Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ygti

Jailbreak Sonrası Bankalardan Çekilmeye Çalışan Meblalar

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar konu doğru yerdemidir bilmiyorum fakat şunu söylemek istiyorum normalde telefondan bankacılık uygulamalarını kullanan birisiyim JailBreak sonrası bankam hesaplarımı dondurdu ve yurt dışından limit üstü çekimler yapılmaya çalışıldığını belirtti. Öncelikle bunu direkt jb dir diye belirtmek istemezdim ama heryere kart bilgilerimi veren biri değilim başına böyle bir olay gelmiş kimse var mıdır ?

Yurtdışı çekimleri ile Jb nin bi alakası yok. Eğer olsaydı android telefonlara mobil bankacılık uygulamaları yazılmazdı. Sonuçta onun doğası Jb li gibi sistem açık. Kart kopyalama olayları yapılabiliyor. Ayrıca banka hesap dondurmaz. Kart bloke eder.

• Like 2

benim başıma geldi. anında katımı banka bloke etti. jb ile ilgili değil. internet üzerinden yapılan alışverişler, post cihazları, bankamatikler vb.. yerlerden kartınızı kopyalıyorlar.

Sağolun bilgiler için iphone 4 den beri jb ile kullanmaktayım cihazlarımı ve bu zamana kadar böyle birşey yaşamadım bende bu yüzden kuşkuya düştüm daha önce yaşayan varmı diye en kötüsüde kaynağın belirlenemiyor olması  

JB ile ilgilide olabilir...

"Olmaz" diyenler gerekçesinide belirtse iyi olur.

Edited by prolab
  • Like 2

Arkadaşlar siz ne olur ne olmaz sanal kart kullanın. Benim de Arkadaşımın Hesabını Banka Dondurdu Limit dışında cekim yapılmak istenmiş yurt dışından. Kesin JB'den kaynaklanıyor.

JB'yi çıkartanlar demiyorum ama bunu fırsat bilen birileri var gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 2

4 banka uyg yuklu 2 yildır kullanıyorum. İş yk ak teb hiç bir sorunla karşılaşmadım. Hiç bir siteye gerçek k. Kartı vermedim. Sanal kart en guvenlisi.

Sent from my iPhone 4S 7.1.2 JB

Arkadaşlar siz ne olur ne olmaz sanal kart kullanın. Benim de Arkadaşımın Hesabını Banka Dondurdu Limit dışında cekim yapılmak istenmiş yurt dışından. Kesin JB'den kaynaklanıyor.

yapma muhammet bu kadar emin olma başka araçlar ile yapılmış benim başıma gelirdi ben ios 4 den beri jb kullanıyorum hiç bir sorunum olmadı :)

• Like 1

yapma muhammet bu kadar emin olma başka araçlar ile yapılmış benim başıma gelirdi ben ios 4 den beri jb kullanıyorum hiç bir sorunum olmadı :)

Bende dün JB yapmaya başlamadım (:

Demek istediğim Crack'li kullanılan Tweak'lara dikkat edilmesi gerek, hiç birimiz sorgulamadan yüklüyoruz ne bulursak birbirimize sorduğunuz tek soru şu; Hangi Repo?

haksızmıyım Usta (:

• Like 5

Benim Şifrem Yada Cep Telefonuna Gelen Şifre Olmadan Nasil Çekim Yapiliyor Vallahi Ben O bankayi Top Atişina tutar elindeki sermayeyi alirim var mi öyle hop şifresiz habersiz çekim yapmak benim nerde ne zaman ne kullandiğim kimseyi ilgilendirmez ama güvenlik sorunu, bankayi ilgilendirir

Edited by Sin0w
  • Like 2

Valla ben Gittigidiyor u bile Paypal Üzerinden yapıyorum.NE olurrrr ne olmaz  diyee

internet üzerinden yapılacak alışverişler için en mantıklısı sanal kart kullanmak olacaktır.

bunun yanında, bankamatiklerden para çekerken, lokantada yemek yerken, mağazada alışveriş yaparken, benzin alırken vb.. yerlerde mecbur kredi kartını kullanacaksınız.

olay sadece JB olsa hak veririm sizlere. 

benim kredi kartı bilgilerimi bankamatiğe yerleştirilen kopyalama klavyesi sayesinde elde etmişler. hadi buyurun bakalım, kişisel olarak bunu nasıl önleyeceksiniz??

telefonunuza gelen sms'te onlara gidiyordur keylogger misali.

