Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Tra4nce

Yosemite 10.10.4 / Final Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

Yükleyip kullanacak olan arkadaşlar ram kullanımı hakkında bilgi verirse harika olur. Zira ben aşırı ram kullanımı konusunda şikayetçi olduğum 8 GB ram'li Retinalı MacBook Pro'mu Mavericks'e döndürmüştüm. 

Yükleyip kullanacak olan arkadaşlar ram kullanımı hakkında bilgi verirse harika olur. Zira ben aşırı ram kullanımı konusunda şikayetçi olduğum 8 GB ram'li Retinalı MacBook Pro'mu Mavericks'e döndürmüştüm. 

Bendeki retinada 8GB ram li 10.10.3 deyim suan performansindan fazlasiyla memnunum

Apple da halinden memnun ise yükseltmemek lazım

iPhone 5 den gönderilmiştir..

• Like 1

İndiriyor bakalım apple'ın dediği gibi kararlılık artmışmı ve pil performansı düzelmişmi son beta pil açısından rezaletti.

bende güncelleme çıkmıyor

Belli aralıklarla kontrol edin çıkacaktır

dostum cihaz modeli kaç yılı ? 

Ram olayını fazla kafaya takıyorsunuz. 8gb gayet yeterli.

dostum cihaz modeli kaç yılı ? 

2013 sonu olanlardan.

Mac mini var bende , yeni güncellemeden sonrfa Bootloader sim siyah oldu , sizdede öyle mi yoksa bende mi sorun var ?

Mac mini var bende , yeni güncellemeden sonrfa Bootloader sim siyah oldu , sizdede öyle mi yoksa bende mi sorun var ?

Dolan cubuk simgesi ise bende de koyulastı

Apple da halinden memnun ise yükseltmemek lazım

iPhone 5 den gönderilmiştir..

bu yazıyı yazmama rağmen dayanamadım güncelleme yaptım.

şimdi durduk yere kapanıp açılıyor pc..

Ben de güncelleyeceğim.. Bakalım ne olacak

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar merhabalar, 30 Haziran - 3 Temmuz 2015 arasında 2013 sonu Retinalı MacBook Pro, i5 işlemcili, 256 GB SSD'li cihazım da ki OS X 10.10.4 sürümünde ne yazık ki istediğim performansı alamayıp (aşırı ram kullanımdan bahsediyorum) OS X Mavericks'e time machine yedeklemesi ile geri döndüm. Örnek verecek olursam şu anda OS X Mavericks'te Google Chorme, mail uygulaması, iTunes (Yeni sürümünden olan) açıkken 3.38 GB ram boştayken OS X Yosemite 10.10.4 sürümünde bu ram miktarı 850 Mb'lara kadar düşüyordu. Haliyle aşırı ram kullanımı dolayısı ile fan çalışıyordu. Özetle Yeni OS X sürümü olan OS X El Capitan'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Neden beklediğim sebebi ise daha stabil ve tamamıyla yeni Mac'lere nazaran eski olan Mac'lere de verilen önemden dolayı. 

Sevgiler, iyi forumlar.

Edited by drorbital

Tekrar merhabalar, 30 Haziran - 3 Temmuz 2015 arasında 2013 sonu Retinalı MacBook Pro, i5 işlemcili, 256 GB SSD'li cihazım da ki OS X 10.10.4 sürümünde ne yazık ki istediğim performansı alamayıp (aşırı ram kullanımdan bahsediyorum) OS X Mavericks'e time machine yedeklemesi ile geri döndüm. Örnek verecek olursam şu anda OS X Mavericks'te Google Chorme, mail uygulaması, iTunes (Yeni sürümünden olan) açıkken 3.38 GB ram boştayken OS X Yosemite 10.10.4 sürümünde bu ram miktarı 850 Mb'lara kadar düşüyordu. Haliyle aşırı ram kullanımı dolayısı ile fan çalışıyordu. Özetle Yeni OS X sürümü olan OS X El Capitan'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Neden beklediğim sebebi ise daha stabil ve tamamıyla yeni Mac'lere nazaran eski olan Mac'lere de verilen önemden dolayı.

Sevgiler, iyi forumlar.

