Jump to content

İphone 4 icin iOS 5.1 den 7.1 yükseltme yapılabilir mı

Rate this topic

Hatyazan

Recommended Posts

Arkadaslar. Jbli İphone 4 kullanıyorum suanki sürümüm 5.1.1 artık bazi uygulamalar calismiyor sanırım sürümün eski olmasından dolayidir i4 icin en uygun iOS 7.1 olduğunu duydum sizce ara geçiş yapılabiliyor mü ( telefoncu sadece son sürüme yukselebilecegini söylemişti ) yoksa ios 8.1 e mı yükseltmem gerekiyor

Arkadaslar. Jbli İphone 4 kullanıyorum suanki sürümüm 5.1.1 artık bazi uygulamalar calismiyor sanırım sürümün eski olmasından dolayidir i4 icin en uygun iOS 7.1 olduğunu duydum sizce ara geçiş yapılabiliyor mü ( telefoncu sadece son sürüme yukselebilecegini söylemişti ) yoksa ios 8.1 e mı yükseltmem gerekiyor

malesef 

IOS 8 e yükseltemezsiniz çünkü iPhone 4 için son IOS versiyonu 7.1.2 ve en stabil olanı da. IOS 7 de tekrar JB yapabilirsiniz. Yükseltme için telefonu itunesa bağlayın ve güncelleyin. Temiz kurulum yapmak isterseniz dfu moda geçip itunestan kurtar tuşuna basın. Bununla birlikte iphone 4 ün en güzel yanı downgrade yapılabilen son apple ürünü olması yani ıos 7 sevmezseniz 5 e geri dönüş mümkün.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dostum eğer bu yükseltmeyi yaparsan pişman olabilirsin. Ben zamanında çok iOS6 yüklü cihaz Aradım ama yoktu. Yine de telefonunun shsh kaydını al. Ama inan pişman olacaksın. Madem Jailbreak var, appsync vb araçlar ile Facebook Twitter whatsapp gibi uygulamaların eski versiyonlarını yükle.

Telefonu mesela ben sırf iletişim için kullanıyorum. Oyun foto düzenleyici vb seylere ihtiyacım yok. Sen de öyle yap ve sakin yükseltme

Aslına bakarsan 5.1.1 deki verimi alacağımı sanmıyorum. Ancak ligtv - THY - tv uygulamalari -cydia daki bazi uygulamalar acilmiyor Birazda telefonu hızlandırmak istiyorum eğer ki bunları çözebilirsem versiyon yükseltmeye ihtiyacım yok

Aslına bakarsan 5.1.1 deki verimi alacağımı sanmıyorum. Ancak ligtv - THY - tv uygulamalari -cydia daki bazi uygulamalar acilmiyor Birazda telefonu hızlandırmak istiyorum eğer ki bunları çözebilirsem versiyon yükseltmeye ihtiyacım yok

Eğer o versiyonda Hız arıyorsan sakin ola iOS7'ye Geçme, kanser olursun sinirden diyeyim. :)

• Like 1

Eğer o versiyonda Hız arıyorsan sakin ola iOS7'ye Geçme, kanser olursun sinirden diyeyim. :)

Dediğiniz gibi ilk başta çok sinir bozucu gelmişti ama şimdi alıştım. Telefonu alıyorum bazen birşeye bakayım sonra beklemekten yorulurum diye tekrar kenara koyuyorum :) ama yine alıştım memnun gibiyim.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• 4 weeks later...