Benim Şifrem Yada Cep Telefonuna Gelen Şifre Olmadan Nasil Çekim Yapiliyor Vallahi Ben O bankayi Top Atişina tutar elindeki sermayeyi alirim var mi öyle hop şifresiz habersiz çekim yapmak benim nerde ne zaman ne kullandiğim kimseyi ilgilendirmez ama güvenlik sorunu, bankayi ve beni ilgilendirir

Benim Şifrem Yada Cep Telefonuna Gelen Şifre Olmadan Nasil Çekim Yapiliyor Vallahi Ben O bankayi Top Atişina tutar elindeki sermayeyi alirim var mi öyle hop şifresiz habersiz çekim yapmak benim nerde ne zaman ne kullandiğim kimseyi ilgilendirmez ama güvenlik sorunu, bankayi ve beni ilgilendirir

Aman büyük konuşma...

Arkadaşlar ben bankacıyım zaten. Konuyu açan arkadaşa dedim hesap dondurmak diye birşey yok. kart blokesi var. Ama bazen bu tip olaylar yaşanıyor. Özellikle amerika ve tayland tan çekim yapılıyor. Zaten sizin hesaplarınız bankalarda sigortalı. Bu tip bir olay araştırılıp çözülüyor. Gerçekten bir çalınma varsa bunu sigorta iade ediyor tarafınıza. bugüne kadar Jb siz iphone kullanmadım başıma da çok şükür böyle bişi gelmedi. Ama sanal kartsız işlem yapmaktan, crackli tweak kullanmaktan hep kaçındım. Belkide bu yüzden çalınma olasılığını minimize etmişimdir. Ama bankamatik kartını bile bankamatiğe takmadan kartsız işlemden yaparım işlemlerimi. Sizlere de tavsiyemdir. Birde 4 yıldır bankada çalışıyorum her 5 olaydan 1 i mutlaka facebook üzerinden çalınmalar. Malumunuz oradaki oyunlar java. Ve çalınma riski oldukça yüksek. Bunlara dikkat ediniz.

• Like 1

Bankaların sistemleri çok mu güvenli sanki. Tr'nin büyük bankalarından birisinde 3 gün önce sanal kartımı kapadım yenisini açtım. ertesi gün bir baktım eskisi duruyor ama yenisi yok olmuş. oysa bir gece öncesinden işlem yapmıştım o kart üzerinden de. webden girdim, yeni sanal kartın yerinde yeller esiyor. Bir kere daha yeni kart çıkartmaya çalıştığımda ise zaten sanal kartınız var diye hata veriyor. Aradım telefonla, müşteri temsilcisi ayrı telden çalıyor. netten mesaj attım sonunda cevap gelmiş "nolu sanal kartınızın üretildiği ve aynı gün karta 1 saat süre ile limit aktarıldığı, süre sonunda ise limitin sıfırlandığı gözükmektedir" diye.. eeeee...sonuç?..sonuç söyleneni, okuduğunu anlamaktan aciz insanların elinde güvence beklediğimiz bankalar. Yarın en ufak bir kayıpta ee biz size demiştik der kaçarlar.. 

yaklaşık 2 yıldır JB li iphone 5 ve iphone 6 telefonunda İş bankası ve denizbank programlarını kullandım. hiç sorun olmadı.

