Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
ayberksolak

macbook air hakkında

Rate this topic

Recommended Posts

merhabalar işletim sisteminde yeniyim bilgisayarın ssd sini komple sildim ve baştan kurmak istedim internet recovery diye moddan önce birşeyler indirdi sonra lion işletim sismini kurmamı istiyor kurma işlemine geçerken internette apple store bağlantı hatası oluşuyor ve indiremiyorum busorunu nasıl çözücem buarada macbook air 2010modelidir. yardm ederseniz sevinirim

o makine lion kurulu bir şekilde satın alınmış.internet bağlantının olmasına dikkat.2 olay girdiğin kullanıcı adı şifre türkçe klavyeye göre değilde ingilizce klavyeye göre giriyor.onu indirdikten sonra arkana yaslan sistem açılsın ve tekrar yosemite e güncelle.ya da usb ile direk yosemite kurulum yap

hocam şöyle söyleyeyim makina tr klavye de zaten türkçe karakter vs kullanmıyorum apple store id şifre girişi sağlanıyor lakin lionu internetten indirmeye geldiği sıra bu sürüm geçici süre mevcut değil gibibir hata aldım bunun için yardım bekliyorum elimde flash var ama pc açılmadığı için kurulum diski oluşturamıyorum windows üzerinde pc dedn oluşturma şansımız varmı

var torrentten yosemite indir dmg hali ile (https://kat.cr/os-x-yosemite-10-10-t9720579.html)

transmac indir (http://www.acutesystems.com/scrtm.htm)

dmgyi transmac ile usbye yaz.

kolay gelsin

ayrıntılar

http://pureinfotech.com/2014/12/05/make-bootable-usb-mac-os-x-windows/

Mac AppStore üzerinde Lion dağıtımı yapılmıyordur büyük ihtimal. Mevcut hesabınızla güncel Yosemite işletim sistemini satın almamışsanız hata vermesi normal. Farklı bir bilgisayardan giriş yaparak, hesabınıza güncel işletim sisteminizi eklerseniz Online kanaldan yükleme gerçekleşecektir diye düşünüyorum.

yine olmadı hocam bu şekilde yarattığım flash belleği görüyor ama ön yükleme olarak seçemiyorum  beceremedim :D

Nasıl seçilmiyor açıklar mısın açılışta alt tuşuna basıp boot edemiyormusun 

Edited by mgoktepe80

edemiyorum hocam direk sadece internet recovery moduna geçiyor yani bu önerdiğiniz sistem ile yaptım ama sanırım olmadı

herşeyi denedim hocam internet recovery moduna giriyor her türlü cihaz ama lion x 10.7 apple store da mevcut olmadığı için oradan indirmiyor usb den de boot edemedim windows üzerinden teknik servise verdim cihazı uğraşamadım gına geldi2 gündür

Tamamen kapatıp arkadaşımında dediği gibi altuşuna basarak açarsanız boot menüye girer. Ayrıca yaptğınız usb flash belleğin boot edilebilir olması lazım. Bilgisayarın görüyor olması boot edilebilir olacağı anlamına gelmez.

Sent from my iPad using Tapatalk