Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
farukkavakli

Taşınılabilir Pil Şarj Cihazı Telefona Zarar Verir mi?

Rate this topic

Recommended Posts

Başlıkta da belirttiğim gibi ilk defa pil şarj cihazı kullanacağım 2600 mah s-link marka 5C de kullanacağım. Telefona bir zararı olur mu? 5C nin şarj kablosuna veya telefonun bataryasına bir zarar verir mi?

Ürün linki: http://www.s-link.com.tr/urunler/s-link-ip-725-siyah-2600mah-powerbank-tasinabilir-pil-sarz-cihazi-foegv/

Sent from my iPhone 5C using Tapatalk

Edited by farukkavakli

Evet

Alıntı yaparak yanıtlarsan sana daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilirim

Evet

gerekçesiyle birlikte cevap yazarsanız daha makbul olur

gerekçesiyle birlikte cevap yazarsanız daha makbul olur

1. Neden pili pille şarj ediyorsunuz,pek mantıklı gelmiyor.

2.si ve resmi olanı,yani appleın yorumu "Resmi olmayan şarj aletleri veya harici şarj cihazları cihazınızın bozulmasına neden olabilir veya bataryanızın süresine negatif etkide bulunabilir"

3.sü ise kendi tecrübem,evet iphone 5'imin bataryasını bozdu.%30'larda kapanıyordu cihaz.Apple cihazı değiştirdi daha uzun süredir kullanıyorum harici şarj cihazsız ve bir sorun yok.

1. Neden pili pille şarj ediyorsunuz,pek mantıklı gelmiyor.

2.si ve resmi olanı,yani appleın yorumu "Resmi olmayan şarj aletleri veya harici şarj cihazları cihazınızın bozulmasına neden olabilir veya bataryanızın süresine negatif etkide bulunabilir"

3.sü ise kendi tecrübem,evet iphone 5'imin bataryasını bozdu.%30'larda kapanıyordu cihaz.Apple cihazı değiştirdi daha uzun süredir kullanıyorum harici şarj cihazsız ve bir sorun yok.

1. Siz de 3.'de dediğinize göre pili pille şarj etmişsiniz, mantıklı değildi madem neden yaptınız?

2. Apple'nin resmi açıklamasını paylaştığınız için teşekkürler.

3. Tecrübenizi payşatığınız için de teşekkürler.

Edited by farukkavakli

1. Siz de 3.'de dediğinize göre pili pille şarj etmişsiniz, mantıklı değildi madem neden yaptınız?

2. Apple'nin resmi açıklamasını paylaştığınız için teşekkürler.

3. Tecrübenizi payşatığınız için de teşekkürler.

Çünkü başka imkanım yoktu,dağa kampa gitmiştim 1-2 günlüğüne,mecburen kullandım.Sonra pratik geldi devam ettim,bozulunca araştırdım ve bu kanıya vardım

Edited by muskecan
  • Like 1

Başlıkta da belirttiğim gibi ilk defa pil şarj cihazı kullanıcam 2600 mah s-link marka 5C de kullanacağım. Telefona bir zararı olur mu? 5C nin şarj kablosuna veya telefonun bataryasına bir zarar verir mi?

Ürün linki: http://www.s-link.com.tr/urunler/s-link-ip-725-siyah-2600mah-powerbank-tasinabilir-pil-sarz-cihazi-foegv/

Sorun Teşkil Etmez Bende Farkli Bir Ürün Kullaniyorum Önemli olan Amper Birimi 1-2 Amper Üzeri Çikmamasi Ben 2 Amp Kullaniyorum No problem Yani Devam Sikinti Yapma 

• Like 1

Sorun olmaz ben ip5s i aldığımdan beri elektrikle nerdeyse hiç şarj etmedim hep Samsun'un 10200 mah pili Yanımda ona takıyorum sıkıntı yok

• Like 1

çoğunluk sıkıntı olmaz demiş. zamanında bir cihazımı çakma şarj aletine kurban vermiştim o yüzden konu açma gereği duydum. çoğunluğa uyup kullanacağım o halde. herkese teşekkürler

Edited by farukkavakli

çakma şarj aletlerindeki transformatör ve devre (direnç vb.) kalitesiz ise doğru akımı optimal düzeyde veremeyebilir

fakat pil ise harici bir cihazla dolduğundan zaten kapasitesinden fazla akımı alamaz (alırsa patlar ya da bozulur)

yani bu durumda pili pil ile şarj etmek çakma şarj aletiyle şarj etmekten daha az zarar verir

Edited by mcankaya
  • Like 1

Zararli degil yararlidir!

Dusuk akimda yavas yavas sarj eder.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yararlı diyen var, zararlı diyen var, ne yararlı ne zararlı kullanmakta sıkıntı yok diyen var. Kafalar karıştı iyice :)

çok zor durumda kalınmadıkça orjinal şarj cihazı haricindekiler kullanılmamalı bence.

Araba şarjı için ne dersiniz , araba kullanırken şarj bataryaya zarar verir mi ?

Araba şarj aleti kunlanırken şarj aleti Isınma oluyordu Romoss salling 6 Isınma yok tek Işıkla pilli 0.100 getirdi

Kesinlikle kullanma aynı cihaZdan bende aldım slink vatandan 4s kullanıyorum yaklaşık 10-12 kere şarj ettim kullanmadan önce bekleme 17 saat kullanım saatti 2 saatti kullandıktan sonra bekleme 5 saat kullanım 2 saat oldu tercih senin :))fd541fca371d2cbc0f3155fc846950b1.jpgaf9fd62feef7e7e17d4cfbca3f28ce30.jpg

Kesinlikle kullanma aynı cihaZdan bende aldım slink vatandan 4s kullanıyorum yaklaşık 10-12 kere şarj ettim kullanmadan önce bekleme 17 saat kullanım saatti 2 saatti kullandıktan sonra bekleme 5 saat kullanım 2 saat oldu tercih senin :))fd541fca371d2cbc0f3155fc846950b1.jpgaf9fd62feef7e7e17d4cfbca3f28ce30.jpg

bu çok kötü, kanıtlı bi cevap oldu

hocam teknosada sony'nin 2600mah powerbank'i 28 tl'di geçen gün aldım bende. sony olduğu için güvendim valla ama sadece 2 defa filan kullandım, yani şarj o kadar az gidiyor ki artık umrumda değil pile zarar vermesi filan, bi günü bile çıkarmayan şarjın performansı daha ne kadar düşebilir diyorum ve kullanıyorum. 

Apple onaylı olmayan her şey zararlı.

ü

Appleda kide aynı

hocam teknosada sony'nin 2600mah powerbank'i 28 tl'di geçen gün aldım bende. sony olduğu için güvendim valla ama sadece 2 defa filan kullandım, yani şarj o kadar az gidiyor ki artık umrumda değil pile zarar vermesi filan, bi günü bile çıkarmayan şarjın performansı daha ne kadar düşebilir diyorum ve kullanıyorum.

Aynısını aynı fiyata kuzenim aldı. Apple da sordu sony nin orjinal ürünü sorun çıkarmaz dedi direk