Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
-MaTaDoR-

Hackintosh El Capitan 10.11.X Final Usb Kurulum (Mac gerektirmez)

Recommended Posts

12 saat önce, Sin0w yazdı:

@sadecekaan nv_disable=1 komutunu dene açar ise sorunsuz, tekrar yaz. Sisteminin smbıos kimliği muhtemelen uymuyor, mac pro 3,1 dene. Daha sonra ise uygun modeli kullan ve Nvidia web driver kurdun mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tsk ler geri donusun icin. Nv_disabler ile actigimda elma iconun da altinda yukleme bari ile birlikte duruyor ilerlemiyor. Belli bir zaman sonra elma iconu dolum bari var iken en ustte beyaz cizgiler beliriyor ve ole kaliyor. Sanki donuyor kitleniyor gibi. Mac pro 3,1 dedigin nedir onu anlamadim. Nvidia driver sistemimde yuklu zaten. Yeni guncellemistim driveri.. Win 10 kullaniyorum bu arada.

nv_disable=1 -v komutu ile aç, takıldığın yerin ekran görüntüsünü al buraya yükle. Mac Pro 3,1 ürün modeli ve sistem kimliğidir, bir çok işlemlerde bu ürün kimliği ile kurulum tamamlanır daha sonra ise, sistem özelliklerinize göre değişir.

17 saat önce, Sin0w yazdı:

@cloude33 Multibeast ile ses ve ehternet kurulumunuz yapınız. Wi-Fi kext için de donanım kimlik biriminizi yazın ama muhtemelen uyumsuz dur.

yardımınız için teşekkürler wifi adaptörünü aşağıda paylaştım bununlan ilgili kext varmı ?

Ağ Bağdaştırıcısı                                 Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter

@sadecekaan Sisteminize boot kurulumu yaptın mı? Yoksa USB bellek üzerin den mi açıyorsun? Fix USB seç, seçili ise kaldır. USB portlarına herhangi bir şey takılı ise çıkar.

@cloude33 Wireless kartınız uyumsuz maalesef.

Arkadaşlar bilgisayarımın özelliklerini program yardımıyla yedekledim ekteki özelliklerdedir sorunsuz bir şekilde el Capitan kurabilirmiyim acaba yardım edebilirseniz çok sevinirim.Şimdeden Teşekkürler...pc hdmı dan tvye bağlı bu arada ...

Report.txt

merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki sisteme El Capitan kurulumu yapabilir miyim sizce?  olmazsa bie masa üstü pc var. onun da özelliklerini yazarım bide onu deneriz :)

şimdiden teşekkürler...

Sony vgn-fw11m

Intel® Core™ 2 Duo İşlemci P8400, Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojisini Destekler

işlemci Hızı (GHz) 2,26
L2 Önbelleği (KB) 3072 Gelişmiş Akıllı Önbellek
Ön Bölüm Veri Yolu (MHz) 1066
Çekirdek Sayısı 2
Hafıza Hızı (MHz) 800
Hafıza Tipi DDR2 SDRAM (2x2048MB)
Hafıza Boyutu (MB) 4096

Sabit Disk Kapasitesi (GB) 250
Sabit Disk Tipi Serial ATA
Sabit Disk Sürücü Hızı (rpm) 5400
Optik Sürücü Tipi Blu-ray Disc™ Combo Sürücü BD ROM/DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü

Grafik Kartı Tam Adı

ATI Mobility™ Radeon® HD 3470

Üreticisi

ATI®

Grafik Belleği

256MB özel Video Belleği ile Toplam Yaklaşık 1530MB* kullanılabilir grafik belleği

6 dakika önce, Vortex yazdı:

merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki sisteme El Capitan kurulumu yapabilir miyim sizce?  olmazsa bie masa üstü pc var. onun da özelliklerini yazarım bide onu deneriz :)

şimdiden teşekkürler...

