Jump to content

Güvenilir iPhone Nereden Alabilirim?

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar 1-2 gün önce konu açtım ve yetkililerden biri konu yanlış deyip kapattı ve doğrusunu şuraya açmalısın da demeyine buraya açtım bu sefer umarım doğru yeri bulabilmişimdir.Soruma gelecek olursak ben 1 defa iphone aldım ve Amerika çıkışlı almışım bilmeden.Şimdi yeni bir iphone almayı düşünüyorum.Mesela Teknosa,vatan pc gibi yerlerden aldığımızda Türkiye çıkışlı mı oluyor ve 2. bir soru olarak da mesela telefonda bir sıkıntı oldu ve aldığım yere mesela Vatan'a götürdüm.Götürdüğümde yeni ürünle hemen değişim mi oluyor yoksa sıkıntıyı söylüyorum not ediyorlar ve 25 iş günü içerisinde garanti veya servisten bana dönüş mü yapıyorlar?Bilgisi olan daha detaylı olarak cevap verirse çok mutlu olurum.

Arkadaşlar 1-2 gün önce konu açtım ve yetkililerden biri konu yanlış deyip kapattı ve doğrusunu şuraya açmalısın da demeyine buraya açtım bu sefer umarım doğru yeri bulabilmişimdir.Soruma gelecek olursak ben 1 defa iphone aldım ve Amerika çıkışlı almışım bilmeden.Şimdi yeni bir iphone almayı düşünüyorum.Mesela Teknosa,vatan pc gibi yerlerden aldığımızda Türkiye çıkışlı mı oluyor ve 2. bir soru olarak da mesela telefonda bir sıkıntı oldu ve aldığım yere mesela Vatan'a götürdüm.Götürdüğümde yeni ürünle hemen değişim mi oluyor yoksa sıkıntıyı söylüyorum not ediyorlar ve 25 iş günü içerisinde garanti veya servisten bana dönüş mü yapıyorlar?Bilgisi olan daha detaylı olarak cevap verirse çok mutlu olurum.

Vatan, bimeks gibi firmalar cihazlari kendileri getiriyor paralel ithalat olarak geciyor kayitli cihazlar bir sikinti yok fakat garantisini de kendileri veriyor yani ne apple ne genpa cihazlara bakmiyor.

Tavsiyem apple store veya turkcell magazalarindan almaniz yonunde olur.

Vatan, bimeks gibi firmalar cihazlari kendileri getiriyor paralel ithalat olarak geciyor kayitli cihazlar bir sikinti yok fakat garantisini de kendileri veriyor yani ne apple ne genpa cihazlara bakmiyor.

Teşekkür ederim ben de bunu soruyordum yani Apple garantisine girmiyor.Çünkü ben Metro toptan perakendecilik mi ne varya oradan almıştım sonra wifi entegre sorunu oldu aradım imei istediler söyledim Apple müşteri temsilcisi bu yurt dışı çıkışlı yardımcı olamayız aldığınız yere götürün dedi ve 25 İŞ GÜNÜ bekledim.

Bu arada Apple Store Zorlu'da var fakat hiç randevu olayı vs bilmiyorum ben.Sadece telefon almak için de mi randevu alıyoruz?Yoksa servise götürmek için mi randevu alıyoruz?Bir soru daha soracağım umarım bilginiz vardır.Mesela aynı wifi entergre sorunu veya başka benden kaynaklanmayan bir sorun oldu.Apple Store'a götürürsem direkt değişim mi yaparlar yoksa diğerleri gibi şu kadar bizde kalsın bakalım ne var ne yok şu kadar iş günü içinde dönüş yapılacaktır mı denir?

gold dan alma mesala

Öncelikle neden diye soruyorum bir de şunu belirtmek istiyorum.Benim için önemli olan Türkiye çıkışlı olması ve Apple desteği.iPhone 4s'i verdim ve 25 iş günü normal gün olarak da 1,5 aya yakın bekledim ve evdeki sıradan bir telefonla 1 ayımı geçirdim.Anında hizmet veya soruna bakılarak yeni telefon verilmesi durumu için nereyi tercih etmeliyim diYe soruyorum.

hızlıal daki cihaz aplle türkiye garantisinde. garanti süresi içinde kullanım hatası olmayan her türlü sıkıntıda bire bir değişim alabilirsin. tek yapman gereken cihaza arıza kaydı açtırman. sonrasında işlemler apple türkiye tarafından yapılıyor. inşallah sıkıntı yaşamadan uzun süre kullanılır alınan cihazlar.

hızlıal daki cihaz aplle türkiye garantisinde. garanti süresi içinde kullanım hatası olmayan her türlü sıkıntıda bire bir değişim alabilirsin. tek yapman gereken cihaza arıza kaydı açtırman. sonrasında işlemler apple türkiye tarafından yapılıyor. inşallah sıkıntı yaşamadan uzun süre kullanılır alınan cihazlar.

Evet şimdi baktım Apple Türkiye Garantili yazıyor.Teşekkür ederim ama ben direkt gidip kendi ellerimle almak ve aynı gün içerisinde tadını çıkarmak istiyorum :) Direkt elden alabileceğim İstanbul içinde Apple Türkiye garantili olarak nereden alabilirim?Bir de sorun olduğunda nereye götürebilirim desteği nereden alabilirim?Mesela götürdüğüm gün sıfır başka bir cihaz ile değişim olur mu?Çok kişiden duydum çünkü sorun oldumu Apple hemen yeni cihaz anında veriyor vs diyorlardı.Net bilgi sahibi olmak istiyorum.

apple store git direk al kardeşim..yada taksit istiyorsan turkcell avea vodofone dan al

Teşekkür ederim öyle yapacağım.Zaten telefon almak için randevuya gerek yok.İnşallah aldıktan sonra sorun çıkmaz o randevu almaya hiç gerek kalmaz.

Hiç şüphesiz online appstore veya zorlu appstore

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok teşekkür ederim en mantıklısı böyle olacak.Bu arada servis için randevu alıyoruz biliyorum da Zorlu'dan gidip telefon almak için de randevu oluşturuyor muyuz?

benim plusa satabilirşm 2aylık 64 gb

Zorludan almaktansa ben olsam girrrim online store a veririm sparişi 2 güne gelir diye düşünüyorum

Ben gitmem onlar getirsin ayağıma

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ya öyle de ben randevumu alayım gideyim elimle hissedeyim alayım heyecanla

Ya öyle de ben randevumu alayım gideyim elimle hissedeyim alayım heyecanla

satın almak için randevumu almak gerekiyor appstore gidip almak için Edited by teober71

Hom tuşu sert çalışan cihaza birebir değişim geldi süre 1 hafta alınan yer hızlıal onun içi. Sana yardımcı olmak istedim

Anladım çok teşekkür ederim yardım için.Ben yine son düşünce olarak en kısa sürede sipariş vereceğim ya da gideceğim almaya.