Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Technics

Apple sonunda 2011 model MacBook Pro’lardaki video sorununu kabul etti

Rate this topic

Recommended Posts

Kaynak :http://www.hwp.com.tr/2015/02/23/apple-sonunda-2011-model-macbook-prolardaki-video-sorununu-kabul-etti/

2011 MacBook Pro bilgisayarlar her ne kadar sorunsuz çalışsa da bazı modellerde beklenmedik sorunların çıktığını duyuyoruz. Grafik yönünde ortaya çıkan bu sorunlar Apple tarafından doğrulanmadığı için sonunda davalık olmuştur.Üzerinden yaklaşık 4 sene geçtikten sonra Apple en sonunda bu sorunun varlığını doğruladı ve 2011 MacBook Pro’lardaki bu soruna yönelik bir tamir programı başlattı. Cihazınızın garanti süresi dolmuş olsa da ücretsiz olarak alabileceğiniz bu tamir yazılımı sadece Şubat 2011 ile Aralık 2013 arasında satılan MacBook Pro’lar için geçerli olacak. Konu ile ilgili detayı  aşağıda ki linkten bulabilirsiniz. Yan tarafta Türkiye’yi seçtiğinizde Türkçe anlatımı görebileceksiniz.

http://www.apple.com/tr/support/macbookpro-videoissues/

20131022-MACBOOK-PRO-013edit.jpg

Sadece Macbook 'lar için sınıflandırılması yanlış olmuş bence. iMac 2011 modelimde aldığım ilk zamanlar bu tip sorunla karşılaşmıştım, garanti kapsamında olduğu için ekran paneli komple değişti. Şükürler olsun ki ondan sonra bir sorunla karşılaşmadım. Garantim olmasaydı yüklü bir miktar ödemek zorunda kalacaktım.

Cihazım " MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2012 Ortası) " yani sorunun olduğu modellerden biri gösteriyor. Apple'ın sitesinde yazan hatalardan birisiyle karşılaşmadım. Bu hatayla ilgili başka ne tip sorunlar yaşanıyor. Ayrıca cihaza yakın zamanda ekrandaki ölü pikselden dolayı ekran değişimi yapılmıştı. Bu sorundan kaynaklı Apple hangi parçayı değiştiriyor.

Cihazım " MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2012 Ortası) " yani sorunun olduğu modellerden biri gösteriyor. Apple'ın sitesinde yazan hatalardan birisiyle karşılaşmadım. Bu hatayla ilgili başka ne tip sorunlar yaşanıyor. Ayrıca cihaza yakın zamanda ekrandaki ölü pikselden dolayı ekran değişimi yapılmıştı. Bu sorundan kaynaklı Apple hangi parçayı değiştiriyor.

Hocam normalde bir sorun yok final cut çalışırken render sırasında ekrana garip garip renkler geliyor. Servise göndermiştim apple hata yok deyip geri göndermişlerdi.