Sony vgn-fw11m

Intel® Core™ 2 Duo İşlemci P8400, Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojisini Destekler

işlemci Hızı (GHz) 2,26
L2 Önbelleği (KB) 3072 Gelişmiş Akıllı Önbellek
Ön Bölüm Veri Yolu (MHz) 1066
Çekirdek Sayısı 2
Hafıza Hızı (MHz) 800
Hafıza Tipi DDR2 SDRAM (2x2048MB)
Hafıza Boyutu (MB) 4096

Sabit Disk Kapasitesi (GB) 250
Sabit Disk Tipi Serial ATA
Sabit Disk Sürücü Hızı (rpm) 5400
Optik Sürücü Tipi Blu-ray Disc™ Combo Sürücü BD ROM/DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü

Grafik Kartı Tam Adı

ATI Mobility™ Radeon® HD 3470

Üreticisi

ATI®

Grafik Belleği

256MB özel Video Belleği ile Toplam Yaklaşık 1530MB* kullanılabilir grafik belleği

EL Capitan çok sorun çıkartır ve neredeyse uyumsuz. Sistemine en yakın ML yada Mavericks, ama öncelik olarak Mavericks dene.

teşekkür ederim bilgi için, bu masa üstü için olur mu peki?

HP Elite 7000 MT
Intel Core i5-750
MSI Board
4 GB DDR3 Bellek
AMD Radeon HD 5500
250 GB SSD Samsung Pro
500 GB HDD

25 dakika önce, Vortex yazdı:

teşekkür ederim bilgi için, bu masa üstü için olur mu peki?

HP Elite 7000 MT
Intel Core i5-750
MSI Board
4 GB DDR3 Bellek
AMD Radeon HD 5500
250 GB SSD Samsung Pro
500 GB HDD

Yapılabilir.

arkadaşlar 10.11.1'den 10.11.5' güncelleyebilir miyim acaba? sistemim şu şekilde,

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2000 MHz (10 x 200)

Anakart Adı Asus P5G41T-M LX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Anakart Çipseti Intel Eaglelake G41

Sistem Belleği 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

Görüntü Birimi:

Nvidia Gtx 430 2 gb

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC887 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Bölümler:

C: (NTFS) 99899 MB (55532 MB boş)

I: (NTFS) 149.0 GB (52.4 GB boş) (Harici Disk)

Y: (NTFS) 200.4 GB (87.6 GB boş)

Toplam Boyut 447.0 GB (194.2 GB boş)

Giriş:

Klavye Standart PS/2 Klavye

Fare HID uyumlu fare

Ağ Bağdaştırıcısı Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

arkadaşlar 10.11.1'den 10.11.5' güncelleyebilir miyim acaba? sistemim şu şekilde,

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2000 MHz (10 x 200)

Anakart Adı Asus P5G41T-M LX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Anakart Çipseti Intel Eaglelake G41

Sistem Belleği 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

Görüntü Birimi:

Nvidia Gtx 430 2 gb

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC887 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Bölümler:

C: (NTFS) 99899 MB (55532 MB boş)

I: (NTFS) 149.0 GB (52.4 GB boş) (Harici Disk)

Y: (NTFS) 200.4 GB (87.6 GB boş)

Toplam Boyut 447.0 GB (194.2 GB boş)

Giriş:

Klavye Standart PS/2 Klavye

Fare HID uyumlu fare

Ağ Bağdaştırıcısı Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

Clover ise direk güncelleye bilirsiniz ama güncelleme sonrası ses vs kextleri ni tekrar kurmanız gerekir

• Like 1

Merhaba herkese

Daha önce Yosemite kurmayı denedim fakat bi sonuç alamadım ondan şimdi El Capitan deneyeyim dedim fakat şöyle bi sorunum var. OS X kurulum ekranı gelince bütün USB'ler çalışmayı durduruyor. Setupun olduğu USB'de duruyor mu bilmiyorum (büyük ihtimalle duruyordur) ama ne klavye ne mouse ile bi şey yapabiliyorum. Nasıl halledebilirim?

Bu arada cihazımın özellikleri;

İşlemcim: Intel Core 2 Duo E4500 2.20 GHz

Ekran Kartım: AMD Radeon HD 4350 1GB

Belleğim: 4GB RAM DDR2

Harddiskim: 2TB HDD

Anakartım: Foxconn P4M9007MB-8RS2H

Destekler mi?

Bu arada yeni öğrendim maalesef anakartım AHCI desteklemiyormuş Yosemite kurulum ekranında sadece setup dosyalarının mevcut olduğu USB ve boşta olan bi USB'mi görebilmişti diye boşta olan USB'ye kurmuştum. Kurulum sonrası bootloader yüzünden "Missing operating system" hatası aldım ve fazla uğraşmak istemedim o yüzden El Capitan indirdim. El Capitan'ı yine USB'ye kuracağım (mecburen).

