Jump to content

iPhone 4S hakkında.

Rate this topic

peocawe

Recommended Posts

merhaba iPhone 4S alacağım 2. el olarak ama çok kararsızım. iPhone 4 iOS 7 performansı ile aynı mı 4S'in iOS 8 performansı? Yani menüde uygulamaya girerken kasılmalar felan var mı?

Kısacası iPhone 4 iOS 7 = iPhone 4S iOS 8 gibi mi şuan? eğer o kadar kötü değil diyorsanız alacağım. 

yerlerde sürünüyor? o kadar vahim mi cidden ya :D

Vahimlik demeyelim de bi önceki versiyondaki stabiliteyi alamadığınız zaman cihaz bitiktir... Ben 5s kullanıyorum hala 7.1.1 de cihaz ios 8 kesinlikle kurmayacağım en berbat ios sürümü olarak tarihe gecti zaten

Ah ah ben ciktigi günden beri ios 8 i iPhone 5S üzerinde kullaniyorum. Bu ios bana kafayi yedirtti. 

Öncelikle Tapaltalka takilmalar donmalar hatta home tusuna basip menuye gecsen bile donma devam ediyor..

Find my iPhone da donmalar oluyor. ios 8 gercekten berbat. Apple sadece ios 7 üzerine bir kac yenilik getirdi diye bütün sistem bozulmak zorunda yoksa nasil satacak yeni cihazlarini degil mi ? 

Ben suan ios 8.1 yuklu iphone 4s 64 gb kullaniyorum. (Bu arada 4s satılık eğer ilgileniyorsan satılık 5 32 gb da var :) kayserili olunca lafa hemen ticareti sıkıştırıyorum.)

İphone 6 plus 32 gb gold siparisi verdim sonunda geliyor usaden. Ama telefondan memnun olmadigim icin degilde iphone 6 yi sevdigim icin almak istedim.

suan 4s evet ios 5-6-7 de ki hizlarina gore daha yavas ama cope atilacak durumdada degil.

İos 8 in belli buglari bundada var ve ekstradan islem performansi 5-5s kadar yok. Ama dedigim gibi oyle acayip vahim bir durumda kullanilmaz arkadasim bu denilcek birsey yok.

Eger telefon dedigin ucup kacacak aldigin gunki gibi olucak diyorsak bu devirde bunun imkani yok suan iphone 6 dedigin en hizli cihazimiz ileride ios 10 gelince nolcak acaba?

yani eger ben telefonda hiz dusgunuyum takintim var bu konuda olmazsa olmazim diyorsan belki senin hosuna gitmez ama ben mesela klavyeyi cok hizli kullanan birisiyim benim hizima yetisiyor telefon. Ve cidden iphone 4s den memnunum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by osmanfdk_38

merhaba iPhone 4S alacağım 2. el olarak ama çok kararsızım. iPhone 4 iOS 7 performansı ile aynı mı 4S'in iOS 8 performansı? Yani menüde uygulamaya girerken kasılmalar felan var mı?

Kısacası iPhone 4 iOS 7 = iPhone 4S iOS 8 gibi mi şuan? eğer o kadar kötü değil diyorsanız alacağım.

Bildiğim kadarıyla 4 ve 4s arasında 8 kat hız farkı var onun için 4s , 4ten pahalı

iPhone 4S devri bu güncelleme ile bitti, sürekli kullandığım için canım tak ediyor ve fırlatıyorum telefonu, gavur yapmış tık yok.

- iPhone 5 ise iOS 9 ile son devrini yaşayacak. iPhone 6 alma imkanınız varsa alın veya da 5s alın ya da hiç almayın. :)

* Tabi iOS 7'li iPhone 5 için geçerli değil. :)

iPhone 4S devri bu güncelleme ile bitti, sürekli kullandığım için canım tak ediyor ve fırlatıyorum telefonu, gavur yapmış tık yok.

- iPhone 5 ise iOS 9 ile son devrini yaşayacak. iPhone 6 alma imkanınız varsa alın veya da 5s alın ya da hiç almayın. :)

* Tabi iOS 7'li iPhone 5 için geçerli değil. :)

Bende 4s kullaniyorum son surum ile ama yani boyle olmus adam muamelesi yapilcak birsey yok.

Sizin icin demiyorum genel olarak soyluyorum lutfen yanlis anlamayin ama iPhone 4s e cop muamelesi yapmayin lutfen.

İphone 4 ios 7 kullanan arkadasim vardi kullanilmayacak kadar kasiyordu bugun birisi ile karsilastim okulda ios 7 ile 4s kullaniyor benim ios 8.1.1 li iphone 4s imden daha yavasti telefon.

Suan evet ne bi ios 8.1 li iphone 5 nede ios 7 li iphone 4s e benziyor 8.1.1 li iphone 4s onlardan daha agir ama en uzun tepki verdiginde bile sinirlenip yerlere atilacak kadar degil benim telefonum kendi adima konusuyorum.

Bende 4s kullaniyorum son surum ile ama yani boyle olmus adam muamelesi yapilcak birsey yok.

Sizin icin demiyorum genel olarak soyluyorum lutfen yanlis anlamayin ama iPhone 4s e cop muamelesi yapmayin lutfen.

İphone 4 ios 7 kullanan arkadasim vardi kullanilmayacak kadar kasiyordu bugun birisi ile karsilastim okulda ios 7 ile 4s kullaniyor benim ios 8.1.1 li iphone 4s imden daha yavasti telefon.

Suan evet ne bi ios 8.1 li iphone 5 nede ios 7 li iphone 4s e benziyor 8.1.1 li iphone 4s onlardan daha agir ama en uzun tepki verdiginde bile sinirlenip yerlere atilacak kadar degil benim telefonum kendi adima konusuyorum.

8.0 ile 8.1 arasında telefon aramasını açıp gösteripde hala kulagımda Açılış sesinin çalması sinirlendirmeye bir hayli yetiyordu.