Jump to content

iPhone'a Windows 98 yükledi !

Rate this topic


fotofrank

Recommended PostsÇin'li bir hacker, iPhone 6 plus'a Windows 98'i yükledi. Telefonu bilgisayara dönüştüren hacker daha sonra Windows XP'yi de kuracağını söyledi.

Son zamanlarda yeni çıkan telefon modellerini eski işletim sistemlerine dönüştürmek moda oldu. Bunlardan sonuncusu da Çin’den geldi. Bir hacker tarafından Windows 98’e dönüştürülen iPhone 6 Plus, 2000’lere ait bir bilgisayar haline geldi. Windows 98’deki tüm uygulamaları çalıştıran alet, işletim sistemine tam uyum sağladı.


 


Hackera göre Windows 98’in uzak masaüstü bağlantılarına destek sunmaması görüntülerin gerçek dışı olma ihtimalini yok ediyor. Büyük başarıya imza atan hacker, çalışması ile kısa sürede dünya çapında yankı uyandırmayı da başardı. iPhone 6 Plus’a Windows 98’i yüklerken iDos isimli bir program kullandığını söyleyen ve kendine “xyq058775” kod adını veren hacker, ilerleyen zamanlarda XP’nin bile yüklenebileceğini söylüyor.


 


 


Kaynak; http://teknovi.com/2014/11/12/iphone-6ya-windows-98-yuklediler/

Link to comment
Share on other sites

Yalnız söyle bir durum var ki çok fena.. Eğer Apple böyle bir yönteme izin veriyorsa iPhone cihazlara Android yüklenebileceğinin sinyalidir bu sanki.. Bilerek mi bırakıyorlar açıkları bilinmez ama bir sürü durum daha var.

Apple 3. Parti klavye uygulamalarına izin verdi. Bu demektir ki iOS'un bazı Kodları paylaşıldı. Yani iOS belki de kapalılık konusunda geri adım atabilir.

Ama benim arzuladığım şey olan iOS 6'ya Dönüşü neden Hacker dostlar araştırmıyor? W98 yükleyen bir adam onu hayli hayli yapar ki onu becerirse su w98 işinden daha çok nam yapma şansını bulur.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Belmaci changed the title to iPhone'a Windows 98 yükledi !

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.