Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
yavuzmete

iphone 3gs 1015 3194 sorunu çözümü!

Rate this topic

Recommended Posts

günlerdir kafayı bu işe taktım ve cozumu var itunes ile restore ederken 1015 ve 3194 sorunlarından kafayı çizmek uzereydim shs kaydımda yoktu cihazimda yurtdısı simlocklu 3gs di çözümü şu.

oncelikle gerekli dosyalari temin edeceksiniz

1 iphone2,1_4.2.18C148a4.2.1Custum_Restore

2 redsn0w win_0.9.6b6

3 iphone2,1_4.2.18C148a_Restore

4 itunes 10.1 sürümü

bu hatayı çözmek için su hatalari izleyin

oncelikle redsn0wu açın orjibal 4.2.1 ipsw dosyasını gosterin gelen uyarıya yes diyin daha sonra karsınıza gelen seceneklerden just enter pwned DFU mode right now seceneğini işaretleyip cihazın DFU moduna geçmesini sağlayın daha sonra işlemin bitmesini bekleyin bu işlem bittikten sonra itunesi açın ve indirdiğiniz custom firmware MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service dosyasını itunesden cihza yukleyin hiç bir hata almadan itunes dosyayı yukleyecektir olay bukadr ve mutlu son

Not yeni bootrom 3gs ler tüm işlemlerden sonra apşle logosunda kalabilir bu sorunla karşılaşanlar jailbreak işleminden sonra just boot tethered right now seceneğini secip sorundan kurtulabilirler jailbreak işleminide redsnow 0.9.6b4 ile jailbreak yapip daha sonra unlock yapabilirsiniz saygılar ...

Edited by reinamartini

bende 4.1 fw yüklü ve baseband 5.14.02 daha önce hiç jailbreak yapmadım yani shsh yok ve downgrade yapamıyorum. bana bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?

konuyu önemli başlıklar kısmına alıyorum,ayrıca unlock konusuna da link vericem. umarım başkaları da başarır.

günlerdir kafayı bu işe taktım ve cozumu var itunes ile restore ederken 1015 ve 3194 sorunlarından kafayı çizmek uzereydim shs kaydımda yoktu cihazimda yurtdısı simlocklu 3gs di çözümü şu.

2 redsn0w win_0.9.6b6

4 itunes 10.1 sürümü

oncelikle redsn0wu açın orjibal 4.2.1 ipsw dosyasını gosterin gelen uyarıya yes diyin daha sonra karsınıza gelen seceneklerden just enter pwned DFU mode right now seceneğini işaretleyip cihazın DFU moduna geçmesini sağlayın daha sonra işlemin bitmesini bekleyin bu işlem bittikten sonra itunesi açın ve indirdiğiniz custom firmware MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service dosyasını itunesden cihza yukleyin hiç bir hata almadan itunes dosyayı yukleyecektir olay bukadr ve mutlu son

Not yeni bootrom 3gs ler tüm işlemlerden sonra apşle logosunda kalabilir bu sorunla karşılaşanlar jailbreak işleminden sonra just boot tethered right now seceneğini secip sorundan kurtulabilirler jailbreak işleminide redsnow 0.9.6b4 ile jailbreak yapip daha sonra unlock yapabilirsiniz saygılar ...

ipad baseband yüklü 3gs cihaz apple logosunda kalıyor bir türlü çıkartamadım. 4.2.1 yüklemeye çalışıyorum i tunes yüklüyor gibi ama tel ekranı beyaz kalıyor. redsn0w la söylediklerinizi yaptım fakat sürekli apple logosunda kalıyor. şarzı bitene kadar bekledim yine aynı.

yavuzmete arkadaşım size bir sorum daha olacak.. yanıtlarsanız sevinirim..

benim telefonum recovery mode da sadece acil aramalar bölümünde takılı kaldı.. 2 gün önce telefonu itunes ile update yaparken karşılaştım bu sorunla ve şuan telefonu kullanamıyorum. telefona custom fw ile 3.1.2 yi yükledim ve baseband im 05.15.04 olarak görünüyor.. forumda okuduğum kadarıyla redsnow 0.9.6b5 kullanarak 4.2.1 i tanıtıp baseband i 06.15 e yükseltmem gerektiği yönünde.. bunu yaparken karşıma bi uyarı geldi(bi daha original fw kullanamayacağım yönünde). redsn0w u yaptığım takdirde karşıma çıkabilecek problemler nelerdir.. kısacası telefonun çöp olma ihtimali varmıdır..?

