Jump to content
Sign in to follow this  
-MaTaDoR-

Hackintosh El Capitan 10.11.X Final Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

Recommended Posts

Kurulum tamamlanım restart yaptığında aldığım hata

rRQAOz.jpg

Kurulum tamamlanım restart yaptığında aldığım hata

rRQAOz.jpg

usb üzerinden başlat kod yazıyorsan yaz sonra kurulum yaptıgın bolumu sec dvm

Merhaba

Technopat'taki Montezuma rehberi ile Yosemite kurmuştum. Ancak Kurulum sonrası kext ve config.plist işlemlerini bir türlü beceremediğim için, buradaki rehber ile tekrar el capitan kurmayı denedim. USB siz boot etme olayını da çözmüştüm. Her iki işletim sistemimi de başlangıçta clover ile seçerek açabiliyordum. Ancak arkasını bir türlü getiremedim. 

16gb bellek kullandım. Bios ayarlarımı belirtilen şekilde yaptım. USB 2.0 kullandım. Bütün boot komutlarını, birlikte ve ayrı ayrı, açık ve kapalı şekilde tüm kombinasyonlarda denedim. Fakat fotoğraftaki ekran dışında hiçbir yere varamıyorum. 

Tasarımcıyım. Zevk için kurmuyorum. bu işi halletmem gerek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Sistem Özellikleri:

- Intel Core i7-4720HQ, 3400 MHz (34 x 100)
- MSI MS-1791
- Intel Lynx Point HM87, Intel Haswell
- 16308 MB  (DDR3-1600 DDR3 SDRAM)
- Intel(R) HD Graphics 4600  (1 GB)
- Realtek ALC892 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]
- TOSHIBA THNSNJ128G8NU  (128 GB, SATA-III)
- Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160 
- GeForce GTX 965M

Şimdiden teşekkür ederim. 

IMG_0946.JPG

pc deki usb yuvalarının sağlılkı çalıştığından emin olun 

aynı ekranla bende karşılaştım usb yuvası bozukmuş farklı usb yuvasına takınca direk kuruluma geçtim 

pc deki usb yuvalarının sağlılkı çalıştığından emin olun 

aynı ekranla bende karşılaştım usb yuvası bozukmuş farklı usb yuvasına takınca direk kuruluma geçtim 

Evet 3 farklı USB portunu da denedim. Ancak nafile. 

kurulumu tamamlayamıyor musunuz boot mu edemiyorsunuz sorunu tam anlayamadım

Bu ek

arkadaşım hangi komutları yazdın deneme yaparken yazarmsın güvenli mod ta aynı hata veriyor mu

güvenli mod nasıl oluyor?

randan sonra resetleniyor.

V6LaZn.jpg

usb üzerinden başlat kod yazıyorsan yaz sonra kurulum yaptıgın bolumu sec dvm

Arkadaşlar anlatıldığı gibi cloverboot ayarlarını yaptım fakat açılışta resimdeki gibi hata veriyor. Tekrar Boot menüden ben hdd yi gösterince acılıyor makina

Bu ek

güvenli mod nasıl oluyor?

randan sonra resetleniyor.

V6LaZn.jpg.

nv_disable=1 komutunu denedin mi

Merhaba arkadaşlar,

Ben en son 10.8 sürümünde kalmıştım. Şimdi bu yeni sürümü test etmek istiyorum ama öncelikle sanal ortamda kurma niyetim var. Eskiden iso formatlarını da paylaşırlardı. Şimdi rdr uzantılı halini indirdim ama VirtualBox'a tanıtamadım. ISO haline çevirmenin veya RDR uzantısını VirtualBox üzerinde çalıştırmanın yolunu biliyor musunuz ?

Merhaba arkadaşlar,

Ben en son 10.8 sürümünde kalmıştım. Şimdi bu yeni sürümü test etmek istiyorum ama öncelikle sanal ortamda kurma niyetim var. Eskiden iso formatlarını da paylaşırlardı. Şimdi rdr uzantılı halini indirdim ama VirtualBox'a tanıtamadım. ISO haline çevirmenin veya RDR uzantısını VirtualBox üzerinde çalıştırmanın yolunu biliyor musunuz ?

