Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Tra4nce

El Capitan GM Sürüm Beta Test Programı Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

Deneyeceklerin yorumlarını bekliyoruz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by BraveheartJK
  • Like 1

Deneyeceklerin yorumlarını bekliyoruz...

Developer olmadan indirebiliyorsak denemek istiyorum, Developer girişi yapın diyor.

SSD de Mavericks kurulu, 60 gb lık bir yer ayırdım OS X deneme bölüntüsü olarak kullanıyorum.

Edited by prolab

Sanırım yeni OS X sürümü de iOS gibi 16 Eylül de yayınlanacak. Kuran arkadaşlar olursa, performans ve ram konusunda bilgi verirlerse mutlu olurum.

Ben developer Değilim indiriyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Like 1

Ben developer Değilim indiriyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bende indirdim kuracam şimdi ... Şu an bende 10.11 Beta (15A279b) kurulu, fark var mı acaba ?

Bende beta 10.11 yüklü, güncelleme yok diyor...

post-34901-14419046623435_thumb.jpg

Sanırım yeni OS X sürümü de iOS gibi 16 Eylül de yayınlanacak. Kuran arkadaşlar olursa, performans ve ram konusunda bilgi verirlerse mutlu olurum.

Hocam yosemite üzerine devam niteliğinde olan ve aynı min sistem konfig. isteyen bir işletim sisteminde performans ve ramden yana hiç bir değişiklik olmaz. Yosemite ne ise aynı düzeyde devam eder. Yapılan yorumlar tamamen piskolojiktir.

• Like 1

El Capitan ile Mavericks veya Yosemite izleme dörtgeni ayarlarında farklılık var.

El Capitan izleme dörtgeni ayarında "üç parmakla sürükleme" ayarı yok !...post-34901-14419263270994_thumb.jpgpost-34901-1441926351844_thumb.jpg

Edited by prolab

El Capitan ile Mavericks veya Yosemite izleme dörtgeni ayarlarında farklılık var.

El Capitan izleme dörtgeni ayarında "üç parmakla sürükleme" ayarı yok !...attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1441922750.236490.jpgattachicon.gifImageUploadedByTapatalk1441922779.941445.jpg

Erişilebilirliğin altından açabiliyorsun. En çok kullandığım özelliklerden biri yok diye baya bir sinir olmuştum.

• Like 2

Kullanan arkadaşlardan performans, ram kullanımı ve ısı ile ilgili bilgiler verirseniz çok seviniriz.

Şuan Macbook pro i5 2.3 ghz, ssd harddisk, 9 gb ram yosemite 10.10.5 sürümü kullanıyorum bana göre yosemitenin en sorunsuz ve stabil sorunsuz daha önceki sürümlerde çok sorun yaşadığım için mavericks kullanıyordum.

Yosemite 10.10.5 sürümünden sonra ilk kez beğendim ve çok memunum daha önceki yazılarımda yosemite  için hep olumsuz yazılar yazmıştım şuanda  gerçekten 10.10.5 sürümü çok stabil 

Mavericks sürümünden farkı akıcılık ve 2 gb daha az ram kullanımı sağlanması, 2 makinada aynı ram miktarlarını gözlemledim.

Edited by juxbox
  • Like 2

MBPro mid 2012 i5 2.5ghz ivy bridge, 4gb ram, 5400rpm hdd, hd 4000 gpu ile gayet ilk defa mavericksden sonra bu kadar akıcı oldu. ayrıca el capitanda hd 4000den 1.5gb bellek atamış gpuya daha iyi olmuş.

• Like 2

Erişilebilirliğin altından açabiliyorsun. En çok kullandığım özelliklerden biri yok diye baya bir sinir olmuştum.

Teşekkür ederim. Benimde en beğendiğim özelliklerin ilk sıralarında olduğu için ayarlayana kadar çok büyük eksikliğini hissettim. Sayende ayarladım.