Merhaba herkese

Daha önce Yosemite kurmayı denedim fakat bi sonuç alamadım ondan şimdi El Capitan deneyeyim dedim fakat şöyle bi sorunum var. OS X kurulum ekranı gelince bütün USB'ler çalışmayı durduruyor. Setupun olduğu USB'de duruyor mu bilmiyorum (büyük ihtimalle duruyordur) ama ne klavye ne mouse ile bi şey yapabiliyorum. Nasıl halledebilirim?

Bu arada cihazımın özellikleri;

İşlemcim: Intel Core 2 Duo E4500 2.20 GHz

Ekran Kartım: AMD Radeon HD 4350 1GB

Belleğim: 4GB RAM DDR2

Harddiskim: 2TB HDD

Anakartım: Foxconn P4M9007MB-8RS2H

Destekler mi?

Bu arada yeni öğrendim maalesef anakartım AHCI desteklemiyormuş Yosemite kurulum ekranında sadece setup dosyalarının mevcut olduğu USB ve boşta olan bi USB'mi görebilmişti diye boşta olan USB'ye kurmuştum. Kurulum sonrası bootloader yüzünden "Missing operating system" hatası aldım ve fazla uğraşmak istemedim o yüzden El Capitan indirdim. El Capitan'ı yine USB'ye kuracağım (mecburen).

Ahcıblockınjektor.kext usb belleğin içinde ki kext klasorunun yanina birakın, ayrıca usb klavye ve mouse kullanın. Bunun yanı sıra, options ayarların dan fix usb seçip başlatın.

On 21.07.2016 at 17:38, Sin0w yazdı:

Clover ise direk güncelleye bilirsiniz ama güncelleme sonrası ses vs kextleri ni tekrar kurmanız gerekir

biraz daha belirli konuşabilir misiniz? ses, ekran, klavye fare kext leri dışında hangi kextleri tekrar yüklemem gerekecektir?

Bunu güncelleme sonrası belli olur ama, hemen hemen hepsini yazmışsın ;)

• Like 1

Öncelikle anlatım için teşekkürler -MaTaDoR- bu rehber ile kurulumu başarılı bir şekilde tamamladım ama boot etme ve ekran kartı mı tanıtamadım

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Asus n550jv

İŞLEMCİ Intel Core i7-4700HQ 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.4 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci

İŞLEMCİ TÜRÜ Intel Core i7

RAM 16 GB DDR3 Ram

SABİT DİSK 480Gb ssd ve 2. Olarak ta 1tb hdd var

EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GT 750M 4 GB Paylaşımsız Ekran Kartı

Ve intel hd 4600 var

EKRAN BOYUTU 15.6" Full HD LED Ekran (1920 X 1080)

EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 X 1080.

Yardımcı olabilirmisiniz

Edit: hazırladığım usb belleğin içindeki clover klasöründeki dosyaları EFI bölümündeki clover klasörünün içine kopyaladım. Boot sorunu bu şekilde hallettim.

Edit2 bios tan ayarlarını kurcalarken bi kaç ayar değiştirdim 3 mb olan ekran kartı 7 mb oldu ve çözünürlük 720p den 1080p ye yükseldi.

Sent from my iPad using Tapatalk

ARKADAŞLAR BURADA KALIYORUM....  VE NE YAPACAĞIMI DA BİLMİYORUM... BIOS AYARLARINI DA AYARLADIM AMA BİRŞEY EKSİK...

İşlemci - INTEL SKYLAKE I7 6700K 4.0GHz 8MBVGA1151p

Anakart - GIGABYTE Z170X-Gaming 3 DDR4 VSATAGLAN 1151p

Ekran Kartı - SAPPHIRE R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı 

Ram - KINGSTON 16 GB HYPERX DDR4 2400MHz

SSD - 240 GB KINGSTON V300 SSD SATA3 450 / 450MBs 

HDD - 2 TB SEAGATE 7200 NCQ SATA3 64MB 6GBs 

CD/DVD+R - Asus DVD+R

SİSTEMİM BU...

IMG_1876.JPG

HATA.jpg

Senin yerinde olsam mac i sanal makineye kurarım hem daha zahmetsiz hem de stabil. Şahsen ben öyle yaptım. Elimde msi ge60 0nd laptop var. Bir ara yosemiteyi sotunsuz 2. Hdd ye kurmuştum üstünde ama xcode güncellemesi için kaldırdıydım. El capitan da ekranı bir türlü tanımadı. Ben de vmware üzerinden kurdum.