:):):):) hemen çözüm üreteyim:D:D

öncelikle sanalda windowsun vardır, sanal win e usb adında 2.bi 10 gb lık bölüm ekle , windowsu aç sanal üzirene nasıl dosya atıyorsun bilmiyorum ama ben genelde misafir paylaşımı kullanıyorum sanal win de rdrive ile sanalusb yi yapabilrisin sonrasında oluşturdugun sanalı mac için olusturdugun sanal makineye başlangıc bolumu olarak ekle olsun bitsin:D

:):):):) hemen çözüm üreteyim:D:D

öncelikle sanalda windowsun vardır, sanal win e usb adında 2.bi 10 gb lık bölüm ekle , windowsu aç sanal üzirene nasıl dosya atıyorsun bilmiyorum ama ben genelde misafir paylaşımı kullanıyorum sanal win de rdrive ile sanalusb yi yapabilrisin sonrasında oluşturdugun sanalı mac için olusturdugun sanal makineye başlangıc bolumu olarak ekle olsun bitsin:D

Merhaba,

Çözüm öneriniz için teşekkür ederim. İlk aşamayı başarıyla geçtim. Sanal bir disk oluşturup boot edilebilir hale getirdim. Sanal bilgisayarı yeni disk üzerinden açınca osx menüsü çıkıyor karşıma. Şimdi küçük bir problemim daha var. OSX kurulum menüsünü seçince birkaç saniye sonra VirtualBox hata veriyor ve kapanıyor.

Kaynak olarak şu videoyu izledim.

https://www.youtube.com/watch?v=DYMEb0ZCfes

Videoda geçen şu komutu kendime göre düzenledim.

VBoxManage modifyvm "vmname(replace this)" --cpuidset 00000001 000306a9 00020800 80000201 178bfbff

Benim sanal sistemin adı : Mac Os X

VBoxManage modifyvm "Mac Os X" --cpuidset 00000001 000306a9 00020800 80000201 178bfbff

Ekteki log dosyasını inceleme imkanınız var mı ?

Logs.zip

Hocalarım lütfen yardımcı olun. Usb ye yazdırmaya başlarken şöyle bir hata alıyorum bunun sebebi nedir ? 4cd17722be60649c256e420ed1d0eb7b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar şu satırdan sonra kalıyorum. 62fbb217471b208c95dc49511ae834f1.jpg

Ve şöyle bir ekran oluyor yazılar kayıyor.

384432db3fd333133e3b7a718c10bf80.jpg

Bütün kodlarıda denedim. Başına gelip bu sorunu çözebilen var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Acer Aspire 5750g laptopuma osx kurulumu yaptım usb ile boot edince açılıyor sıkıntı yok ama clover kurulumu yapıktan sınra arada bir kernel panik çıkıyor çözemedim.

Bende falsh diski fat olarak biçimlendirdim içine clover kurdum sonra usb içini silip usb kurulum diskindeki colver dosyaları kopyaladım içine kext dosyalarımı attım hazırladığım usb ile boot ediyorum sıkıntı yok çok güzel çalışıyor. 

Asıl sorum şu.

Bilgisayarımına efi bios pach yaptım efi bölümü format atmadan hhd den bir bölüm ayırım efi yapmak istiyorum. Bir yolu varmı.

Her seferinde flash disk ile boot etmek istemiyorum. 

Eğer olnazsa açılıştan sonra flash diki çıkarsam sorum yaşarmıyım. Malum kext vb hepsi orda.

Bütün kodlarıda denedim. Başına gelip bu sorunu çözebilen var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Hatayı aldığınız anda usb'yi çıkarıp farklı bir porta takın, düzelecektir. kolay gelsin.

Bende bir kernel panik çıkıyordu ara sıra meğerse vodoohda kexti sorun yaratıyormuş. Bilgisayaramla uyumlu versiyon 2.72. bir forumdan indirmiştim geçen sene şimdi osx 10.11 e uymuyor demekki.

Vodoohda 2 8.8 denedim ses var ama mic hep açık pc durmadan korna çalıyor müzük açtığımda. Ayarlarda mic kapatmaya açlıştım yine olmadı.

