Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
elifbilkay

iphone 6 tam ekran temperli cam koruyucu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

İphone 6 aldığımdan beri ekranı tam kaplayan temperli cam arayışına girdim. Çünkü piyasadaki yanlardan kırpılmış koruyucuların ekranı tam korumadığını köşelerin darbeye açık kaldığını düşünüyorum. Ayrıca görsel olarak hiç hoş durmuyorlar. Türkiye'de ekranı tam kaplayan temperli koruyucu bulamadım. Forumlardan araştırırken Aegis ekran koruyucuyu buldum. Ürünün satışı aliexpress üzerinden yapılıyor. Sipariş verdim ve araya yılbaşı tatili girmesine rağmen 10 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı.

Ekran koruyucu bir aplikatör içinde geliyor ve bu aplikatör ile uygulamak inanılmaz kolay. Ekranın bombeli yerleriyle tam uyuşması için kenarlarda silikon tarzında bir madde var ve ekranı tamamen kaplamasını sağlıyor.Tabi bu tarz ekran koruyucuların bir sıkıntısı var.Her kılıfla uyumlu olmayabilir. Ben spigen neo hybird kılıf kullanıyorum ve koruyucuyla tam uyumlu ve kenarları kalkmıyor.

Ürünün kalitesinden çok memnun kaldım ve kesinlikle tavsiye ederim. Benim gibi telefonunun ekranını tam koruma isteyen ve görselliğe dikkat edenler için umarım yararlı olur.

Ürün linki: http://www.aliexpress.com/store/product/Aegis-world-s-first-glass-full-screen-protectors-for-the-iPhone-6/1304721_2054304710.html

mrMWR.jpg

Vg9JP.jpg

Q4Ldr.jpg

pmbQz.jpg

Edited by elifbilkay
  • Like 1

iyi günlerde kullanın, i6 kullanan herkesin en büyük derdi bu, ben de aldığım günden beri hem  da hem plusta aradım durdum. Sizin koruyucuda sanırım siyah çerçeveli, ekranın kenarları belirgin halde görülüyor çünkü, iyi bir düşünce belki ama ekranla tam bütünleşmiyor gibi geliyor bana bu tarz koruyucular. Benim kendimce bulduğum bir çözümüm var herkese tavsiye edebilirim. Ancak çok dikkatli olunması gereken bir yöntem.

Öncelikle kesinlikle parmak izi tutmayan ve ekranın görüntü veren alanını kapatabilen ucuz veya pahalı bir koruyucu temin edicez. Uyguladığımızda kenarlarında bu şekilde boşluk kalanlardan..

ZA7qg0.jpg

Bu görünümde kötü olduğu için söktükten sonra bunu yıkıyarak taktığımda sıfıra sıfır hatasız yapıştı bende. Ne bir boşluk kaldı ne başka bir şey. Ama tehlikeli su cihaza kaçmamalı. kurumasını bekleyecek olursanız da eğer tozlar yapışabiliyor, saf alkollü mendillerle temizleme en mantıklısı. Şu an imkan yok son halini paylaşamıyorum sizinle bir ara vakit bulduğumda gönderirim buradan. SP den aldığım 15 tl lik bir koruma sadece. Tabi burada benim amacım darbelerden öte çizilmeden korumak. Sonuçta 15-20 tl lik bir temper glass ne kadar koruyabilir düşerde yere bilemiyorum. Kaliteli olanların adam gibi olanları ne zaman çıkar o zamana kadar bunlarla idare edebilirim ama rahatlıkla :)

Aslında o beyaz çizgiler boşluk değil. Koruyucunun siyah olmasından kaynaklı. Keşke tamamen şeffaf olsa ama ben bunu bulabildiğime şükrediyorum. Normalde hiç rahatsız etmiyor o çizgiler fotoğraflar çok yakından çekildiği için öyle görünüyor. Camın kalitesi ve dokunmatik hassasiyeti çok iyi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ekranların büyümesi ve kesimlerinin değişmesi, küçük ve düz kesim ekranlara hitap eden piyasayı hazırlıksız yakaladı. Bu yüzden kullanıcıların ihtiyaçlarından çok piyasa standartlarında ürünler çıkıyor. İşin kötü tarafı bu ürün ve İloome ekran koruyucu gibi ürünler henüz global olarak yayılmadılar. Dün 6 plus için İloome sipariş ettim ve ederi kadar da kargo ücreti ödedim. Umarım zamanla gerçekten amacına hizmet eden ürünler ülkemize de gelir.