Zaten işlemcin ramin hddn iyi. 8 çekirdek 8 gb ram li bir sanal makine oluştur keyfine bak. Ha bu arada bende 3 tane hdd var 2 si ssd. Ben ssdnin tekini mac için ayırdım. Sen ne yaparsın ona birşey diyemem. Kolay gelsin.

Öncelikle anlatım için teşekkürler -MaTaDoR- bu rehber ile kurulumu başarılı bir şekilde tamamladım ama boot etme ve ekran kartı mı tanıtamadım

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Asus n550jv

İŞLEMCİ Intel Core i7-4700HQ 2.4 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.4 GHz.) 6 MB Cache Bellek İşlemci

İŞLEMCİ TÜRÜ Intel Core i7

RAM 16 GB DDR3 Ram

SABİT DİSK 480Gb ssd ve 2. Olarak ta 1tb hdd var

EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GT 750M 4 GB Paylaşımsız Ekran Kartı

Ve intel hd 4600 var

EKRAN BOYUTU 15.6" Full HD LED Ekran (1920 X 1080)

EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 X 1080.

Yardımcı olabilirmisiniz

Edit: hazırladığım usb belleğin içindeki clover klasöründeki dosyaları EFI bölümündeki clover klasörünün içine kopyaladım. Boot sorunu bu şekilde hallettim.

Edit2 bios tan ayarlarını kurcalarken bi kaç ayar değiştirdim 3 mb olan ekran kartı 7 mb oldu ve çözünürlük 720p den 1080p ye yükseldi.

Yardım edebilecek yok mu ? şu intel hd yi tanıtalım beyler bi el atın şu işi halleşelim be
Nvidia yı tanıtmanın bi yolu yok dimi.

Yardım edebilecek yok mu ? şu intel hd yi tanıtalım beyler bi el atın şu işi halleşelim be

Nvidia yı tanıtmanın bi yolu yok dimi.

Valla arkadaşım bi üstteki mesajda sana sanal makine dedim ama bugün nasipse mac mini alıcam. ios için program yazıyorum sanal makine telefonu görmüyor. 1 haftalık sanal makine deneyiminden sonra mac os u mac üzerinde kullanacağım. Yosemiteyi kurup tanıtmıştım ama o da xcode un son sürümünü desteklemiyor. Hadi zor bela el capitanı kurdum diyelim 2 ay sonra sierra çıkacak hobaaa sil baştan.

Mac os u zevk için değil de gerçekten kullanmak için kurmaya çalışıyorsan en mantıklısı mac makine almak. Denemek için hackintosh tamamama iş yapçaksan mac şart bu bir haftalık süreçtr bunu anladım

Bu arada sorunlarının cevabına gelince google da "technopat asus n550jv hackintosh" diye bir arama yaptım boot sorunu ve ekran kartının 64mb görünme sorununu çözebilen yok galiba. Sen daha bir detaylı oku istersen. Gerçi çoğu maveriks ve yosemite için ama yol gösterir en azından. Kolay gelsin.

Selam Aleyküm

Gençler :))

Ben şimdi Bu Hakintosh'u yüklemeyi başarılı bir şekil de yaptım..

Fakat Sistemi yeniden başlatınca usb den başlıyor Ben Sistemi HDD ye yükledim. bu sorunu nasıl düzelte bilirim. Yardım. lütfenn :))

Bu arada iyi forumlar..

Merhaba Dell 7559 bilgisayarıma bu sistemi kurmak istedim fakat boot aşamasında kodları yazdıktan sonra şu hata ile karşılaştım;

" OsxAptioFixDrv: Starting overrides for System\Library\CoreServices\boot.efi
Using reloc block: yes, hibernate wake: no "

Bunu daha önceden alan tecrübeli arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaslar gigabyte x79 ud3  i7 3280 isemcim  gt430 ekran karti bu sisteme El Capitan  kuramadim daha once maverick ve yosemite kurdum sorunsuz calisiyor az cok deneyimim var, ama buna bir turlu kuamiyorum yardimci olabilirmisiniz. 

Amd a8 7650k islemci

8gb ram

Msi rx460 2gb ekran kartı 

Msi a68hm gaming anakart 

Bu sisteme sorunsuz kurulum yapılabilir mi