Bilgisayaram acer aspire 5750g yardımcı olurmusunuz.

matador cok sagol, lenovo t520 de super calisiyor, yukleyeli 2 gun oldu simdiye kadar kullandigim en guzel hackintosh.

eger forum da lenovo t520 e yuklemek istiyen arkadas olursa seve seve yardimci olurum.

neden lenovo t520 yannizca. bu islerde tecrubeli arkadaslar bilir her pc de deyisik bios ayarlari ve kext ler gerekli

Yeni bir yöntem özerine çalışıyorum birkaç göne sonuçlanır inşallah şimdilik gayet başarılı.

Denemelerim devam ediyor bu yeni yöntem ile efi olmayan sistemlerde orjinal mac dvd veya usb ile kurulum ve güncelleme den sonra herhangi bir ayar kext vb yüklemeye gerek kalmayacak aynı orjinal mac gibi olacak pc inşallah.

Cumaya kadar denemeri vakit buldukça devam edeceğim sıkıntı çıkmazsa konu açacağım. Şimdilik bir sıkıntı görülmüyor. 

Yeni bir yöntem özerine çalışıyorum birkaç göne sonuçlanır inşallah şimdilik gayet başarılı.

Denemelerim devam ediyor bu yeni yöntem ile efi olmayan sistemlerde orjinal mac dvd veya usb ile kurulum ve güncelleme den sonra herhangi bir ayar kext vb yüklemeye gerek kalmayacak aynı orjinal mac gibi olacak pc inşallah.

Cumaya kadar denemeri vakit buldukça devam edeceğim sıkıntı çıkmazsa konu açacağım. Şimdilik bir sıkıntı görülmüyor. 

Büyük ve güzel bir iddia ama bir kaç donanımda test edin ve 1 kext içine bütün kextleri doldurmayın.

Cuma ola hayrola inş güzel bir sonuç alırsın ortaya güzel birşey çıkar.

Kolay gelsin.

Bir saat önce, AyhanTacar yazdı:

Büyük ve güzel bir iddia ama bir kaç donanımda test edin ve 1 kext içine bütün kextleri doldurmayın.

Cuma ola hayrola inş güzel bir sonuç alırsın ortaya güzel birşey çıkar.

Kolay gelsin.

Kext falan hazırlamıyorum iki bilgisayarda denedim bir sıkıntı yok.

Benim amacım kurulumdan sonra ve güncellemelerde boot kext falan kurmaktan kurtulmak için basit kullanışlı usb flash disk veya hafıza kartı ile kullanmak. Herkes kext lerini flash diske veya hafıza kartına atacak. Her defasında buları kurmak uğraşmak zorunda kalmayacak inşallah.

Tabi bu yötem internette farklı kaynaklarda vardır belki ama ben bulamadım. 

Birincisi başkasının hazırladığı distro ları kullanmaya gerek kalmadan orjinal mac dmg indirip falash disk ile direk kurabilir.

İkincisi kurulumdan sonra kext boot vb kurmaya gerek kalmayacak.

Ama bir şarta flash disk veya usb hep pcye taklı olacak. Ki benim laptopta hafıza kartı hep taklı. yuvası olduğu için usb işgal etmiyor.

Hatayı aldığınız anda usb'yi çıkarıp farklı bir porta takın, düzelecektir. kolay gelsin.

Hiç bir faydası yok hocam

3 saat önce, anls41 yazdı:

Hiç bir faydası yok hocam

Voodoo ps2 kextleri sil GraphicsEnabler=Yes veya no dene. Kextler eski ise buna neden olabilir device ıd ile kextleri ara bul.

Selam 

Ben usb hazırladım fakat açılışta 5- yazıyor ve kalıyor sebebi nedir acaba?

On 04.11.2015 09:20:46, peyer9 yazdı:

:D:D::D bak şimdi bir tahmin edim:D

normal bu imaj daki gibi yada normal windows boot gibi sen olayı sadece bir usb üzerine aktarıyorsun, yalnız her sistemin (driver yada boot config )farklıdır. bir zamnanlar iboot lar iso formatındaydı myhack, filan vardı:D:D  kurmak isteyenler kurmadan önce %100 uyumlu kexlerini sle içine atsa yine kurulur yada usb nın boot efi bolumune:D::D