2010 mid. i5 cihazıma göre Mavericks' in daha uygun olduğuna karar verdim...

Valla bunun için ben de teşekkür ediyorum. Bu özelliğin kaldırıldığını zannedip hayal kırıklığı yaşıyordum. Force touch ile taşıyordum ekranı.

Rica ederim ilk araştırdığım o olmuştu

Ekranın ikiye bölünmesi olayını iyi yapamamışlar çok kullanışsız. Bu pencere yönetimi konusunda bunlar kadar beceriksiz bir ekip görmedim. Yardımcı yazılımlar iyi ki var.

Safarideki pin özelliğini de ben beğenmedim. Tamam siteleri kenara ekliyor lakin sekme başına A,B,C gibi isimler koyuyor sonra bir bakıyorsunuz iki tane A iki tane B hangisi ne açmadan anlaşılmıyor. Tanıtımındaki gibi bende logo filan gelmiyor sadece harf var.

Photos uygulamasını en başından beri beğenmiyorum. Harici ediyor kullanamadığınız gibi facebookta fotoğrafları albüm olarak paylaşmanıza olanak tanımıyor. Zaman tüneline tek tek atıyor. Fotoğraflarınızı iphotada trackpadden bir parmak hareketi ile rotate yapabilirken bunda yapamıyoruz. Yani bir program nasıl katledilir en basit örneğidir kendileri

Genel anlamda performansta bir fark filan yok. Zaten nasıl bir fark olacak. Yazılım lan performans mı artar appleda böyle bir beklentiye girmeniz baştan hata. Tatmin etmiyorsa cihaz değiştireceksiniz adamların istediği de bu zaten. Bunların haricinde makyaşlanmış bir yosemite diyebiliriz. Benim hususi fikrim sürüm değiştirmenize değecek bir artı yok.

Unutmadan metal için bir şey söylemedim. Oyunla vs bu aralar çok aram olmadığından yorum yapmadım. Fakat onunda çok aman aman bir fark yaratacağını sanmam. İyi bir ekran kartınız yoksa bana göre metal vs hikaye.

Edited by mgoktepe80
  • Like 4

Ekranın ikiye bölünmesi olayını iyi yapamamışlar çok kullanışsız.

Ekran ikiye nasıl bölünüyor ?

yeşil tuşa tıklayıp basılı tutuyorsunuz.

Edited by mgoktepe80

Teşekkür ederim. Benimde en beğendiğim özelliklerin ilk sıralarında olduğu için ayarlayana kadar çok büyük eksikliğini hissettim. Sayende ayarladım.

2010 mid. i5 cihazıma göre Mavericks' in daha uygun olduğuna karar verdim...

Kesinlikle katılıyorum Yosemite 2 kere kurdum biri ilk sürümlerindeydi normaldir stabil olmaması diye vazgeçip geri döndüm 2 hafta önce adamlar artık El Capitan a geçti toparlamıştır artık Yosemite diye düşünerek tekrar yükledim ama kesinlikle problemli hele ki Adobe programları için

• Like 1

Kurduğunuz ilk günlerde ısınma olması normal. Sistem arka planda işlemler yapıyor. "Verilerin kataloglanması vs."

OS X El Capitain 10.11.1 update gören oldu mu ?

post-4782-0-47548700-1442880908_thumb.pn

post-4782-0-96665200-1442880918_thumb.pn

Evet bugün geldi şimdi indiriyor

post-27231-0-22222200-1442907998_thumb.p

Edited by lahana1

iPhone dan veya iPad den iTunes'a uygulamaları aktaramıyorum genel bir sorun mu yoksa benim mac demi bir sıkıntı var

iPhone dan veya iPad den iTunes'a uygulamaları aktaramıyorum genel bir sorun mu yoksa benim mac demi bir sıkıntı var

bende aktarıyor sorun yok sorun devam ederse itunes komple silip yeniden yükleyin. daha önce bende de olmuştu böyle çözmüştüm.

Edited by lahana1