Jump to content
Sign in to follow this  
iPhone.4S

Dogru sarj etmek?

Rate this topic

Recommended Posts

mrblar 4s icin yeni pil aldim aldgim yere sordum nasil dogru sarj yapabilrilm diye oda 3-4 gun bataryayi 0 a kadar kullan dedi telefon kapansin dedi yani 3-4 gun boyle kullancakmisim sizce dogru mu?


 


apple in sitesinde de boyle yaziyor kafam karisti suan %20 oldu sarja takayim mi yoksa telefon kapansin oyle mi takayim?


 


 


 


 


  


 


Apple lityum iyon pilinizi istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz. Şarj etmek için pilin %100 boşalmasını beklemenize gerek yoktur. Apple lityum iyon piller şarj döngüleri halinde çalışır. Pil kapasitesinin %100’üne eşit bir miktar kullanıldığında (pil deşarj olduğunda) bir şarj döngüsü tamamlanmış olur, ancak tüm bu döngünün tek bir şarjda gerçekleşmesine gerek yoktur. Örneğin, pil kapasitesinin %75’ini bir günde kullanabilir ve o gece tam olarak şarj edebilirsiniz. Sonraki gün %25’lik kısmı kullanırsanız, toplamda pilin %100’ünü deşarj etmiş olursunuz ve söz konusu iki gün tek bir şarj döngüsü sayılır. Bir döngünün tamamlanması birkaç gün sürebilir. Belirli bir sayıda şarj etme işleminin ardından tüm pillerin kapasitesi azalır. Bu kapasite, lityum iyon pillerde her şarj döngüsünün tamamlanmasıyla az bir miktarda düşer. Apple lityum iyon piller, ürüne göre değişebilen çok sayıda şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

İlk aldığın için %0 a kadar indir sonra full şarj et ve dolduktan sonrada 25 30 dk bekle daha sonraları %20 nin altına pek düşürmeden şarj etmeye çalış sadece ayda bir kere başta dediğim yöntemi uygularsan sorun olmaz.


  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apple'ın sitesinde yazıyor zaten niye daha da konu açıyorsun ekstra?

Kendin de koymuşsun Apple yanlış bilecek de satan adam mı doğru bilecek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiç sorun yok ben telefonu aldığım da hiç 0 a indirmeden şarja taktım ve yalnız bu lityum pilleri 0 a kadar bitirmek daha fazla zarar veriyor yani arkadaşında dediği gibi ayda 1 kere 0 a indirip 100 e kadar şarj edin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.