Hocam fan kullanımın ram ile uzaktan yakından alakası yoktur. Fanın çalışması için güç harcanmalı ısı açığa çıkmalıdır yani cpu'ya yüklenilmelidir. Sistem ilk kurulduğu zaman arka planda spotlight diski kataloglamaya başlar. Bu işlemler bitene kadar ısınma vs. gayet normal. Yani 8gb ram şuanki sistemler için hayli yeterlidir.

Senin verdiğin örnek için bende sana birde kendi macimden (10.10.4) görüntü paylaşıyorum. Üstüne üsttük ilaveten açık olan programlar aşağıdakiler iken boşta kalan ram 4.05gb. Hem senin bahsettiğin mavericksten dahi fazla "ilave açık programlar olmasına rağmen" Sistem takas dosyasını, ayrılmış önbelliği sisteminiz durumuna göre ayarlar. Yerden yana sıkıntıyı yaşanmaya başlarsa da sıkıştırma işlemi yaparak bellekte yer açar. Gördüğün gibi bellek sıkıntısı grafiğinde herşey mükemmel. Ayrıca senin sistemin mid2013 ise bunu en son düşünecek insalardan biri senin olman lazım.

safari

takvim

twitter

photoshop

itunes

mail

skitch

image.pngClick for large view - Uploaded with Skitch

Daha da yüklenirsek sisteme bakalım neler oluyor

Safari

Takvim

Kişiler

My Movies

Subtitles

İmovie

Photoshop

Photos

ibooks

İtunes

applestore

world

excel

mail

skitch

ve sonuç Boş bellek 4gb. İkna olman için yeterli olmuştur umarım.

image.pngClick for large view - Uploaded with Skitch

Edited by mgoktepe80
  • Like 1

Dolan cubuk simgesi ise bende de koyulastı

Dolan cubukla kastin nedir ?

Bilgisayarin acilis ekrani gri tondan sim siyah ekrana dönüstü..

Bunun mac os la alakasi yok ama bootloader de sorun olustu

yosemite çok kararsız bana kalırsa her makinada farklılık söz konusu 

Merhaba Forum uyeleri;

Yaklasik 10 gun once yaptigim guncelleme sonrasinda surum ile alakali deneyimlerimi aktarmak istiyorum.

2012 Retina i7 cihazim var. 10.10.3 ile kiyasladigim zaman 10 gunluk sure icerisinde, performans olarak 10.10.4 bi onceki surumden cok farksiz degildi. Bariz hizli veya yavas diyemicem. Neredeyse hiz konusunda fark yok.

Fakat, cihaz 10.10.3 versiyona gore yaklasik ( bunu program ile test ettim ) 10-15 derece daha sicak oldu. Cihazda isinma sorunu yasadim.

Bir baska sorun, cihaz durup dururken restart atmaya basladi.

Bir baska sorun, acik olan uygulamalar sebepsiz sekilde kendini kapatti yoksay veya yeniden ac ekrani ile karsilastim.

Bunlar surekli olan seyler degil ara sira oluyordu; ama oldugu zamanda sinir bozucu bir durumdu.

Yani 10.10.4 versiyonu kendi yasadiklarim dogrultusunda tavsiye etmiyorum.

Suan 10.10.3 kurdum, cihaz kendine geldi. 10.10.4 de hicbirsey yapmadigim halde cihaza dokundugumda sicak iken ve kapatip sogusun diye birakip 15 dk sonra geldigimde tekrar soguma belirtisi olmayan cihaz 10.10.3 de fazlasiyla soguk ve serin bir hal aldi

Kurmak isteyen guncellemek isteyen arkadaslara bilgi mahiyetindedir.

Bilgilerinize sunarim...

• Like 1

Dolan cubukla kastin nedir ?

Bilgisayarin acilis ekrani gri tondan sim siyah ekrana dönüstü..

Bunun mac os la alakasi yok ama bootloader de sorun olustu

10.10.4 ile alakali sorun sanirim asagida bilgi paylastim. 10.10.3 versiyona geri donus yaptim.

Merhaba, bilgisayarıma windows işletim sistemi de yüklü ve güncellemeyi app store üzerinden yaparsam windowsun silinmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?

