Jump to content

İphone 6 plus piksel atlama

Rate this topic

ANIL007

Recommended Posts

Arkadaşlar iphone 6 plus 64 gb var. 8.1 jb kulanıyorum mesela assistive touch kullanırken özellikle ana ekrandayken piksel atlıyor gibi oluyor. Mesela control centeri açarken hafif takılıyor gibi oluyor. Ayarlardan Ekran koruyuculara bakarken hızlıca aşağı doğru kaydırınca takılıyor. Bunlar normal midir sizce? İphone gibi bi cihaz bu sekilde takılması acayip değil mi? Cihaz elime dün gecti çok memnunum çok güzel ama bu takılma tarzı olay kafmı kurcalamıyor değil.

iPhone 6 plus 64 gb Space Gray

8.1 Pangu Jb

Şimdi hocam senin telefonda olması gereken ram 2gb sende 1 gb var yani bırak takılıyo gibi olsun bence normaldir bir de tweakler falan yüklediysen rami kullanacak daha da normaldir iphone 5 öncesini yaşamadıysanız önceki cihazları jbli kullanmadıysanız elinizdeki cihazın "takılıyor gibi oluyor" denecek azlıkta takılma yapmasına şükreder imana gelirdiniz :) şaka maka ne uğraşıyoduk 500 mb 256 mb ramli telefonlara jb yapmaya ama o zamanki jbnin tadı bırakın tadını zevkinin z si yok şu anki jbde tıkla jb olsun nekadar rahat dünya

Şimdi hocam senin telefonda olması gereken ram 2gb sende 1 gb var yani bırak takılıyo gibi olsun bence normaldir bir de tweakler falan yüklediysen rami kullanacak daha da normaldir iphone 5 öncesini yaşamadıysanız önceki cihazları jbli kullanmadıysanız elinizdeki cihazın "takılıyor gibi oluyor" denecek azlıkta takılma yapmasına şükreder imana gelirdiniz :) şaka maka ne uğraşıyoduk 500 mb 256 mb ramli telefonlara jb yapmaya ama o zamanki jbnin tadı bırakın tadını zevkinin z si yok şu anki jbde tıkla jb olsun nekadar rahat dünya

Mükemmel cihaz ve mükemmel sürümle başladım 5.1 4s :) evet haklısın gerçekten sanırım bir gb gerçekten yetmiyor bence apple bu sefer yanlış yapmış gibi :) ama cihazdan memnunum. Belki de sorun bizizdir appledan mükemmelin ötesini bekliyoruz. Şu an mükemmele yakın desem yeridir. Ama mükemmelin ötesi değil :P:)

Gerimi iade etsek RAM yetmiyor galiba , Dediğiniz gibi takıla takıla ilerliyor sayfa

iade etsek yerine alacağımız hiçbir cihaz yok maalesef.

8.1 Pangu Jb

• Like 1

Neden ya Hepsiburada 'da LG3 1300 tl ye inmiş bence bu fiyata iyi cihaz , 3 milyar verdik ama RAM yetersiz

Haklısınız ama o cihazların en mükemmeli bile bi anda insanın gözünden düşüyor sebebini ben de bilmiyorum ama çabuk eskiyorlar. Lg g2 şu an mümkün değil sarılmaz öyle pek fazla. Ama halâ iphone 4s almak isteyebilecek oladar çok insan var ki

8.1 Pangu Jb

Yedek atma Dediğiniz şey ne acaba

itunese takıp restore seçeneğini seçtikten sonra işlemler tamamlanacak ve telefon açıldığında yeni iphone olarak ayarla seçeneğini seçeceksiniz.

8.1 Pangu Jb

ne alaka ram yetmiyor. sıfır kurulum yap yedek atma içine mevcut yedeklemende sıkıntı var belkide. bir kac gun dene sonra yedekleri atarsın

Ram mı yetmiyo bilmiyorum ama cihazda takılma var. Basit takılmalar ama insanın canını sıkıyor.

