Jump to content

iPhone 6 düştü ve koruyucu cam kırıldı

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, iloome temperli cam koruyucu almış hatta inceleme yazısı da yazmıştım. Linki burada: http://www.iphoneyardim.net/topic/117821-iloome-iphone-6-temperli-cam-koruyucu/

Bugün apartmanda merdivenlerde montumun cebinden çıkarırken telefon elimden kaydı ve 2. kattan merdiven boşluğundan girişteki eski eşyaların üzerine düştü. Telefon önce 2 defa demir merdiven korkuluklarına çarpıp daha sonra ekran tarafı moloz dediğimiz atılan banyo fayanslarının arasına düştü. Eyvah dedim telefon dağılmıştır kesin diye düşündüm. Ama neyse ki olan Spigen NeoHybrid kılıfa ve iloome temperli cam korumaya oldu. Temperli cam koruyucu tuz buz oldu, Spigen kılıfın ise sırt tarafında tpu kısımda çentikler oluştu ve kılıfın kenar çerçevelerinde çizikler oluştu. 

NOT: Ekrana cam kaplamaya ne gerek var, film yeterli diyen arkadaşlar bir daha düşünsün. Film olsaydı şimdi telefonun ekranı kırılmıştı. Ayrıca incecik varlığı yokluğu belli olmayan kılıflar yerine daha korunaklı bir kılıf sayesinde kasa yamulması gibi bir durum da oluşmadı. Çizik bile yok şu an telefonumda. Yine iloome cam almayı istiyorum ama kargosu çok tutuyor, ürünün kendisi aslında çok pahalı değil ama en az kendi parası kadar kargo ücreti var. Biraz idare edip, yine iloome almayı düşünüyorum.

Fotoları aşağıya ekliyorum, fikir sahibi olmanızı sağlar arkadaşlar. Atalarımızın dediği gibi ucuz etin yahnisi yavan olur. Telefonlarınızı markalı ve iyi koruma sağlayan ürünlerle koruyun arkadaşlar. Sağlam bir kılıf ve ekran koruması olmasa telefonum şu an pert olurdu.

IMG_5129.jpg

IMG_5130.jpg

IMG_5131.jpg

Edited by KERO1planet
  • Like 2

belli oluyor baya sağlam düşmüş, bunlar olmasa çöp olurdu 3000 tllik cihaz, şanslısınız.

kaliteli sert ekranıda koruyan kılıflar şart! kalın bir görüntü oluştursada

ince kılıflar ve ekran bantları bana göre palavra

Edited by sculp
  • Like 1

belli oluyor baya sağlam düşmüş, bunlar olmasa çöp olurdu 3000 tllik cihaz, şanslısınız.

kaliteli sert ekranıda koruyan kılıflar şart! kalın bir görüntü oluştursada

ince kılıflar ve ekran bantları bana göre palavra

Aslında sanıldığı kadar da kabalaşmıyor cihaz. Bugün yaşadığım olay sonrası hiç umrunda değil. Apartmanın ikinci katından sağa sola vurarak aşağıdaki molozların içine düştü. Sağda solda ilanlar var 0.3mm kılıf diye onlar hiç bir işe yaramaz böyle bir durumda. Aynı şekilde ekran filmi de korumaz. Şu an telefon sapasağlam elimde, kılıf ve cam görevini yerine getirdi.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Peki icinde hasar almis olabilecegine dair süphen yok mu ?

Malum bende iki kere telefon yere düsürdüm. Ikisindede söyle bir sorun oldu.

Sarj ederken asiri isinma (temperatur hatasi veriyor) 2 saatlik sarj süresinin 5-6 saate cikmasi ve bazen sarja takiliyken bile yüzdeligin düsmesi..

Bu cok kötü bir sorundu.

Sarj ederken asiri isinma (temperatur hatasi veriyor) 2 saatlik sarj süresinin 5-6 saate cikmasi ve bazen sarja takiliyken bile yüzdeligin düsmesi..

Bu cok kötü bir sorundu.

Şu an hiç bir sorun gözüme çarpmadı. Isınma, şarj almama gibi bir sorun göremedim. Ayrıca çok fazla zorlamadan biraz kanırttım cihazı sağlı sollu. Herhangi bir gıcırdama ya da ekranda açıklık, tuşlarda kayma oynama vs. göremedim. Sonuç olarak şu an her şey yolunda.

Öncelikle geçmiş olsun istanbulda mı oturuyorsunuz? iloome alacağınız zaman banada iphone 6 plus için olanın beyazından getirtebilitmisiniz tabiki parasını vereceğim

Sent from my iPhone 6 plus 64 GB using Tapatalk

Şu an hiç bir sorun gözüme çarpmadı. Isınma, şarj almama gibi bir sorun göremedim. Ayrıca çok fazla zorlamadan biraz kanırttım cihazı sağlı sollu. Herhangi bir gıcırdama ya da ekranda açıklık, tuşlarda kayma oynama vs. göremedim. Sonuç olarak şu an her şey yolunda.

hmm anladim. Benimkisi bu sekilde yere düsse muhtemelen ici paramparca olmusdu ama disina birsey olmazdi :P

Öncelikle geçmiş olsun istanbulda mı oturuyorsunuz? iloome alacağınız zaman banada iphone 6 plus için olanın beyazından getirtebilitmisiniz tabiki parasını vereceğim

Sent from my iPhone 6 plus 64 GB using Tapatalk

Yeniden iloome almaya karar verirsem birlikte alırız. Şu an başka modelleri de inceliyorum.

• Like 1

korumanın kırılmaması iyi bir şey değil bence, şoku doğrudan alta indirir bu. cam çatlayarak enerjiyi boşaltacak, ama dağılıp alta zarar da vermeyecek. zaten tamperli cam mantığı da bu. 

20 liralık cam koruyucular sanırım bu videodaki

>https://www.youtube.com/watch?v=g19rgpJhcfA

• Like 1

Bu cok kötü bir sorundu.

bu sorunu nasıl çözdün sonra.

bu sorunu nasıl çözdün sonra.

Hehe güzel soru :D

Yeni aldigim iPhone 5 Telefon kiliftan dolayi dis görünüsüne darba almadi. Bende appleye gönderdim degistiler...

iPhone 4S de ise telefon tamircisine verdim onlar yapdi. Ne yaptiklarinida bilmiyorum.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

hocam şimdi 100₺ verip bi spigen kılıf gene alcan

Şu an Spigen Case Capsule kılıfla kullanıyorum telefonu. Aliexpress den love mei kılıf siparişi verdim. İngilizcede HARD CASE denen telefonu kabalaştıran ama daha mukavemetli kılıflardan aldım. Satıcının yorumları iyi ve ürünü youtube da incelemelerden biraz tanıdım. Aslında bir arkadaş daha istiyor aynı kılıfı, ben beğenmessem direk ona şutlayacağım. Gelince onun da incelemesini yazarım buradan. Şu an ekranımda takılı koruma yok, kılıf ise NeoHybrid kadar olmasa da yine iyi koruma sağlayan Spigen Case Capsule kullanıyorum şu an.