözünürlüğünde çalışmaya devam ediyor.. Bu tweak sayesinde i5 gibi çalışan o uygulamalar da i6 gibi çalışıyor

• Like 1

• 4 weeks later...

iOS 7 de çalışıyor mu?

iOS 7 de 5C de kullanabilir miyiz bu tweakı? i6 çözünürlüğünde mi görüntüleyecek uygulamaları?

Sent from my iPhone 5C using Tapatalk

Geliştirici ios 7 uyumu hakkında bir şey yazmamış o nedenle ben de bir şey diyemeceğim.. ios7 kullanan arkadaşlar deneyip yazabilrlerse bilmiş oluruz

• 3 weeks later...

Jpg ve benzeri kalip resimler kullanilarak yapilan uygulamalarda ise yaramiyor ekranin bir tarafina aliyor. Ama eger uygulama webe bagli calisiyorsa yani o anda download ediyorsa belli seyleri veya o esneklige imkan taniyorsa, o zaman tam oturabiliyor. Mesela Akbank veya Spotify zaten ip6 guncellemssi gelmeden tam guzel calisiyordu. Ornegin sahibinden uygulamasi da yukari kismi haric fena degil.

Edited by mpolat

• 2 months later...
  • 6 months later...

Upscale programı için;

ipad air 2 de denedim şimdi. Çözünürlüğü ipad pro nun çözünürlüğüne çıkarttım ios 8.4 te destekledi 2732 x 2048 fakat ibook gibi bir kaç program saçmaladı. Fotoğraflarda sapıtlamalar oldu bende 2580x1934 e düşürdüm daha iyi oldu. İkonların arası açıldı biraz şimdi onlarıda başka programlarla editleyecem güzel oldu. Tavsiye ederim

Edited by jcgveg