8.1 Pangu Jb

normal tabiki iphone da ram yönetimi var sen program açtıkca ram den yer açar

arkadaşım seni teli sıfırdan kursana bu sorunu yaşayan sen varsın

Yok ben de bu sorunu yaşıyorum cihazda bi anormallik var ama ben yazılımsal olabileceğini de düşünüyorum.

Kız arkadaşım bile anladı bi sonukluk var dedi.

8.1 Pangu Jb

Edited by ANIL007

Free ram'in yuksek olmasinin bir esprisi yok. Onemli olan ram yonetimidir. Daha detayli bir programla bakin. Hicbir program calismiyorken used ram yuksekse bir sorun var demektir. Arkaplanda zombiye donusmus islemler olabilir. Wired ram yuksek olabilir sorun degildir. Free ram'in dusuk olmasi da tek basina gosterge degildir.

Ayrica takilmalar Ram yetmemesinden olmaz. Ram yetmezse program kapanir veya hic acilmaz. Takilmalar ya yogun cpu kullanimi ya da isinma kaynaklidir genelde

Edited by furynick

ram nasıl yetmez bu kanıya nasıl vardınız çok merak ediyorum adamlar 1 gb ram ile bütün telefonlara toz yutturdu ama siz ram yetersiz diyorsunuz cihazının acil olarak restore yapılması gerek geri kurarkende yeni bir iphone olarak seçin akıcılıgı görün 

sakın ram yetmiyor işlemci yetmiyor diye servise vermeyin gülerler size benden söylemesi iphone 6 plus kullanıyorum 64 gb hafizada 10 gb filan kaldı müzik film oyun ve 20 tane filan tweak yüklü aynı zamanda jailbreak yapılmış tema yüklenmiş cihazıma bu durumda bile be bir takılma nede donma yaşıyorum hatta şarj bile 1,5 gün gidiyor neredeyse 

sorun bence sende restore yapmaya üşeniyorsun

birde bazı arkadaşlar hemen android örnegi vermiş 3 gb ram li telefon daha rehbere girerken kasıyor android pişmanlıktır dogru yoldan sapmayın 

ram nasıl yetmez bu kanıya nasıl vardınız çok merak ediyorum adamlar 1 gb ram ile bütün telefonlara toz yutturdu ama siz ram yetersiz diyorsunuz cihazının acil olarak restore yapılması gerek geri kurarkende yeni bir iphone olarak seçin akıcılıgı görün

sakın ram yetmiyor işlemci yetmiyor diye servise vermeyin gülerler size benden söylemesi iphone 6 plus kullanıyorum 64 gb hafizada 10 gb filan kaldı müzik film oyun ve 20 tane filan tweak yüklü aynı zamanda jailbreak yapılmış tema yüklenmiş cihazıma bu durumda bile be bir takılma nede donma yaşıyorum hatta şarj bile 1,5 gün gidiyor neredeyse

sorun bence sende restore yapmaya üşeniyorsun

birde bazı arkadaşlar hemen android örnegi vermiş 3 gb ram li telefon daha rehbere girerken kasıyor android pişmanlıktır dogru yoldan sapmayın

Pepe senin cihazdan beklentilerinle alakalı olabilir. Keşke canlı bi Şekilde gösterebilseydim. Cihazda donma yeniden başlama yok ama örneğin denetim merkezini açarken seri açılmıyor atlaya atlaya gidiyor. Duvar kağıtlarına bakarken aşağı yukarı kaydırınca takılarak ilerliyor. Bazen assistive toucha bastığımızda takılık takılık açılıyor. Multitaskingi açarken ve diğer uygulamaya geçerken yine öyle olabiliyor. Cihaza yeni restore yaptım ve ben her zaman yeni iphone olarak ayarla seceneğini kullanırım cihazın acilen güncelleme alması lazım yoksa gerçekten içimizde bi hayal kırıklığı oluşmaya başlayacak.

8.1 Pangu Jb