Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
foreveriphone

Amerika AppStore Hesabı Açmak

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar internette gördüğünüz ücretsiz hediye kodu olan bir app yada oyunu indirmek için tıkladığımızda yada o uygulama ve oyun ilk olarak Abd için yayınlandıysa bu uygulama veya oyun ülkeniz mağazasında bulunmamaktadır yada bu kod ülkeniz için geçerli değildir diye bir uyarıyla mutlaka karşılaşmışsınızdır.Benimde onlarca kere başıma geldi.Bu durumu çözmek için bazı araştırmalar yaptım ve neticesinde kendime ABD’den bir Appstore hesabı oluşturdum.Bugün sizlere bunu nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

1- Öncelikle Appstore uygulamasını açın en altta sağ tarafta bulunan ülke simgesine tıklayıp ülkenizi ABD seçin.Daha sonra ABD Appstore mağazasına yönlendirileceksiniz.Buradan free uygulamalar bölümüne gelin ve bir tanesini indirmek için tıklayın.Mağaza otomatik olarak sizden Appstore adresinizi ve parolanızı isteyecek.

2- Buradan yeni hesap oluştur simgesine tıklıyoruz ve Appstore bizi yeni hesap oluşturacağımız bölüme yönlendiriyor.Buraya isim, soy isim ,mail adresi bölümlerini girdikten sonra (ben gmail adresimle hesap oluşturdum) ABD’de bir şehir, o şehre ait alan kodu, ve zip kodu’nu yazdıktan sonra (Bunları Google’da kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz)Güvenlik sorularına da cevap verdikten sonra devam ediyoruz.

3- 2. aşamadan sonra yönlendirildiğimiz sayfada kredi kartı bilgileri kısmı bizi karşılıyor.Burada none şıkkına tıklıyoruz yani kredi kartsız hesap açmak istiyorum diyoruz ve kayıt işlemini noktalıyoruz.Daha sonra mail adresimize bir doğrulama mail'i gönderiliyor bu doğrulamayı da bitirdikten sonra yeni hesabımız açılmış oluyor.Artık ülkemizde kullanılamayan uygulamaları ve oyunlarıda bu hesap üzerinden indirip kullanabiliyoruz.

4- Daha sonra ülkemizde olmayan ABD mağazasında olan bir uygulama gördüğümüzde onu indiriyoruz.İnme işlemi bittikten sonra ilk olarak yaptığımız işleme geri dönüp Appstore ana sayfasının en alt sağ tarafında bulunan ülke değiştir butonuna tıklayıp ülkemizi seçiyoruz kayıtlı mail adresimizi ve şifremizi girip kendi Appstore hesabımıza giriş yapıyoruz.Sonra da uygulamalarım listenizden indirdiğiniz oyun yada programı seçip telefonumuz yada tabletimizle senkronize ediyoruz.İşlem tamamdır.Son olarak hediye koduyla ABD’den ücretsiz aldığınız uygulama yada oyunlar kendi mağazanıza geçtiğinizde ücretli görünecektir ama bu problem değil iTunes listenizde olduğu için cihazınızla senkronize edip kullanabilirsiniz.O uygulamalara güncelleme geldiğinde ekranınızda otomatik olarak Abd Appstore mağazasında hesap açarken kullandığınız mail adresiniz çıkacaktır şifrenizi girdiğinizde güncellemeleride yapabilirsiniz.

Not: Bu yöntemi tüm dünya ülkelerinin Appstore mağazalarında hesap açmak için kullanabilirsiniz :) İşlem zor falan değil başlayınca görürsünüz zaten 5 dakikanızı almaz.Takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.

olmuyo hocam credi kartı istiyo iphonedanmı yapıon macbooktanmı

olmuyo hocam credi kartı istiyo iphonedanmı yapıon macbooktanmı

Kart bölümüne geldiğinizde NONE seçeneği var en sonda ona tıkladığınızda istemez zaten.Ben Mac'ten yaptım.

iphonda çıkmıyo heralde o zman

İlginç bir durum oldu şimdi bir bilgisayardan girip deneyin hocam bakalım farklı bir ekran görecekmisiniz bakın.Bana garip geldi çıkmaması.Bakıp görmek lazım.

macbok yok normal pcde itunesden açabiliyozmu

Tabi ki açabilirsiniz.Sistem aynı çalışıyor.

taam hocam teşkkürler

Sorunsuz halledeceğini düşünüyorum kolay gelsin

türk kurup abd ye geçse nassı olur

Demek istediğini anlamadım daha açık anlatırsan bildiğim kadarıyla yardımcı olurum :)

Demek istediğini anlamadım daha açık anlatırsan bildiğim kadarıyla yardımcı olurum :)

Yani demek istiyor ki türkiye'den bir hesap açsam. Daha sonra ülkeyi değiştirsem  :)  Yanlış mı anlamışım?

Yani demek istiyor ki türkiye'den bir hesap açsam. Daha sonra ülkeyi değiştirsem  :)  Yanlış mı anlamışım?

Denemesi bedava demi yani :) Keşke bu kadar basit olsa...