Teddy arkadaşım iyi güzel açıklamışsın ancak benim elimdeki telefon hiç çalışmıyor.. telefonu açamıyorum.. şuan için benim tek amacım telefonu çalışır duruma getirmek ve 2 gündür sabah akşam araştırıyorum ve bulabildiğim en mantıklı yol bu görünüyor.. başka çarem kalmadı.. ya bu yöntemi deneyip olmasını umacam yada telefoncuya götürüp 100-150 tl para ödeyip yaptıracam.. bi şansımı denemek istiyorum.. hayırlısı inşallah bi problem yaşamam...

aynı benim başıma gelen.. sen uğraş oradan yapabileceğini düşünüyorum.. en kötü benim daha dün yaptırdığım yerden 50 tl ye yaptırırsın.. ama yapmaya çalış olacağına eminim onlarda oradan yaptılar zaten ben sadece yöntem yanlışlığı yaptım ve iki adet telefonda başıma geldi.

bende senin gibi bu sorunlarla kafayı yedim 2 gün ve yaptırdım inşallah yaparsın, ama unutma o yolla kesin yapabiliyorsun.. birde istersen redsnow 9b5 i dene

arkadaşlar bende iphone 3gs 32 gb 4.2.1 var yurtici sim kilit yok ve shsh kaydım da yok 4.1 sürümünü bu yolla yükleyebilir miyim

Merhaba Size Bi Şey Danışmak İstiyorum . Sanırım Bi Dolandırıcının TUzagına Düştüm Bana Yardım Edin Bilgi Verin Çok Acil . Konu Şu Ben Almanyadan İkinci El Bi İphone 3 gs Aldım Telefon İlk GÜnler Normal Çalışırken İçeriği Temizlemek İçin Telefona Format Attım Ve Sim Kiliti Oldu .. Ben Öğrenciyim Ve Bundan 15 Gün Sonra Çek Cumhuriyetine Geldim Ve Bi Rehber Bana Telefonu 300 Eurodan Satacağını Söyledi . Sonra Bana Bi Arkadaşını Telefonu 50 Eurodan Kıracağını Fakat Telefonun Çökmüş Olduğunu Bu Nedenle Telefonu Her Kapatmamda Yada Kapanması Durumunda Yeniden Kırdırmak Zorunda Olduğumu Söyledi . Ve O İphone nin Bi Daha İşe Yaramayacağını Felan Söyledi . Ya Bu Şekilde Devamlı Para İle Kırdır Yada 220 Euroya Satacağız Diyor Ne Yaapmalıyyım Gerçektende İphone 3gs lerde Bu Şekilde Bi Sorun Varmı Her Seferinde Kırdırmam Gereklimi Acil Yardım Edin Lütfenn.Başka servisler beceremiyor şarzını bitirmeden kullanmalısın diyorlarbi parça değişimi yada onun gibi bi şey ile kurtaramazmıyız acaba ya

Özeldende Msj Atarsanız Çok Memnun Kalırım Ne Yapmalıyım Lütfen Yardım :(

su anda senin sorunun tam olarak duzeldi kardes yapacağı tek sey temiz bi restore greenp0sion ile jb ve sonra ultras0w ile unlock yani bi problemin yok bu işlemleri yaptıktan sonra dilediğin gibi rahat kullan elimizden gelen bu yardımcı olabileceğimiz bu kadar ama karar senin

hocam dediklerinin aynen yaptım ve 3gs new bootrom telim dediğin gibi açılışta takıldı sonra just boot tethered right now ile açtım fakat daha sonra kapatıp açtığım yine açlışta taklıyor yardımcı olabilirmisin ?

2 redsn0w win_0.9.6b6

4 itunes 10.1 sürümü

Bu dedikleriniz iphone 4 içinde geçerli mi?