yahu hemen jb yi savunmaya geçmişsiniz. Bu kadar da kör cahil savunmayın. Ülkemizde ne yazık ki sporda da siyasette de diğer bütün dallarda da bu durum söz konusu. Bir şeyi sadece savunuyor iyi yanlarını görüp kötü yanlarını ağıza bile alınmıyor ve veya görmezden geliniyor. Konuya gelinicek olursak jb den kaynaklı olabilir neden olmasın crackli tweaklar ne kadar güvenilir?! Bilmediğiniz güvenmediğiniz repodan tweak yüklemeyin dikkat ederseniz bazı cracklı tweakları yüklerken yanında birkaç program daha yüklüyor. Yani işin özü şu ki güvenilir kaynaklardan tweak yükleyin. Bilmediğiniz şeyleri de yüklemeyin dikkat edin

Edited by ugrgdr
  • Like 2

arkadaşlar paypal kullanın cydia da geçerli heryerde geçerli. JB sonrası böyle birşey olurmu bilmem ama genelde sitelerde kart numaralarınızı yazdığınız zaman özellikle cep telefonlarında 3.parti uygulamalar bunları kaydedip kullanabilir. 

Bende 5 banka ile çalışıyorum her işlemde sms ile şifre yada bilgilendirme sms'i geliyor (özellikle yüksek tutarlarda )Her banka bu tarz işlem sonucunda smsle şifre yada bilgilendirme mesajı gönderir bencede jb kaynaklı değil.

yahu hemen jb yi savunmaya geçmişsiniz. Bu kadar da kör cahil savunmayın. Ülkemizde ne yazık ki sporda da siyasette de diğer bütün dallarda da bu durum söz konusu. Bir şeyi sadece savunuyor iyi yanlarını görüp kötü yanlarını ağıza bile alınmıyor ve veya görmezden geliniyor. Konuya gelinicek olursak jb den kaynaklı olabilir neden olmasın crackli tweaklar ne kadar güvenilir?! Bilmediğiniz güvenmediğiniz repodan tweak yüklemeyin dikkat ederseniz bazı cracklı tweakları yüklerken yanında birkaç program daha yüklüyor. Yani işin özü şu ki güvenilir kaynaklardan tweak yükleyin. Bilmediğiniz şeyleri de yüklemeyin dikkat edin

Nokta!

İphone 6 Plus ''Gold''

Ilk kez böyle bir sey duydum

O kadar parası olan 2 iphone kullansın. Hem jailbreak li hem naturel

sadece ve sadece klavyeye müdahale eden herseyden uzak durmak yeterli bence.

JB ile cihaza dışardan erişim mümkün olabilir evet fakat banka uygulamalarına erişmek söz konusu olmaz diye düşünüyorum, birinci neden banka serverlerı ile cihazlar arasındaki bağlantı ssl ile şifreli ele geçirilen kaynağı çöümleyemez kimse. ikincisi garanti bankası uygulaması için konuşuyorum. Hiçbir kart numarasını internet bankacılığı üzerinde görüntületmiyor (sanal kartlar hariç).

Burada bence  şüphelenilmesi gereken 3. parti dediğimiz klavye uygulamaları. 

İnternette kartlarınızı daha güvenli hale getirmeniz için sanal kart kullanmanın yanında bir öneri;

Sanal kartınızla veya gerçek kartınızla online harcama yaptıktan sonra kartlarınızı internet ödemelerine ve telefon ödemelerine kapatın böylelikle kart numarası ve şifrenizi internete yazıp paylaşsanız bile kimse işlem yapamaz.

• Like 1

JB ile alakası yok hocam. Bugüne kadar elime geçen tüm cihazlara JB yaptım ve anında banka uygulamalarını kurup kullanmaya başladım. Kart iptali ya da hesap bloke edilmesi gibi bir olayla karşılaşmadım.

arkadaşların da dediği gibi olayın direk jailbreakle direk alakası yok ama crackli uygulamaların (cydiadaki korsan kaynaktaki tweakler de dahil) içinde ne olduğu belli değil keylogger da içerebilir. bunlardan zarar gelebilir.

ben de yıllardır jbli kullanıyorum hiç bir banka hesabıma bir şey olmadı.