Jump to content
Sign in to follow this  
agaran

Kurulum ekranına gelemiyorum

Rate this topic

Recommended Posts

Anakartım Gigabyte Ga-h87-d3h

Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4600

Nvidia GeForce GT420

VGA ile Ekran Kartı Üzerindeki çıkıştan monitöre bağlıyım.

İşlemci: Intel Core i7 4770 Haswell H87M-D3H

Ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit

Ses Kartı: Realtek ALC892 Ses

bu donanıma uygun herhangi bir osx sürümünü kurmaya çalışıyorum. Fakat daha ilk logonun göründüğü gri ekranda takılı kalıyorum. Kurulum sayfasına bir türlü gelemedim. Daha önce bu sitedeki birçok sürümü farklı bilgisayarlara defalarca kurulum yapmıştım fakat ne yaptıysam bu kez olmadı. İnternetten yabancı sitelere baktığımda bu anakarta gereken bios ayarları olduğunu gördüm (V-dt, Xchi, Echi gibi) fakat bunlar da fayda etmedi. Sorun nedir, nasıl çözebiliriz?

Clover menüde iken options seçenekleri içinden "binaries patching menu" seç içinden Kernel PM patch işaretle.. Graphic injector menu icerisindende İntel işaretle..

Hdd seçili iken, space tuşu ile boot seçeneklerini ac. Boot OSX in verbose mode ile açılış yap.. Takılırsa , takıldığı yerin resmini Çek paylas

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam Clover daha önce yapmadım hiç, nasıl yapılır bilmiyorum. Windows üzerinden kurulum usb'sini hazırlıyorum.
Kurulum yapmak için indirdiğim linkler bunlardı:

Link1
Link2
Link3

Hocam, bir yardım etseniz gerçekten çok sevinirim.
Kurulum başarı ile tamamlandı fakat restart attı ve bir daha boot etmedi. Kurulu olduğu halde açamıyorum ne yapmam lazım?

Hocam, bir yardım etseniz gerçekten çok sevinirim.

Kurulum başarı ile tamamlandı fakat restart attı ve bir daha boot etmedi. Kurulu olduğu halde açamıyorum ne yapmam lazım?

Bende senin gibi ugraşıyorum ama bidiğim birşey var oda kurulum usb icinden nvda kext lerini silmen gerek çünkü bende öyle yaptım. Kuruluma kadar geldim ama biçimlenmiş disk gözükmüyor bende

Iphone 5s 16 gb gold 8.1 pangu jb

Iphone 6 16 gb ios 8.1.3

NV_Disalbe=1 Komutunu kullanabilrsin Kext silmene gerek yok.

Sorun başarıyla çözümlenmiştir.
Problem HDMI kablo ile bağlı olduğu için ekranda takılıyor görünüyor. Biosdan İntel hd4600 kapatıp VGA kablo ile (dvı giriş yok ekranda) takıldığı yeri geçtik.

DarkCrazy'in yardımları ile. Sağolsun, varolsun.