Jump to content
Sign in to follow this  
uLuBeY

Bu sisteme Hackintosh yapabilir miyim?

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma hackintosh kurmak istiyorum daha doğrusu windows ve hackintosh. Fakat ayrı sürücülere kurmak niyetim, windows'un bulunduğu diske değil yani. Sistemim bunun için uyumlumu ? Ve hangisini önerirsiniz ? 

YlGJ1z.png7bGPOv.png

Yardımcı olabilecek fikir verebilecek kimse yok mu?

• Like 1

Gayet uyumlu bir pc

Clover kurulumu ile dene derim ama hiç bir kurulum yapmadı isen -Matador- arkadaşımızın (mac gerekmez) konularından biriyle önce bir sistem kurup sonra Clover Bootloader ile sistemini tekrar kurarsın.

Biosdan " Boot > Secure Mode > Other OS" olarak değiştir

http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

Clover için üstteki link takip edersen sorunsuz kurulum yaparsın

Gayet uyumlu bir pc

Clover kurulumu ile dene derim ama hiç bir kurulum yapmadı isen -Matador- arkadaşımızın (mac gerekmez) konularından biriyle önce bir sistem kurup sonra Clover Bootloader ile sistemini tekrar kurarsın.

Biosdan " Boot > Secure Mode > Other OS" olarak değiştir

http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

Clover için üstteki link takip edersen sorunsuz kurulum yaparsın

Daha önceden amd tabanlı bir bilgisayarım vardı. Onda denemeler yapmıştım fakat başarılı olamamıştm. Aklıma takılan diğer bir soru ekran kartını tanıtabilir miyim acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Amd için de konularımız vardı aslında.

Ekran kartınız yeni nesil native olarak tanıması gerekiyor aslında.

Chameleon Bootloader ile kurar iseniz GraphicsEnabler=No, Clover ile kurulum yaparsanız Nvidia=No olarak seçili kalsın tanıması gerekiyor.

Benimde niyetim var gtx 970 veya gtx980 için ama önce şu iPhone 6s bir çıksında bakıcam bir hal çaresine.

• Like 1

Amd için de konularımız vardı aslında.

Ekran kartınız yeni nesil native olarak tanıması gerekiyor aslında.

Chameleon Bootloader ile kurar iseniz GraphicsEnabler=No, Clover ile kurulum yaparsanız Nvidia=No olarak seçili kalsın tanıması gerekiyor.

Benimde niyetim var gtx 970 veya gtx980 için ama önce şu iPhone 6s bir çıksında bakıcam bir hal çaresi

http://www.iphoneyardim.net/topic/117654-hackintosh-yosemite-10105-usb-kurulum-mac-gerektirmez/

Bu bağlantıyı takip ederek kurulum yapmaya çalışacağım. Şuan usb felan hazırlıyorum. Saat geç olduğu için yarın akşama deneyeceğim. İlgi ve alakandan dolayı ayrıca teşşekür ederim. Sorun yaşarsam burdan yazarım tekrar.

Bios ayarlarinizi yapmayi unutma kuruluma gecmeden once.

takildiginiz yerde tabiki yazabilirsiniz.