Merhaba, bilgisayarıma windows işletim sistemi de yüklü ve güncellemeyi app store üzerinden yaparsam windowsun silinmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?

olmaz

Tra4nce  ben hala yosemitenin stabil olmadığı kanısındayım cihazları aşırı zorluyor ve ısı sorunu hala devam ediyor

Kendi ve iki dostumun macbookları dahil aynı sorunu yaşadık ve yabancı forumlarda bile 2015 model macbook prolarda sorun yaşayanlar var bu yüzden 2011 ortası i5 2.3 ghz 9 gb ram macbook umda mavericks sürümünü kullanıyorum ve gayet memnumun

YOSEMİTE DENEDİĞİM MODELLLER 

2011 ORTASI Macbook pro İ5 2.3 GHZ 9 GB RAM 13'3 inc - SORUNLU

2012 SONU    Macbook pro i5 2.3 GHZ 4 GB RAM 13'3 inc - SORUNLU

2012 SONU    Macbook pro i7 2.5 GHZ 4 GB RAM 15'4 inc - SORUNLU

Edited by juxbox
  • Like 1

Tra4nce  ben hala yosemitenin stabil olmadığı kanısındayım cihazları aşırı zorluyor ve ısı sorunu hala devam ediyor

Kendi ve iki dostumun macbookları dahil aynı sorunu yaşadık ve yabancı forumlarda bile 2015 model macbook prolarda sorun yaşayanlar var bu yüzden 2011 ortası i5 2.3 ghz 9 gb ram macbook umda mavericks sürümünü kullanıyorum ve gayet memnumun

YOSEMİTE DENEDİĞİM MODELLLER 

2011 ORTASI Macbook pro İ5 2.3 GHZ 9 GB RAM 13'3 inc - SORUNLU

2012 SONU    Macbook pro i5 2.3 GHZ 4 GB RAM 13'3 inc - SORUNLU

2012 SONU    Macbook pro i7 2.5 GHZ 4 GB RAM 15'4 inc - SORUNLU

Arkadasim Apple'in cikardigi bu sürüm, windows un cikardigi Vista gibi en agir ve bilgisayari yorucu sürümdür, benim kullandigim suan macbook 2014 late 16gb ram 512 ssd i7 intel ve 2 gb grafik karte var ama yinede cok agir, maveriksde hic calismayan fan yosemite de araliklarla sürekli calisiyor, isiniyor pc, umarim el capitan ile bu sorunlar asilir

10.10.3 de ne Isınma ne zorlama yaşamıyorum hatta pil konusunda rekor kırdım safariden yabancı dizi izledim 100 de 100 pil 99 seviyesine 30 dk sonra dustu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar iMessage sorunu yasayan varmi ben iMessage dan çıkış Yaptım iPhone a gelen mesajlar bilgisayara gelmesin diye şimdi de geri bağlanmıyor bir hata oluştu tekrar deneyin diyor

10.10.3 de ne Isınma ne zorlama yaşamıyorum hatta pil konusunda rekor kırdım safariden yabancı dizi izledim 100 de 100 pil 99 seviyesine 30 dk sonra dustu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hayret ediyorum zaten senin macbookpro ya nasıl bi makinedir :) çözemedim çoğu kişi yosemiteden çekerken sen memnunsun daha dün bodrum türkbükünde dj lik yapan arkadaşımla konuştum berbat ötesi deddi 

Arkadasim Apple'in cikardigi bu sürüm, windows un cikardigi Vista gibi en agir ve bilgisayari yorucu sürümdür, benim kullandigim suan macbook 2014 late 16gb ram 512 ssd i7 intel ve 2 gb grafik karte var ama yinede cok agir, maveriksde hic calismayan fan yosemite de araliklarla sürekli calisiyor, isiniyor pc, umarim el capitan ile bu sorunlar asilir

Gerçketen şaşırtıcı bi durum 2014 makina 16 gb ram ssd harddisk olmasina rağmen

Bende fan sesini maverickste ve moutain lionda hiç duymadım diyebilirim applenin bu durumu macbook ve iphone kullanıcıları için çok üzücü el captain bakalım neler getirecek