Edited by yolwerin

Birader çok para vermişin piyasada bu tarz ürünlerden çok mevcut.. :))

Bu forum beylere özel bir forum değil diye biliyorum ;) ayrıca piyasada çok var diyorsunuz da bir çok yerde bu ürünü tasfir ettiğimde "böyle bir ürün bulamazsın boşuna arama diyerek" dalga geçenler bile oldu.

Ekranların büyümesi ve kesimlerinin değişmesi, küçük ve düz kesim ekranlara hitap eden piyasayı hazırlıksız yakaladı. Bu yüzden kullanıcıların ihtiyaçlarından çok piyasa standartlarında ürünler çıkıyor. İşin kötü tarafı bu ürün ve İloome ekran koruyucu gibi ürünler henüz global olarak yayılmadılar. Dün 6 plus için İloome sipariş ettim ve ederi kadar da kargo ücreti ödedim. Umarım zamanla gerçekten amacına hizmet eden ürünler ülkemize de gelir.

Evet henüz piyasada sayılı marka bu tarz ürün üzerinde çalışıyor haliyle fiyatlar yüksek. Tabi cam ekran koruyucularını-darbe alıp kırılmadığı müddetçe-değiştirme gereği duyulmadığından bir seferlik gözden çıkarılabilir diye düşünüyorum.

iPhone 5 kullandığım zamanlarda kırılan ekranın değişimi için hayli yüksek bir ücret ödemiştim. Piyasada çok var dediğiniz ürünleri satın alıp kullanmayı da biliyoruz. Çin'den 2-3 dolar maliyet ile gelen ve koruması da tartışma konusu olabilecek bir ürüne 25-30 TL para vermek tabi ki tercih meselesidir. Benim tercihim de bu yönde oldu. Nihayetinde ekrana 300-400 TL para vermekten iyidir.

Edited by yolwerin

Farkındaysanız bu üründe çinden gelmiş. Ben alan kardeşimizi üzmemek için dile getirmek istememiştim ama bence de fiyatı fazla. O fiyatın 3te birine wriol, rock marka ekran koruyucu alabilirsiniz. Gayet kalitelidirler. Veya sgpnin ürünleri tercih edilebilir marka alınacaksa illa. Zamanında bizler de çok para harcadık hala da harcıyoruz ama her şeyin bir ederi var. Piyasa şuan çok esnek, 10 dolara satılan bir ürün başka bir yerde 30 dolara satılabiliyor.  35 usd bu ürün için çok fazla bence de. İyi günlerde kullan Elif'çim sen yine de o kadar para vermişsin. Bir daha ki sefere buradanda fikir almanı tavsiye ederim. 

iPhone 5 kullandığım zamanlarda kırılan ekranın değişimi için hayli yüksek bir ücret ödemiştim. Piyasada çok var dediğiniz ürünleri satın alıp kullanmayı da biliyoruz. Çin'den 2-3 dolar maliyet ile gelen ve koruması da tartışma konusu olabilecek bir ürüne 25-30 TL para vermek tabi ki tercih meselesidir. Benim tercihim de bu yönde oldu. Nihayetinde ekrana 300-400 TL para vermekten iyidir.

Farkındaysanız bu üründe çinden gelmiş. Ben alan kardeşimizi üzmemek için dile getirmek istememiştim ama bence de fiyatı fazla. O fiyatın 3te birine wriol, rock marka ekran koruyucu alabilirsiniz. Gayet kalitelidirler. Veya sgpnin ürünleri tercih edilebilir marka alınacaksa illa. Zamanında bizler de çok para harcadık hala da harcıyoruz ama her şeyin bir ederi var. Piyasa şuan çok esnek, 10 dolara satılan bir ürün başka bir yerde 30 dolara satılabiliyor. 35 usd bu ürün için çok fazla bence de. İyi günlerde kullan Elif'çim sen yine de o kadar para vermişsin. Bir daha ki sefere buradanda fikir almanı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim. Ben her çin malının kalitesiz olduğuna inanmıyorum ki youtube'da test videolarını izledim ve şu an hiç pişman değilim aldığıma. Dediğiniz markaların fotoğraflarını da gördüm bazı forumlarda kenarlar havada kaldığı için toz giriyor araya o yüzden tercih etmedim. Ben biraz takıntılıyım tabi yoksa onlarda tercih edilebilir.

