Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
canfacan

bootcamp ta windows 10

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar win 10 kullanan var mı bootcamp te herhangi bir sıkıntı var mı?

Evet bende Merak Ediyorum Varmı Bootcamta Güncelleme Yapan

Macbook Pro mid 2012 kullanıyorum. Uzun süredir Windows 10 betası kullanıyorum. Bootcamp sürücüleri bir sorun çıkarmadı. Sorunsuz kullanıyorum.

upgrade edince sorun çıkarıyor mu acaba. Ücretsiz download linki verecekti lafta bekliyorum halen.

Benim Yaşadığım sorunlar Magic mouse da sayfa yi aşağı yukarı kaydırma çalışmadı

Win 10da Teamviewer de sorun varmı ?

İki tarafda 10 olunca sorun oldu direk masa üstune bağlanamadım

Windows ön izleme Ilk ciktigi zamanlarda yüklemistim hizliydi mizliydi ama baya hatalari vardi. Dahada yüklemedim

Mac Bilgisayarlarda windows lisansi olmadigi icin windows satin almak istemistim. Ama microsoft biraz farkli bir politika izledigi icin vazgectim.. Bunu satin alirsam ve seneye yeni sürümü yine satacaklar bana. O yüzden degmez.

Edited by s3rh47

Mac Bilgisayarlarda windows lisansi olmadigi icin windows satin almak istemistim. Ama microsoft biraz farkli bir politika izledigi icin vazgectim.. Bunu satin alirsam ve seneye yeni sürümü yine satacaklar bana. O yüzden degmez.

windows yeni sürümü apple gibi ücretsiz veriyor. Siz neden bahsettiniz ben anlamadım.

windows yeni sürümü apple gibi ücretsiz veriyor. Siz neden bahsettiniz ben anlamadım.

Microsoft hic bir zaman ücretsiz isletim sistemi dagitmamisdir.. Aldiginiz PC ve Laptoplarda olan windows isletim sistemi bile satilik..

Ve bu yeni sürüm windows 7 , 8 ve 8.1 ile satin alinmis PC ve Laptoplara ve bu isletim sistemleri CD olarak satin almis olanlara 1 sene boyunca ücretsiz Upgrade secenegi veriyor..

Salliyorum sende bir windows 7 ile alinmis laptop var ve sen Ücretsiz olarak windows 10 nu Upgrade yöntemi ile yükleyebilirsin , format atamazsin... Yani windows 7 nin üzerine Update yapabilirsin ancak..

Yani sen bilgisayarinin formatlanmasi gerektigini hissedersen , dogrudan windows 10 kurulumu yapamazsin simdilik sadece Upgrade ücretsizdir

Diyelim 1 sene doldu ve Format atman gerekior sonra ne olacak ?

Tabiki windows 7 olarak format atabileceksin ve tekrar windows 10 na gecmek istersen windows 10 bu sefer satin almak zorunda kalacaksin.

Biz Mac kullananlar bootcamp ile windows 10 kullanmak istersek simdi satin almak zorundayiz. Cünkü bizim bilgisayarlarimiz windows ile gelmedi ve windows 10 Microsoftstore üzerine Home versiyonu 135 Euro , Pro versiyonu ise 279 Eurodur..

Peki ben bugün 135 Euro verip windows Home satin alirsam bir iki sene sonra windows 11 ya da 12 cikarsa onunda kaderi windows 7 gibi belirli bir süre sadece ücretsiz Upgrade olacak o nedenle bu politikayi sevmedigimi sôyledim... Neden bir kere satin alanlara daima Ücretsiz olmuyor ve Format atma hakki tanimiyorlar ??

Umarim simdi anlamissindir.

