Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
55ilyas

Yosemite 10.10.5 / Final Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

Apple, OS X Yosemite için 10.10.5 güncellemesini yayınladı. Güncelleme Mac’in kararlılığını, uyumluluğunu ve güvenliğini artırıyor.

Güncelleme tüm Yosemite kullanıcıları için öneriliyor. Güncellemeyi Mac App Store’un “Güncellemeler” bölümünden indirebilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201222

What's New in Version 10.10.5

The OS X Yosemite 10.10.5 update improves the stability, compatibility, and security of your Mac. 

This update:

• Improves compatibility with certain email servers when using Mail
• Fixes an issue in Photos that prevented importing videos from GoPro cameras
• Fixes an issue in QuickTime Player that prevented playback of Windows Media files

Edited by 55ilyas
  • Like 1

Ram ve pil kullanımı nasıl acaba? Gözlem yapan arkadaşlardan bir kaç gün sonra yanıt gelirse sevinirim.

ısınma varmı ısınma :) kasma kitlenme 

ısınma varmı ısınma :) kasma kitlenme 

Bu havada ısınma sıkıntısı olmaz mı ? Dün gece yükledim. Hafif işlemler yapmama rağmen Mid 2012 MBPro ısınıyor. Biraz stabil geldi bana.

Stabilite olsun yeterli ben 2012 mbprodan verim alamadım o yuzden hala mavericks kullanıyorum umutlar sonbahara kaldı bakalım

Bu günceleme zaten el captain sürümüne hazırlık gibi birşey olmalı.

• Like 1

Ram ve pil kullanımı nasıl acaba? Gözlem yapan arkadaşlardan bir kaç gün sonra yanıt gelirse sevinirim.

2015 early Pro 8 ramde genellikle 3gb lık bir ram kullanımı oluyor, 4-5gb ram kalıyor genel olarak. Isınma yaşamadım. Pil açısından da rahatsız eden bir durum gözükmüyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Stabilite olsun yeterli ben 2012 mbprodan verim alamadım o yuzden hala mavericks kullanıyorum umutlar sonbahara kaldı bakalım

Bu günceleme zaten el captain sürümüne hazırlık gibi birşey olmalı.

Ben hala memnun değilim Yosemite'den, Mavericks'e geri döndüm. HD4000 için fazlasıyla ağır geliyor Yosemite.

Ben hala memnun değilim Yosemite'den, Mavericks'e geri döndüm. HD4000 için fazlasıyla ağır geliyor Yosemite.

Güncel sürüm kullanmak her zaman iyidir ama yosemite bu konuda çok tuaf geldi gerçekten ısınmayan makinalarımız ısınmaya başladı.

en ufak bir işlemde fanlar son hız çalışıyor bana göre bizi 2015 model yeni makina almaya zorluyorlar :)

bakalım el captain neler getirecek şimdilik mavericks ile yola devam 

• Like 1

Güncel sürüm kullanmak her zaman iyidir ama yosemite bu konuda çok tuaf geldi gerçekten ısınmayan makinalarımız ısınmaya başladı.

en ufak bir işlemde fanlar son hız çalışıyor bana göre bizi 2015 model yeni makina almaya zorluyorlar :)

bakalım el captain neler getirecek şimdilik mavericks ile yola devam

2013 late Proda da sorun yoktu bende ancak Dediğiniz gibi 2015 pro aldım durum daha iyi şuan ve muhtemelen klasik bir Apple stratejisi kendini gösteriyor. Umarım capitanda durum düzelir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Capitan da da daha sonra çıkacak sürümde de performans iyileşmesi olacağını hiç sanmıyorum.

Yosemite Apple'nin Vistasi yani kamburu... Benim makina 16gb Ram 2gb Ekran karti 512 flash speicher var ama yinede donmalar takilmalar hep var, umarim yeni versiyonla düzelir

• Like 1

SELAM MACBOOK KULLANAN ARKADAS YADA MAC KULLANAN ARKADASLAR ICIN

BEN YANLISLIKLA KUTUPHANEDE KI DICTIONARY DOSYASINI SILDIM O DOSYAYI TEKRARDAN ATABILIRMISINIZ BANA BURAYA VEYA E POSTAMA

nasa-uzay@hotmail.com 

SIMDIDEN SAOLUN

Nasıl 10.10.5 Final ise. Güncelledim. Yine de 10.10.4 olarak görünüyor. Yeniden başlat diyorum. Ayrıntılar deyip kalıyor.

On 14.08.2015 at 3:21 PM, 55ilyas yazdı:

Apple, OS X Yosemite için 10.10.5 güncellemesini yayınladı. Güncelleme Mac’in kararlılığını, uyumluluğunu ve güvenliğini artırıyor.

Güncelleme tüm Yosemite kullanıcıları için öneriliyor. Güncellemeyi Mac App Store’un “Güncellemeler” bölümünden indirebilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201222

What's New in Version 10.10.5

The OS X Yosemite 10.10.5 update improves the stability, compatibility, and security of your Mac. 

This update:

• Improves compatibility with certain email servers when using Mail
• Fixes an issue in Photos that prevented importing videos from GoPro cameras
• Fixes an issue in QuickTime Player that prevented playback of Windows Media files

bu sürümi nerden bulabilirim usb ile temiz kurulım yapmak istiyorum. biliyorsanız güvenli link verebilirmisiniz

25 dakika önce, Muratali yazdı:

teşekkür ederim indiryorum bakım olacakmı. başkada 1 2 tane indirdim olmadı bazı dosyaları eksik diyor bu olur inş

yine hata alıyorum :(

Ekran Resmi 2016-10-23 21.05.13.png

1 saat önce, Muratali yazdı:

yine hata alıyorum :(

Ekran Resmi 2016-10-23 21.05.13.png

Eğer cihazınızı satın aldığınızda OS X Yosemite ile geldi ise Command + R ile Internet Recovery üzerinden satın aldığınız hale getirmeniz mümkün.

Birde OS X Yosemite Installer dosyasını Applications klasörünün içerisine atıp, terminal aracılığıyla aşağıdaki kodu deneyin.

USB belleğiniz biçimlendirin. Adını USB olarak ayarlayın ve GUID olarak biçimlendirin.

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --no interaction

9 saat önce, Dr.Who yazdı:

Eğer cihazınızı satın aldığınızda OS X Yosemite ile geldi ise Command + R ile Internet Recovery üzerinden satın aldığınız hale getirmeniz mümkün.

Birde OS X Yosemite Installer dosyasını Applications klasörünün içerisine atıp, terminal aracılığıyla aşağıdaki kodu deneyin.

USB belleğiniz biçimlendirin. Adını USB olarak ayarlayın ve GUID olarak biçimlendirin.

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --no interaction

Hayr abi maci 2 el olarak almışdım bilmiyorum hangi sürüm oldunu eskidir 2011 model çünki. tamam abi teşekkür ederim. Eve gelince denerim ??