@Elif bilkay kusura bakmayın adınıza hiç dikkat etmedim.Dediğiniz yorumları ben görmedim pek siteye bakamıyorum. @Yolwerin 2007 den beri iphone kullanıyorum her turlu koruma ile duvarada çaktım bunu elımden de fırladı hepsıde pıyasa malıydı gayetde iyiler sıkıntı olmadı.Şuan 5s var gecen elımden fırladı pıyasa malı tempered cam mevcut sıkıntı yok. ;)

Edited by applestore

Şimdiye kadar toplam 3 adet tamperli koruyucu değiştim birini acaba sağlam mı die sokup kırmaya çaliştim diğeri yanlardan hava aldı diğeri ise bugün ekran üstü düştü kırıldı ama değer yanları boşluk ama hafif meyilli ondan iyi şimdilik

Dostum sorum su olucak jelatin cok iyi tum ekrani kaplamasi ile ama MAT jelatin mi mat olmasi benim icin buyuk eksi olur

Dostum sorum su olucak jelatin cok iyi tum ekrani kaplamasi ile ama MAT jelatin mi mat olmasi benim icin buyuk eksi olur

Hayır mat değil. Zaten temperli mat cam hiç görmedim şimdiye kadar.

Edited by elifbilkay

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın, bende bu tarz ürün arayışındayım siz ürünü kimden aldınız tam linki varmıdır ? kargo ücreti ne kadar ödediniz ? bu konularda bilgi verirseniz bende almak istiyorum

teşekkürler...

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın, bende bu tarz ürün arayışındayım siz ürünü kimden aldınız tam linki varmıdır ? kargo ücreti ne kadar ödediniz ? bu konularda bilgi verirseniz bende almak istiyorum

teşekkürler...

Merhaba, teşekkür ederim. Ürünü satıl alabileceğiniz link'i ilk mesajımda eklemiştim. Kargo ücreti satıcı tarafından karşılanıyor. Yaklaşık bir haftada teslim aldım. Başka sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Neden ön cam için nano ekran koruyucular kullanmıyorsunuz?

Mükemmel bir koruma sağlıyor ve herhangi bir görüntü bozukluğu oluşmuyor.

Merhaba, teşekkür ederim. Ürünü satıl alabileceğiniz link'i ilk mesajımda eklemiştim. Kargo ücreti satıcı tarafından karşılanıyor. Yaklaşık bir haftada teslim aldım. Başka sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Tekrar merhaba,

İlk mesajdaki linke baktım fakat şu an satışı olmadığı yazıyor, araştırma yaptım fakat bulamadım nasıl bulacağım hakkında bana yardımcı olursanız sevnirim.

Tekrar merhaba,

İlk mesajdaki linke baktım fakat şu an satışı olmadığı yazıyor, araştırma yaptım fakat bulamadım nasıl bulacağım hakkında bana yardımcı olursanız sevnirim.

Evet haklısınız. Satıcının satış yaptığı site aliexpress. Ebay da ürünü satan farklı satıcılarda vardı. Ordan araştırıp satın alabilirsiniz.

arkadaşlar kusura bakmayın bu para verilmez şuan en iyisi bile 3-5 dolar civarındadır.

Ben de arayış içindeyim, kalın durduğu için cam koruyucuları pek düşünmüyordum ancak geçenlerde yengemin saati çat diye ekrana çarpıp ekran koruyucuda küçük bir oyuk oluşturduktan sonra düşünmeye başladım, Allahtan ekrana bi şey olmadı. genelde ttec ürünlerini seviyorum ve bunu buldum ğstelik kenarları kavisli

http://www.ttec.com.tr/Ttec-ExtremeHD-Glass-Cam-Ekran-Koruyucu-iPh6-Plus-2EKC03,PR-473899.html

iPhone 6 plus 64 gb Space Gray

8.1.2 TaiG Jb

Apple store tech 21 impact shield 99 tl ile air jacket clear 109 tl aldim. Gayet mennumum. Yarin baska tel alsam yine alirim.

Neden ön cam için nano ekran koruyucular kullanmıyorsunuz?

Mükemmel bir koruma sağlıyor ve herhangi bir görüntü bozukluğu oluşmuyor.

nano ekran koruyucusuyla ilgili bi video çekip paylaşabilir misiniz mesela daha demin falçatayla adam çizmeye çalıştı dediğiniz şeyden nano ekran koruyucu olan kısma bişey olmadı jelatin çizildi bunun gibi örnek video paylaşabilir misin ?