Edited by s3rh47
  • Like 1

ben ücretsiz olarak satın aldım dreamspark üzerinden şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı performans artmış.Sürücüleri bootcamp kendi halletti.Ama win 8.1 yerine geçmeye de şu aşamada çok değmez gibi.Tarayıcısı explorerdan farklı değil chrome a devam.

asıl olay directx 12 ile çıkacak oyunlarda o zamana kadar geçmeyenler için çokda kaybedilecek birşey yok.Sabit kullanmak istiyorsanız 1-2 ay daha bekleyin derim.

Windows 8.1 olan BootCamp'imi Windows 10'a güncelleyerek yükselttim. Sorun yok.

Microsoft hic bir zaman ücretsiz isletim sistemi dagitmamisdir.. Aldiginiz PC ve Laptoplarda olan windows isletim sistemi bile satilik..

Ve bu yeni sürüm windows 7 , 8 ve 8.1 ile satin alinmis PC ve Laptoplara ve bu isletim sistemleri CD olarak satin almis olanlara 1 sene boyunca ücretsiz Upgrade secenegi veriyor..

Salliyorum sende bir windows 7 ile alinmis laptop var ve sen Ücretsiz olarak windows 10 nu Upgrade yöntemi ile yükleyebilirsin , format atamazsin... Yani windows 7 nin üzerine Update yapabilirsin ancak..

Yani sen bilgisayarinin formatlanmasi gerektigini hissedersen , dogrudan windows 10 kurulumu yapamazsin simdilik sadece Upgrade ücretsizdir

Tabiki windows 7 olarak format atabileceksin ve tekrar windows 10 na gecmek istersen windows 10 bu sefer satin almak zorunda kalacaksin.

Biz Mac kullananlar bootcamp ile windows 10 kullanmak istersek simdi satin almak zorundayiz. Cünkü bizim bilgisayarlarimiz windows ile gelmedi ve windows 10 Microsoftstore üzerine Home versiyonu 135 Euro , Pro versiyonu ise 279 Eurodur..

Peki ben bugün 135 Euro verip windows Home satin alirsam bir iki sene sonra windows 11 ya da 12 cikarsa onunda kaderi windows 7 gibi belirli bir süre sadece ücretsiz Upgrade olacak o nedenle bu politikayi sevmedigimi sôyledim... Neden bir kere satin alanlara daima Ücretsiz olmuyor ve Format atma hakki tanimiyorlar ??

Valla hocam senin bakış açına göre windows ömür boyu bedava olması gerekli ki "keşke olsa" böyle birşey varsaymak hayal olur herhalde. Bakma sen osx sözde ücretsiz ama aldığımız sistemin fiyatına emin ol ki dahil. Yoksa neden 2.5 kat fazla para verip mac alıyoruz. Format olayına gelince format atma diye bir şey kalmadı ki. Sistemini herşeyi ile kur sonra norton ghost gibi programlarla yedeğini al. Olduda ileride birşey oldu normal disklerde 5dakikada ssdlerde ise 2 dakikada sistemini eski haline geri getir. Çok daha hızlı ve pratik.

Ufak bir düzeltme mac için norton ghost yerine, carbon copy cloner kullanabilirsin.

Edited by mgoktepe80

Bu gün itibari ile BootCamp teki windows8.1 sürümü Windows 10'a yükselttim. Sorun yok.

İlerde paralı derlerse zaten activator ile hallederiz... (( :rolleyes: )) 

Windows 10 Upgrade uygulaması ile korsan 8.1 den windows 10 a problemsiz geçtim bootcampta hiçbir sıkıntı yok. Bilgisayarın lisanlı olmasına gerek yok. Microsoft kendi yaptığı açıklamada da korsan kullanıcılara windowsu ücretsiz vereceğini açıkladı zaten. Bu hamle artan linux/osx kullanımına karşı tam zamanında pazar payını daha da artırmak için yapıldı. Pazar payı en çok olan, katma değerli servislerini de en çok satan olacak haliyle.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Edited by prozac

