Jump to content

TomTom, iGO, Sygic, Navigon Artısı Eksisiyle Her Şeyiyle Burada

Rate this topic

Recommended Posts

Tomtom u begeniyorum her ne Kadar 100% adres vermesede  kullanimi cok basit   harita lar net  ekran da net yol takipi yapiliyor  iphonede ,samsungda ,arabada tomtom kullaniyorum

iphonede sygic,navigon,garmin ve tomtom yüklü ama hep tomtom u kullniyorum

• Like 2

canli Trafik konusunda ben fazla yararlanamiyorum  nedeni is internetin acik olmasi lazim  ben isvicrede kaliyorum ancak almanya,fransa,avusturna,italyaya sinir bir ülke oldugu icin  her an diger ülkelere gecebiliyoruz bu nedenle operatörümüzün sundugu Internet sadece isvicre sinirlari icin  gecerli  .isvicrede kullanabiliriz ancak  günde en az bir kac defa diger ülkelere alisveris veya gezmeye gittigimiz icin interneti kapatmayi unutabiliyoruz

ben yinede Tomtom u tek gecerim

igrenc olan bu arabalardaki navigasyon karti  neredeyse tüm arabalarin orjinal navi leri bes Kurus etmiyor  BMW vardi navisi ise yaramaz simdi Audi var onunkide ise yaramaz

benim anlamadigim sanki bu arabalari türkiyede kullanan yokmus gibi  türkiye haritasi yok ayrica türkce dil secenegide yok neredeyse arapca  rusca bilene var ama türkce yok :)

Turkiye icin kralini tanimam YANDEX ten baska. Ozellikle dogru trafik tahmini vermesi ve verdigi sure ile es deger zamanda yerine ulastirmasi harika. Ama en guzel yani tanimadigi adres olmamasi ve girilmez sokaklari dahi gostermesi. Tabi ucretsiz bir uygulama

Hizli yanit alabilmek icin alinti yaparak cevaplayin.

Bana göre..

tomtom hızlı ve basit,

sygic arayüz çok güzel + HUD özelliği

İgo kötü arayüz fakat istediğiniz yeri çabuk buluyor..

O zaman tomtom yer bulamıyor hızlı olmasına rağmen

Sugic ise sadece görüntü güzel onu anladım düşüncenizden

Bu durumda iGo en iyisi sadece görüntü çok güzel değil (bana göre güzel )

Bu durumda net olarak İGo performans başarılı

Sygic göz boyama

Tomtom yer bulmada sakat

• Like 2

O zaman tomtom yer bulamıyor hızlı olmasına rağmen

Sugic ise sadece görüntü güzel onu anladım düşüncenizden

Bu durumda iGo en iyisi sadece görüntü çok güzel değil (bana göre güzel )

Bu durumda net olarak İGo performans başarılı

Sygic göz boyama

Tomtom yer bulmada sakat

Konuyu tam anlamıyla özetlemişsiniz. 

• 3 months later...

tomtom ve sygic aynı haritayı kullanıyor teleatlas ve teleatlasın kapsama oranı türkiyede çok düşük  %70 lerde sanırım, taşralarda cok problem demektir bu

buna rağmen sygicin kullanım kolaylığı ve cabukluğu üst düzeyde,

igo ise başarsoft haritaları kullanır google maps de aynı haritayı kullanıyor. kapsama alanı %100 lere yakın

kullanımıda sygic kadar güzel olmasada gayet güzel.

bana kalırsa doğru dürüst yol tarifi daha önemli, igo yu yılalrdır kullanırım düzenli güncelleme ile daha hiç yanılttığını görmedim

yeni yapılan yollar hemen ekleniyor.

o yüzden igo

Hiçbirini denemedim ama bilginiz olması açısından Nokia HERE map çıktı AppStore'da. Offline haritaları da var indirebiliyoruz. Ben bir iki sefer kullandım. Trafik bilgisi de veriyor. Verdiği sürede ulaştırıyor. Tamamen ücretsiz uygulama. Merak eden deneyebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar sygic zaten tomtomun haritasını kullanıyor kontrol edebilirsiniz.

Ben igoyu bedavayken aldım, ama küçük ilçelerde kapı numarasına kadar götürmüyor birde poi noktarınında istediğiniz yeri en az 5 dk uğraştırıyor başka bir sorunu 650-700mb toplam boyutu

Bence en iyisi tomtom hem boyut hem hızı hemde poide başarılı ben küçük ilçedeyim burada bile kapı nunarasına kadar götürüyor.

• 3 months later...

6 yildir iphone kullanicisiyim 4 yildir da igo kullaniyorum ondan once de samsung omnia vardi onda da igo kullaniyordum.sygic ve tomtom da kullanmayi denedim sirf igo ya alternatif olsun diye yani igo calismadigi ya da bir terslik oldugunda kullanabilmek icin.fakat %50-60 oraninda istanbuldan bahsediyorum tomtom ve sygic tuhaf tuhaf adreslere goturdu hatta sygic bir keresinde nobetci eczane yerine arka sokaklarda bir ilkokula goturdu ve yetti artik dedim sildim direk.tomtom da bahcesehir yerine basaksehir e goturdu bunlar hatirladiklarim.bir yildir igo haricinde hicbir navigasyon programi kullanmadim belki gelistirmislerdir ama onceki halleri berbatti.igo cok iyi 1 veya 2 defa yanlis hedef olmustur sunu belirteyim canli trafik verisi tam bir fiyasko.alakasiz yerlerde tikanik diyo ama yolda bi ben varim.benim size tavsiye edebilecegim tek program igo dur digerleri zaman ve para kaybi bunlar uzunca bir tecrubeler silsilesiyle sabittir

Sent from my iPhone using Tapatalk