Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
macosli

Air alacagım ama ram hakkında sorum var

Rate this topic

Recommended Posts

öncellikle merhaba daha once az da olsa mac kullanmıs biriyim pc den mac e gecmek istiyorum 

13 inch lik 128gb ssd li air modelini alacagım ama bu cihazlarda ram degismiyor satın alma esnasında fazladan ram almamız gerekiyormuş 

cihazi internet işleri arada bir photoshop işleri için kullanıcam belki bootcamp ile win 8.1 kurup league of legends gibi oyunlar oynayabilirim 

sorum şu 4gb ram ne kadar yeterli olur beni ne kadar uzun sure götürebilir bu cihazi 4gb haliyle ne kadar süre kullanabilirim ? tavsiyeleri bekliyorum şimdiden teşekkürler

bende 11 inç mid 2013 air var. 4gb rami var. maksimum düzeyde photoshop cc kullanıyorum. çok memnunum. fakat kafama takılan ram değişmeme olayı doğru değil. arka kapağı açtığınızda 2 slot var 2gb+2gb olmak üzere. 16 gb a kadar yükseltebilirsiniz...

bende 11 inç mid 2013 air var. 4gb rami var. maksimum düzeyde photoshop cc kullanıyorum. çok memnunum. fakat kafama takılan ram değişmeme olayı doğru değil. arka kapağı açtığınızda 2 slot var 2gb+2gb olmak üzere. 16 gb a kadar yükseltebilirsiniz...

hocam cevap için teşekkürler 2014 cihazlarda ram tümleşik geliyor imiş yani degistirme yapılamıyor degistirme olayını kaldırmasalardı cok daha iyi olabilirdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

4 GB 1600 MHz LPDDR3 dahili bellek

8 GB ile yapılandırılabilir.

evet hocam yapılandırma yapılabiliyor ama 4gb yeterli ise yapmaya gerek yok onun için bu konuyu actım

air alma parana yazık arkadaşım. Pro ile arasında ufacık bir ağırlık farkı varken neden daha düşük mhzde işlemciye sahip bir cihaz alasınki?

Edited by mgoktepe80
  • Like 2

air alma parana yazık arkadaşım. Pro ile arasında ufacık bir ağırlık farkı varken neden daha düşük mhzde işlemciye sahip bir cihaz alasınki?

Aynen katılıyorum

o tümleşik ram olayını sizden duydum. kötü olmuş bence. benim cihaz macbook air mid2013 128 ssd 4gb ram 1580 mb intelHD ekran ve çoook memnunum...

• Like 1

mid2012 mbpro var, şuanda Apple Store'deki en ucuz MBPro 8gb ram yaptıktan sonra oldukça memnun kalacağım bide ssd. :)

- Pro almanızı tavsiye ederim ama air alırsanızda pişman olmazsınız ama mutlaka 8gb ramli öneriririm. Yosemite oldukça ram tüketiyor.

Edited by Dr.Wave

mid2012 mbpro var, şuanda Apple Store'deki en ucuz MBPro 8gb ram yaptıktan sonra oldukça memnun kalacağım bide ssd. :)

- Pro almanızı tavsiye ederim ama air alırsanızda pişman olmazsınız ama mutlaka 8gb ramli öneriririm. Yosemite oldukça ram tüketiyor.

Sıkıştırılmış ram kullanıyor buda demek oluyorki daha verimli ve daha az kullanıyor. 4gb ram sorun çıkarmaz çünkü işletim sistemi için yeterli ram kullanan tek şey isletim sistemi degildir. Kullanilacak olan programagöre 8gb alınabilir. 8gb ram mantığı bana ferrari alıyım belki gaza basarim gibi geliyor air almayi dusunen biri zaten cok kasik bir program kullanmiyodur

Benim fikrim paran çoksa hepsinden al belki lazım olur

Air basic bir makine digerinin sonunda pro ibaresi var herseyi anlatıyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Sıkıştırılmış ram kullanıyor buda demek oluyorki daha verimli ve daha az kullanıyor. 4gb ram sorun çıkarmaz çünkü işletim sistemi için yeterli ram kullanan tek şey isletim sistemi degildir. Kullanilacak olan programagöre 8gb alınabilir. 8gb ram mantığı bana ferrari alıyım belki gaza basarim gibi geliyor air almayi dusunen biri zaten cok kasik bir program kullanmiyodur

Benim fikrim paran çoksa hepsinden al belki lazım olur

Air basic bir makine digerinin sonunda pro ibaresi var herseyi anlatıyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bende klasik programlar kullanıyorum sublime text mamp. Yazılım yazıyorum airde yeterliydi bana ancak Yosemitedeki transparen yerler ne kadar hd 5000, hd 4000den iyi olsa da safaride dolanırken bile hafif kasılmalar yaşatacaktır.

- Donanımlarla içli dışlı birisi olarak kesinlikle 8gb ramli yap ileride çıkacak olan os x güncellemlerini çok daha avantajlı olursun. Ram değiştirilemiyor bunu göz önünde bulundurarak alışverişinizi yapın.

• Like 1

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler pro modele yönelecegim sanırım