Windows 10 Upgrade uygulaması ile korsan 8.1 den windows 10 a problemsiz geçtim bootcampta hiçbir sıkıntı yok. Bilgisayarın lisanlı olmasına gerek yok. Microsoft kendi yaptığı açıklamada da korsan kullanıcılara windowsu ücretsiz vereceğini açıkladı zaten. Bu hamle artan linux/osx kullanımına karşı tam zamanında pazar payını daha da artırmak için yapıldı. Pazar payı en çok olan, katma değerli servislerini de en çok satan olacak haliyle.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Demekki sadece ms in para politikasını değiştirmek için bile osx ve linux uda kullanıp pazarda varetmek lazım.

Aynı şekilde libreofice ide.

Ms hiç bir şeyi hayır olsun diye yapmadı yapmaz.

Sent from my iPhone 4S 7.1.2 JB

• Like 1

Bence en iyi çözüm paraya kıyıp parallels

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ctrlze

crackli win 7 uzerine yukseltme yaptim bootcamp de ve windows 10 etkinlestirildi. arkasindan bootcamp i tamamen silip windows 10 u sifirdan yukledim ve su an windows 10 etkinlestirlmis durum da yani firsat varken windows 10 sahibi olun derim. arkadasin yazdigi gibi illa win 7 uzerine yukseltme yapmak gerekmiyor. bir kere yukseltme yaptiktan sonra windows 10 sahibi oluyorsunuz.ayrica paralel desktop uzerinden yuseltme yapmayin, paralel de kullanirken ekinlestiriliyor ama normal bootcamp den kullanirken etkinlestirilmedi diyor:)

Edited by dedezade

crackli win 7 uzerine yukseltme yaptim bootcamp de ve windows 10 etkinlestirildi. arkasindan bootcamp i tamamen silip windows 10 u sifirdan yukledim ve su an windows 10 etkinlestirlmis durum da yani firsat varken windows 10 sahibi olun derim. arkadasin yazdigi gibi illa win 7 uzerine yukseltme yapmak gerekmiyor. bir kere yukseltme yaptiktan sonra windows 10 sahibi oluyorsunuz.ayrica paralel desktop uzerinden yuseltme yapmayin, paralel de kullanirken ekinlestiriliyor ama normal bootcamp den kullanirken etkinlestirilmedi diyor:)

Ben bu yaziyi yazdikdan bir kac gün sonra Microsoft korsan yazilim kullananlarada belirli bir aralik süresince ücretsiz dagitim yapacagini duyurdu. Buraya takilmis olmayaniz...

1-2 sene sonra ne yapmayi düsünüyorsunuz ? 

Ben bu yaziyi yazdikdan bir kac gün sonra Microsoft korsan yazilim kullananlarada belirli bir aralik süresince ücretsiz dagitim yapacagini duyurdu. Buraya takilmis olmayaniz...

1-2 sene sonra ne yapmayi düsünüyorsunuz ? 

Daha önce ne yapıyolarsa onu yapacaklar hocam. 2 sene sonra windows 11 çıkar zaten neden bu kadar takılıyorsun. 

Daha önce ne yapıyolarsa onu yapacaklar hocam. 2 sene sonra windows 11 çıkar zaten neden bu kadar takılıyorsun. 

Bizim bilgisayarlarimiz MAC , biz bilgisayarlarimizi Windows OEM lisans ile almadik.. Biz simdi legal bir Windows kullanmak icnn bir CD ya da nasil derler Online Lisans satin almak zorundayiz.. Simdi 130 Euro gibi sayacagim su para 2 sene sonra Windows 11 de güme gidecekse almam diyordum KI 

Arkadas gelip korsan yazilimadan bahsetti, sende 2 seneye 11 cikardan bahsediyorsun.. Konu degismesin...

Özet olarak; Bootcamp üzerinde kurulmuş Windows 10 hem normal kullanımda hem de Parallels ile sorunsuz kullanılabiliyor.

Edited by abdeg33
  • Like 1